X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
генетична і кінетична інженерія

Завантажити презентацію

генетична і кінетична інженерія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Генетична і клітинна інженерія

Слайд 2

Згадайте ДНК - нуклеїнова кислота, що забезпечує зберігання, передачу і реалізацію генетичної програми розвитку й функціонування живих організмів з покоління в покоління .

Слайд 3

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) експериментальний метод молекулярної біології, спосіб значного збільшення малих концентрацій бажаних фрагментів ДНК в біологічному матеріалі (пробі). Була відкрита Кері Маллісом і був нагороджений Нобелівською премією.

Слайд 4

Полімеразна ланцюгова реакція Зразок ДНК

Слайд 5

Рекомбінантні ДНК це молекули ДНК, утворені лабораторними методами генетичної рекомбінації для об'єднання генетичного матеріалу з безлічі джерел, створюючи послідовності, які інакше не були б знайдені в геномі.

Слайд 6

Культура клітин генетично однорідні популяції клітин, що ростуть у постійних умовах оточуючого середовища.Це можуть бути штами нормальних клітин людини, тварин, рослин або тканин злоякісних пухлин.

Слайд 7

Біотехнологія - це галузь знань, яка вивчає та розробляє методи використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві.

Слайд 8

Галузі біотехнології : 1.Клітинна інженерія - це галузь біотехнології, яка розробляє й використовує технології культивування клітин і тканин поза організмом у штучних умовах.

Слайд 9

У рамках клітинної інженерії розробляють і використовують технології гібридизації клітин.

Слайд 10

Клітинна інженерія А) Культивування клітин широко використовується для наукових досліджень. Клітини, які вирощені на спеціальному середовищі, можна використовувати для дослідження процесів, які в них відбуваються

Слайд 11

У таких культурах можна вирощувати віруси, що здатні розмножуватися тільки в живих клітинах, і досліджувати їх взаємодію з клітинами певних тканин, досліджують дію нових фармакологічних препаратів на клітини.

Слайд 12

В медицині перспективною вважається ця технологія роздруківки органів тіла на 3D-принтері, яку зараз розробляють.

Слайд 13

Слайд 14

Б) Соматичну гібридизацію клітин широко використовують у дослідженнях процесів регуляції роботи генів та визначення їхньої функції.

Слайд 15

Соматичну гібридизацію клітин дозволяє об’єднувати в межах однієї клітини геноми організмів, які не можна об’єднати інших способом: миші і пацюка або людини і миші. Соматична гібридизація клітин тварин і рослин. Тривалий час такі гібриди зазвичай існувати не можуть, але для дослідження часу їх існування вистачає.

Слайд 16

В) Клонування - процес створення ідентичних копій організмів або інших об'єктів у біології, котрі називають клонами. Термін «клон» запропонував Джон Бердон Сандерсон Голдейн, який походить від дав.-гр. κλών — паросток, пагін.

Слайд 17

Технологія клонування тварин

Слайд 18

Клоновані тварини

Слайд 19

Клонування рослин, дозволяє дуже швидко розмножувати найбільш цінні особини рослин, які характеризуються гарною врожайністю, підвищеною стійкістю до хвороб або іншими якостями(дерев)

Слайд 20

Клонування рослин

Слайд 21

Клонування дерев велетнів у США

Слайд 22

Г) Використання стовбурових клітин це первинні клітини, що зустрічаються в усіх багатоклітинних організмах, здатні до необмеженого поділу, що дають початок новим клітинам при формуванні тканин,містяться в пуповинної крові, плаценті, відповідальні за оновлення клітин крові і, в тому числі імунітету.

Слайд 23

Слайд 24

Стовбурові клітини є ідеальним матеріалом для трансплантаційних методів терапії. Найбільш доступними вважаються стовбурові клітини дорослого організму. в медицині є ембріональні стовбурові клітини людини: з них можна отримувати будь-які типи клітин організму.

Слайд 25

Хоумінг- потрапляючи в організм під час трансплантації, стовбурові клітини продовжують ділитися й самі знаходять місце, де їхня допомога найпотрібніша.

Слайд 26

2. Генетична (генна) інженерія - це галузь біотехнології, яка розробляє й використовує технології виділення генів з організмів і окремих клітин, їх видозмінення й уведення в інші клітини або організми.

Слайд 27

Слайд 28

Суть генетичної інженерії полягає в штучному створенні генів із потрібними властивостями і введення їх у відповідну клітину. Перенесення гена здійснює вектор (рекомбінантна ДНК).

Слайд 29

Генетична інженерія використовується як у наукових дослідженнях, так і в новітніх методах селекції.

Слайд 30

ГМО рослини

Слайд 31

ГМО тварини

Слайд 32

У Європі модифіковані рослини сої та кукурудзи для виготовлення харчових продуктів дозволені з 1997 року, а харчові ферменти, добавки, одержані в результаті генної інженерії, використовують понад двадцять років.

Слайд 33

Запитання та завдання 1. Чому використання методів генетичної інженерії для вирощування сільськогосподарських культур стало причиною дискусій ученої спільноти й громадськості? 2. Які недоліки має технологія використання стовбурових клітин?

Слайд 34

Домашнє завдання § 75. Генетична і клітинна інженерія 11 клас профіль К.Задорожний

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія