X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Однорідні й неоднорідні означення

Завантажити презентацію

Однорідні й неоднорідні означення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Однорідні й неоднорідні означення

Слайд 2

Мета: Навчати знаходити речення з однорідними й неоднорідними означеннями; збагачувати словниковий запас; Розвивати усне та писемне мовлення учнів, вміння виділяти головне, узагальнювати та систематизувати матеріал; Сприяти вихованню любові до народних традицій та вірувань українців.

Слайд 3

Соціокультурна змістова лінія: Роль народних традицій, вірувань, релігії, християнської моралі, свят, міфології, фольклорної творчості у формуванні світогляду українців) Символіка

Слайд 4

Подаруйте посмішку собі, Один одному, мені. Я дарую посмішку і вам, Радість допоможе у роботі нам.

Слайд 5

Означення Неоднорідні Коли вони характеризують предмет за тією самою ознакою: білі, червоні, жовті троянди Коли вони вказують на різні споріднені ознаки предмета: світле, безхмарне небо Коли вони стоять після означуваного слова: степ тривожний, темний Коли друге й подальші означення підсилюють, уточнюють або пояснюють перше: Якось раз над містом стояла тиха, місячна, літня ніч Коли вони виступають художніми означеннями (епітетами): Іде гроза дзвінка і кучерява садам замлілі руки цілувать Неоднорідні означення характеризують предмет з різних боків: теплий літній вечір; морські прозорі хвилі Завжди неоднорідними є означення, виражені сполученням займенника й прикметника: мій найкращий друг якісного і відносного прикметників: високий дніпровський берег якісного і присвійного прикметників: (улюблена мамина пісня). Однорідні Кожне попереднє з неоднорідних означень стосується всього подальшого словосполучення, а не безпосередньо означуваного слова: дика груша (яка?) стара; стара дика груша (яка?) велика Так Ні Вимовляють з інтонацією переліку; Пишуть, ставлячи між ними коми

Слайд 6

Береза БЕРЕЗА - символ ніжного, душевного смутку, а білий її колір пояснюється тим, що в хвилину, коли до неї підходив зрадник Ісуса - Іуда Іскаріот, налякалась і побіліла, бо він хотів на ній повіситись... Вона - гнучка і шляхетна, легка і приваблива, виражає щиру і ніжну жіночність. Береза випромінює красу, але сама по собі скромна. Вона приваблює до себе кожного, але боляче переносить грубе ставлення: в неї ніжні гілки і ламкий стовбур, хоча станом вона гнучка.

Слайд 7

Верба ВЕРБА - універсальний символ Прадерева життя, а Великодна верба- його живий вираз. Уособлення працездатності й родючої сили. Вона - образ весни, Батьківщини, України і, разом з цим, жіночого смутку та вдівства. Дуже жадібна до Сонця і води, до тепла і вологи, які є основою життєдіяльності. А тому надзвичайно живуча: вона може вирости, як кажуть, із звичайного вербового кілка, вбитого в сиру землю. Разом з тим, верба беззахисна і вразлива, якщо опиниться не в своєму середовищі - холодному і сухому.

Слайд 8

Тополя ТОПОЛЯ - символ дівочої краси, а також жіночого й дівочого суму, їх самотності. Тополя край дороги - це образ жінки чи дівчини, котрі чекають своєї долі чи свого судженого... Вона струнка і красива від ранньої молодості до зрілих літ. Листя на тополі тремтить, як і на осиці, але з іншої причини: легенда каже, що під тополею лихий колисав на своїх колінах Іуду-немовля, майбутнього Христового зрадника - отож листя тремтіло від присутності нечистого і непрошеного гостя і від цього ж гілля тополине потягнулося вгору, до неба, втікаючи від «чортової колискової». Вважають, що тополя здатна забирати з людей негативну енергію і очищати повітря від злих духів та всього шкідливого та нечестивого.

Слайд 9

Ліщина ЛІЩИНА - символ вразливої корисності й непоказної краси. Сам по собі кущ ліщини тонкий і слабкий. Але вміє бути корисним саме своєю слабкістю. Його гнучкі й тонкі пагони застосовують у таких господарських справах і потребах, в яких безсиле допомогти будь-яке інше дерево, а легкодоступні плоди, звані лісовими або лісковими горіхами, не лише поживні, але й належать до розряду делікатесних і, до всього, мають неабиякі лікувальні властивості.

Слайд 10

Ясен ЯСЕН - символ чоловічої чистоти, скромності й пісенної душі. Уособлює благородство чоловічих почуттів і поетичність внутрішнього світу справжнього чоловіка. Ясен водночас і потужний, і стрункий, і навіть елегантний. Чистота, яку він символізує, конкретна і вимоглива: в нього немає ніяких наростів, стовбур - ідеально чистий, крона - акуратна і компактна. Його чистота поєднується з корисністю і гарантує надійність: деревину ясена можна без вагань використати в ділі, а в затінку - спокійно відпочивати...

Слайд 11

Мед МЕД - символ душевного та фізичного здоров'я, котре поєднується з духовною і тілесною насолодою, з моральним та естетичним задоволенням, що приходять тільки після високо натхненної і безкорисливої праці. Мед - це продукт бджоли, «комахи Божої», а тому в ньому закладене вічне багатство Землі, чиста сила Води і свята краса Небес. Енергетичні, лікувальні та цілющі властивості та можливості меду і споріднених йому продуктів (прополісу, маточкового молока, воску, перги) практично необмежені: від приготування чудесних кулінарних витворів до виготовлення чудодійних оздоровлюючих препаратів - в цьому та багато в чому іншому «медове сімейство» не має собі рівних. Мед є результатом жертовної і навіть трагічної праці бджоли: «Божа комаха» віддає себе без останку і дуже швидко «згоряє», здійснивши свій «медовий» подвиг і залишивши безцінне трудове надбання своїм нащадкам. Без сумніву, в цьому - джерело невмирущої духовної сили меду: його творять не для себе, а для інших.

Слайд 12

Каша КАША - знак пошани Сонцю і жертви Богові за щедрі злакові дари, а також символ плодючості домашньої худобини та врожайності родинних земель, ознака працьовитості та майстерності господаря і господині, інших членів сім'ї, підтвердження миру і злагоди між ними. Гречана і пшоняна, пшенична і вівсяна, ячмінна, горохова і кукурудзяна - такий щедрий і неповний перелік українських каш. Простір для вияву творчої кулінарної фантазії та демонстрації багатства і краси сімейного столу! Має каша і широке ритуально-обрядове застосування: кутя і коливо-її святково-ритуальні сестри; в давнину закопували горщик каші в землю - шанування землі і прохання багатого врожаю; кашею «пригощали» домовика, щоб хату доглядав, і нею ж закликали дощ.

Слайд 13

Веретено ВЕРЕТЕНО - магічний символ світобудови: воно, немов би дві нитки, закручує на одну небесну спіраль цей (наш) і потойбічний (чужий) світи. Вся його символіка - в його обертовості: гігантське світове веретено - стрижень, на якому обертаються Небо і Земля. В зв'язку з тим, що веретено - знаряддя праці традиційно жіноче, то його ще в давнину пов'язували з образом Богині-Матері, котра пряде на своєму веретені нитку, з якої твориться тканина Всесвіту і в'ється тонка нитка людського життя. Вміння користуватись веретеном - ознака не тільки трудової майстерності, а й здатності подолати («обкрутити»!) лиху силу...

Слайд 14

Червона Духовна нескореність Дівоча чистота Український рід Весільні обряди Світла пам'ять Сімейне щастя Калиновий міст

Слайд 15

Домашнє завдання § 23 (с.170) – вивчити; Вправа 275 (с.171); Знайти та відобразити в вигляді електронної презентації інформацію про: - квіти-символи (I група): льон, м’ята, ромашка; - птахи-символи (I група): соловейко, голуб, зозуля. Виписати в зошити речення з однорідними та неоднорідними означеннями.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова