X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Однорідні члени речення

Завантажити презентацію

Однорідні члени речення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Однорідні члени речення

Слайд 2

Мета Поглибити знання про однорідні члени речення; навчитися знаходити їх у реченні; формувати вміння ставити розділові знаки при однорідних членах речення

Слайд 3

Однорідні члени речення Однорідні члени речення — це такі члени речення, які виконують однакову синтаксичну роль, відносяться до одного й того самого члена речення і поєднуються між собою сурядним зв’язком. Однорідні члени речення рівноправні і не залежать одне від одного. Вони називають поняття, близькі за своєю сутністю. Однорідні члени разом пов’язані тим самим підрядним зв’язком з іншим членом речення, який їх пояснює або який вони пояснюють.

Слайд 4

Поєднання У реченні однорідні члени можуть поєднуватися за допомогою:  сполучників сурядності (Теслярі робили мости на Дніпрі, і Дінці, і на тихому Збручі) інтонації, що на письмі позначається комою або крапкою з комою (В один день затопило ліси, сінокоси, городи) обох цих способів (Сонце росло, палало і тихо спускалося додолу). Однорідними можуть бути будь-які (і головні, і другорядні) члени речення.

Слайд 5

Важливо Здебільшого однорідні члени речення виражаються однією й тією ж частиною мови, але в ролі однорідних членів можуть виступати й різні частини мови (Хоч був тато грізним, але нас дуже любив).

Слайд 6

Ознаки однорідності Однорідні члени речення бувають непоширені й поширені(Широкою, вкритою туманом долиною верталися додому (У. Самчук)). У реченні може бути не один, а кілька рядів однорідних членів (Верби й верболози сіро-зеленим туманом котились по луці ізакривали подекуди воду)

Слайд 7

НЕ однорідні члени речення Не є однорідними членами: повторювані слова, які вживаються в реченні для підкреслення кількості предметів, тривалості дії, вираження емоційності; вони розглядаються як єдиний член речення ; повторювані однакові форми слів, об’єднані частками не, так ; стійкі словосполучення з парними сполучниками і…і, ні…ні ; два однакові за формою дієслова, що позначають дію та її мету .

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова