X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами

Завантажити презентацію

Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вітаємо гостей!

Слайд 2

Слайд 3

Дім красивий, білий. І, як світлий образ, Мамин погляд добрий. Й батька дорогого Чути добре слово. А ще гарно б мати І сестру, і брата, Щоб дитячим сміхом Були всі багаті!

Слайд 4

7Я Р1А

Слайд 5

Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення

Слайд 6

Знаю Хочу дізнатись Дізнався

Слайд 7

Лексична розминка Вірна відповідь Іншими словами Легше всього Ні в якому разі Перевести на українську мову Переверніть сторінку Я вибачаюся Правильна відповідь Інакше кажучи Найлегше У жодному разі Перекласти українською мовою Перегорніть сторінку Вибачте мені

Слайд 8

Намалюйте правило І група “Однорідні члени речення” ІІ група “Засоби зв’язку між однорідними членами”

Слайд 9

Прочитайте, дотримуючись правильної інтонації. Знайдіть однорідні члени речення та слово, до якого вони відносяться. Визначте засоби зв’язку однорідних членів. Накресліть схеми. 1.Сім’я важлива і незамінна в житті кожної людини. 2.Тут ми народжуємось, зростаємо, виховуємось. 3.Саме тут вчимося доброзичливості і взаєморозуміння, взаємопідтримки і просто людяності. О і О О , О, О О і О, О і О 1.Сім’я важлива і незамінна в житті кожної людини. 2.Тут ми народжуємось, зростаємо, виховуємось. 3.Саме тут вчимося доброзичливості і взаєморозуміння, взаємопідтримки і просто людяності.

Слайд 10

той, хто надсилає листа, телеграму, бандероль; відправник. АДРЕСАНТ АДРЕСАТ це одержувач повідомлення

Слайд 11

Я – могутня Пунктуація, Та, що завжди має рацію. А мене розчарували: Усі коми поховали! Королева в гніві й тузі! Розшукайте знаки, друзі!

Слайд 12

Сформулюйте правило Сім'я - це рай із квіточками. Це небо з хмарами, зірками. Це миле сонечко, привітне. А ще - квітник, що пахне й квітне. Бажаю я всім сім'ї мати! Рідних любити й обіймати! Сім'я в житті - це основне! Це найдорожче і святе! Ось щойно нас матуся насварила, Та вже всміхається і обіймає нас. Родина — стовбур дерева міцного. Це батько, й мати, й бабці, й дідусі. Тітки і дядечки всі до одного, Ну, словом, родичі й близькі усі.  

Слайд 13

З’єднайте частини прислів’їв. Запишіть, поставте розділові знаки між однорідними членами. Шануй батька й неньку… Мати однією рукою б’є а… Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде та… другою гладить. скоро розтане то буде тобі скрізь гладенько. Шануй батька й неньку,… Мати однією рукою б’є, а… Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде, та… то буде тобі скрізь гладенько. другою гладить. скоро розтане

Слайд 14

Чому не потрібні коми між однорідними членами, хоч сполучник “і” тут вживається двічі? Мамину пісню знають і співають у рідному краю і на чужині. Мамину пісню знають і співають у рідному краю і на чужині.

Слайд 15

Родина дуже важлива у житті кожної людини. Це найближчі, найрідніші люди, яких ми дуже любимо, які дарують нам тепло та допомагають у складних ситуаціях.  Це й рідна домівка, затишна та безпечна. Родина – це твій маленький світ, у якому все зрозуміле, дороге. Справжня родина – це більше, ніж просто бути родичами. Це особливе ставлення одне до одного. Це любов, взаємоповага, допомога. Це коли кожна людина унікальна та незамінна, як і те, що вона приносить у сім’ю. Це бабусині казки та смачні пироги, це мамина і батькова турбота, яку ми маємо цінувати. А родина – наш надійний помічник. Рідні люди – це подарунок долі, притулок у великому, не завжди дружньому світі. І кожен з нас обов’язково має вносити свій вклад у щастя своєї родини.

Слайд 16

«Знайди зайве слово» Які слова заважають щастю родини? Добробут, пошана, вірність. Затишок, виховання, кохання. Порада, байдужість, турбота. Сварки, повага, піклування. Допомога, розуміння, зрада. Складіть речення з будь-якими трьома словами, щоб вони виступали в ролі: І варіант – додатка; ІІ варіант – присудка; ІІІ варіант – підмета. Добробут, пошана, вірність. Затишок, виховання, кохання. Порада, байдужість, турбота. Сварки, повага, піклування. Допомога, розуміння, зрада.

Слайд 17

Як добре дітям й затишно в родині! Тут так цікаво й весело всім нам. Тому вклонятися доземно ми повинні За диво й за життя – своїм батькам. Батьки для нас – це найдорожчі люди, Воно піклуються і думають про нас. І хай завжди в нас тато й мама буде, Й ніколи світлий не проходить час. І хай здоров’я буде у родині, Щоб радість й сміх веселий наш дзвенів. Родині ми складаєм славу нині І скажемо багато добрих слів. Бо все найкраще в дітях - від родини! Привітність, щирість, щедрість, доброта, Усі традиції народні і святині, Та мудрість, й віра, чиста і свята.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Сенкан Іменник Два прикметника Три дієслова Фраза Іменник

Слайд 21

Сьогодні я дізнався (-лася)… Було цікаво… Було важко… Тепер я можу… Я навчився (-лася)… Урок дав мені для життя…

Слайд 22

Домашнє завдання 1. § 14 2. Впр. 116 (2 речення) Або Впр.112 (ІІІ) 3. Ваше особисте завдання на картці

Слайд 23

Дякую за роботу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова