X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття та ознаки адміністративного примусу

Завантажити презентацію

Поняття та ознаки адміністративного примусу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: «Поняття та ознаки адміністративного примусу».

Слайд 2

Адміністративний примус як метод державного управління є крайнім заходом, що застосовується лише тоді, коли неефективними виявилися інші методи. Держава в цілому зацікавлена в тому, щоби кількість випадків застосування адміністративного примусу була меншою, щоби позитивний варіант державного управління досягався без використання примусових заходів. Але у практиці діяльності органів виконавчої влади не поодинокими є випадки, коли належний хід суспільних відносин (скажімо, у сфері забезпечення громадського порядку) неможливо забезпечити без адміністративного примусу з боку компетентних держав них органів.

Слайд 3

Адміністративний примус - вид державного примусу, що застосовується відповідними державними органами (посадовими особами) до фізичних та юридичних осіб з метою запобігання, припинення правопорушень та притягнення винних до відповідальності.

Слайд 4

Слайд 5

Заходи адміністративного запобігання - різновид адміністративного примусу, який застосовується для попередження правопорушень, забезпечення громадського порядку та громадської безпеки. Заходи адміністративного запобігання слугують профілактиці правопорушень та базуються на припущенні про намір особи вчинити правопорушення Підставою для застосування заходів адміністративного запобігання можуть бути особливі обставини (умови), передбачені гіпотезою норми права Попри те, що в результаті застосування заходів адміністративного запобігання права, свободи та законні інтереси деяких осіб будуть обмежені, це матиме правомірний характер Право застосовувати подібні заходи мають багато державних органів і посадових осіб.

Слайд 6

Метою застосування заходів адміністративного запобігання є: - профілактика правопорушень, - запобігання негативних наслідків надзвичайних ситуацій, - забезпечення громадського порядку і громадської безпеки

Слайд 7

Серед конкретних заходів адміністративного запобігання необхідно вказати такі: 1. Перевірка документів Міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право перевіряти у громадян у разі підозри у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покла дено на міліцію (Закон України від 20 грудня 1990 р № 565-ХІІ «Про міліцію»)

Слайд 8

2. Огляд. Серед варіантів огляду як адміністративний примус можна вирізнити митний огляд, огляд багажу та особистих речей пасажирів повітряних суден, медичний (санітарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон України, тощо. Щодо остан нього варіанта, необхідно вказати, що метою медичного (санітар ного) огляду є запобігання занесенню та розповсюдженню на території України інфекційних хвороб людини, таких як холера, чума, жовта гарячка, контагіозні вірусні геморагічні гарячки, малярія та інші небезпечні для людини інфекційні хвороби (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 р № 31 «Про затвердження положень про спеціальні санітарно-карантинні підрозділи»)

Слайд 9

3. Обстеження. Наприклад органи державної податкової служби мають право обстежувати будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та житло громадян, якщо вони використовуються як юридична адреса суб'єкта підприємницької діяльності, а також для отримання доходів (Закон України від 4 грудня 1990 р № 509-Х11 «Про державну податкову службу в Україні»)

Слайд 10

4. Обмеження руху транспорту і пішоходів Працівники ор ганів міліції мають право обмежувати чи забороняти у випадках затримання злочинців, аварій, інших надзвичайних обставин, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів (Закон України від 20 грудня 1990 р. № 565-ХІІ «Про міліцію»).

Слайд 11

5. Адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі. Йдеться про систему тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених із місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.

Слайд 12

Основною метою адміністратив ного нагляду є: а) запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі; б) здійснення виховного впливу на цих осіб.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство