X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особові та присвійні займенники

Завантажити презентацію

Особові та присвійні займенники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Особові та присвійні займенники. Завдання уроку: закріпити вміння знаходити особові та присвійні займенники в реченнях, визначати особу, число, відмінок займенників, правильно вживати їх в усному та писемному мовленні.

Слайд 2

Фронтальне опитування: Що таке займенник ? Які розряди займенників ви знаєте? Чому особові займенники так назвали? Як розподіляються особові займенники за особами в однині та множині ? Як змінюються особові займенники ? Назвіть присвійні займенники. - Як вони змінюються?

Слайд 3

Вправа « Слово в слові » ( записати займенники) Ярослав, Микита, гімнастика, вирій, заправити, Японія, мийка, свійські, Матвійко, армія, вишиванка, соломина, математика, історія, мислення, заввишки, потилиця.

Слайд 4

Вправа « Впізнай займенник » криптограми М О Г Є М Н А У О Ш О О В В А Х Ї Ш Ї О С

Слайд 5

Робота на дошці. Вправа,, Коректор’’ Завдання : Перепишіть. Займенники, що в дужках, поставте в потрібному відмінку. Спитав у (він), передав через (вони), глянув (вона) у вічі, прийшла до (вона), перед (він), люблю (вони), сміявся з (вони), бачилась із (вони), збудив (вона), згадав про (він), надіявся на (вони), допоможу (вона), в'ється над (воно), зв'язок з (вони), усміхнувся до (він), переказав через (вона).

Слайд 6

Ні! Я жива, я буду вічно жити ,  Я в серці маю те, що не вмирає. 

Слайд 7

Творча робота. Складіть вірш: Моря брилі антів, це – мова моя, О місячне сяйво і спів солов’я , Півонії , мальви, жоржини! Це – мова моєї Вкраїни. Яка у ній сила і кличе, й сія , В натхнення хвилини! О мова моя, Яка в ній мелодія лине Душа голосна України! .. О мова вкраїнська!. Хто любить її, Люблю , наче очі дитини… Це – матері мова. Я звуки твої Той любить мою Україну. ( В.Сосюра)

Слайд 8

Вправа ,, Інтерв’ю’’ Мені було важко виконати завдання… У мене виникли труднощі , коли … Цікавим для мене було завдання … Я навчився … Мені сподобалося …

Слайд 9

Домашнє завдання: I група - записати по 8 прислів’ їв, визначити відмінок займенників. II група – записати народну пісню, визначити особу, число особових займенників. III група – записати кілька частівок, підкреслити займенники, зверху позначити до якого розряду вони належать.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова