X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Каденюк Леонід Костянтинович

Завантажити презентацію

Каденюк Леонід Костянтинович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Каденюк Леонід Костянтинович

Слайд 2

Леонід Костянтинович Каденюк (28 січня 1951, Клішківці) — перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України.

Слайд 3

ГЕРОЙ УКРАЇНИ (Указ Президента України № 1526/1999 від 03.12.1999)

Слайд 4

Миколаївська обласна Відкрита студія «Україна космічна»

Слайд 5

31 січня 2013 року пройшло перше засідання обласної «Відкритої студії», на яке запрошено першого космонавта незалежної України Каденюка Леоніда Костянтиновича, який здійснив космічний політ у складі міжнародного екіпажу на американському Шатлі 15 років тому.

Слайд 6

Слайд 7

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецька область в сім'ї сільських вчителів. В 1967 році після закінчення середньої школи із срібною медаллю вступає в Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків.

Слайд 8

Після закінчення у 1971 році ЧВВАУЛ і отримання диплома льотчика-інженера за спеціальністю «Пілотування і експлуатація літальних апаратів» працював льотчиком-інструктором ЧВВАУЛ. В серпні 1976 року був відібраний до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран».

Слайд 9

В 1977 році закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію «льотчик-випробувач». У 1977 - 1979 рр. пройшов загальнокосмічну підготовку і отримав кваліфікацію космонавта-випробувача. З 1977 до 1983 року — космонавт-випробувач групи багаторазової космічної системи «Буран».

Слайд 10

1984 - 1988 рр. - льотчик-випробувач Державного науково-дослідного інституту Військово-повітряних сил СРСР. 1988 - 1996 рр. - космонавт-випробувач, льотчик-випробувач багаторазової космічної системи «Буран». 1989 рік - закінчив Московський авіаційний інститут — літакобудівний факультет.

Слайд 11

1988—1990 — пройшов інженерну та льотну підготовку за програмою «Буран» як його командир. В період 1990—1992 рр. по повній програмі пройшов підготовку в якості командира транспортного корабля «Союз-ТМ».

Слайд 12

Брав участь у розробці та випробуваннях авіаційно-космічних систем, у їх ескізному та макетному проектуванні, а також у льотних випробуваннях систем. Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, в основному — винищувачів, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38.

Слайд 13

В 1995 році відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст по корисному навантаженню.

Слайд 14

В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» (англ. Columbia) місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох.

Слайд 15

Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості». Емблема місії STS-87 на БТКК «Коламбія»

Слайд 16

Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин 1 секунду. Після закінчення польоту повернувся на батьківщину і працює в Національному космічному агентстві України. Продовжує числитися в групі космонавтів NASA.

Слайд 17

Поштова марка Пошти України «Л.Каденюк — перший космонавт України» (№ 813, 12.04.2007)

Слайд 18

Нагороди Відзнака Президента України «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» — за заслуги перед Українською державою у розвитку космонавтики, визначний особистий внесок у зміцнення міжнародного співробітництва в космічній сфері

Слайд 19

Орден «За заслуги» III ст. — за значний особистий внесок у розвиток ракетно-космічної галузі, вагомі трудові здобутки у створенні та впровадженні космічних систем і технологій, високу професійну майстерність (12 квітня 2011 р.) Нагороди

Слайд 20

Відзнака Президента України — орден «За мужність» I ступеня — за визначний внесок у піднесення міжнародного авторитету національної космічної галузі, особисту мужність і героїзм, виявлені під час проведення українсько-американських наукових досліджень на борту космічного корабля «Коламбія» (19 січня 1998 р.) Нагороди

Слайд 21

Відзнака «Іменна вогнепальна зброя» — за особисті заслуги у забезпеченні обороноздатності України, зразкове виконання військового та службового обов'язку (25 січня 2001 р.) Нагороди

Слайд 22

ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ «НАРОДНИЙ ПОСОЛ УКРАЇНИ», якого удостоюються громадяни України та іноземці за великий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України. Медаль «На славу Чернівців» Нагороджений багатьма медалями Нагороди

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія