X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олександ Олесь

Завантажити презентацію

Олександ Олесь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біографія та творчість письменника

Слайд 2

Біографія Творчість Особливості стилю Стилі та жанри творів Останнє слово Довідка

Слайд 3

Слайд 4

Олекса ндр Іва нович Канди ба (1878 – 1944) Народився в с. Крига (Білопілля) на Сумщині (інші джерела Харківщині) 4 грудня 1878 року. Батько працював на рибних промислах в Астрахані. Помер коли сину було 11років. Поет закінчив у Білопіллі початкову школу й двокласне училище, а з п'ятнадцяти років продовжив навчання у Дергачівській землеробній школі на Харківщині. У 1903р. він став студентом Харківського ветеринарного інституту. Здобуті знання пізніше забезпечували молодому тонкому лірикові можливість заробляти на хліб

Слайд 5

У 1903р. він став студентом Харківського ветеринарного інституту. Здобуті знання пізніше забезпечували молодому тонкому лірикові можливість заробляти на хліб.

Слайд 6

У 1905р. Олександр вперше публікується (в альманасі «Багаття»). У 1907 р. на кошти українського громадського діяча Петра Стебницького під псевдонімом Олександр Олесь вийшла перша збірка «З журбою радість обнялась».

Слайд 7

У 1912р. подорожує Гуцульщиною.

Слайд 8

у 1913 р. Олександр Олесь побував в Італії

Слайд 9

Переїжджає до Будапешту. А потім оселяється у Празі. У 1919р. він залишає рідний край.

Слайд 10

З 1923 року до останнього дня свого життя (22 липня 1944 р.) живе у Чехословаччині.

Слайд 11

Помер Олександр Олесь у Празі. 22 липня 1944 р. Похований на Ольшанському кладовищі.

Слайд 12

Слайд 13

Свій творчий шлях Олександр Олесь почав в 15 років. Він брав участь у випуску рукописного журналу, де й з'явилися його перші вірші. У 1905р. Олександр вперше публікується (в альманасі «Багаття»). Саме на цей час революційного піднесення визвольного руху припадає становлення поета.

Слайд 14

У 1907 р. на кошти українського громадського діяча Петра Стебницького під псевдонімом Олександр Олесь вийшла перша збірка «З журбою радість обнялась» при сприянні відомого історика Олександри Єфименко. У 1909р. вийшла збірка «Поезії» (поет мав намір її назвати «Будь мечем моїм»), у 1911 р. — третя збірка «Поезії».

Слайд 15

У 1912 р. поет пише драматичну поему «По дорозі в Казку» У 1914р. виходять «Драматичні етюди. Книга IV», у 1917р. поет видає нову книжку поезій, в якій особливу увагу привертає цикл «З щоденника», наповнений урочистими інтонаціями, що передають перші кроки у виборюванні національної самостійності

Слайд 16

В еміграції (1919 — 1944) Олесь видає книги поезій «Чужиною» (1919), «Княжі часи. Минуле України в піснях» (1920), «Перезва» (1921), «Кому повім печаль мою...» (1923) «Поезії. Кн. Х»( 1931).

Слайд 17

      Багато творів Олесь написав для дітей: «Ялинка», «Поєдинок», «Рак-рибалка», «Вовченя», «Іменини», поеми «Грицеві курчата», «Водяничок»; драми-казки, інсценізації за українськими народними казками. Відомий Олександр Олесь і як перекладач: казки В. Гауфа, «Пісня про Гайявату» Г. Лонгфелло.

Слайд 18

Одним з найкращих творів поета є драматична поема “По дорозі в казку”. В ній він зобразив трагедію революційного поводиря і маси-юрби з її інерцією і вульгарним скептицизмом або так званим «здоровим» розумом.

Слайд 19

безпосередність і щирість поетичного вислову; глибокий внутрішній драматизм почуття; багатство мінливих відтінків настрою; легкий перехід від одного зовнішнього явища до іншого, а від них — до стану власної душі; елементи народної символіки; музикальність;

Слайд 20

Інтимна лірика; Пейзажна лірика; Громадянська лірика; Сатира; П'єса-казка; Перекладацька діяльність.

Слайд 21

Олександр Олесь — неперевершений автор інтимно-особистісних та громадянських мотивів, один з найкращих продовжувачів справи Т. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка та інших корифеїв української літератури. Останнє слово

Слайд 22

Інформація з інтернет джерел: http://www.day.kiev.ua/40747/, http://www.refine.org.ua/pageid-2693-1.html, http://referaty.com.ua/ukr/details/6875/, http://www.refine.org.ua/pageid-2693-3.html.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література