X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мова — державна перлина

Завантажити презентацію

Мова — державна перлина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Слайд 2

Державною в Україні є українська мова

Слайд 3

Свято рідної мови Мова — державна перлина, Нею завжди дорожіть: Без мови немає країни — Мову, як матір, любіть. (Ф. Пантов)

Слайд 4

Слайд 5

Свято рідної мови Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б'ється - ожива, Як їх почує!.. (Тарас Шевченко)

Слайд 6

Моя мова - українська

Слайд 7

Пам’ятай рідну мову Коли забув ти рідну мову, Яка б та мова не була - Ти втратив корінь і основу Ти обчухрав себе дотла. (А.Білоус).

Слайд 8

Слайд 9

Свято рідної мови В землі віки лежала мова І врешті вибилась на світ. О мово, ночі колискова! Прийми мій радісний привіт. Навік пройшла пора безславна... Цвіти і сяй, моя державна... (Олександр Олесь)

Слайд 10

Слайд 11

Свято рідної мови Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну. (Володимир Сосюра)

Слайд 12

Свято рідної мови «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе» (Олесь Гончар)

Слайд 13

Слайд 14

Свято рідної мови Мова кожного народу неповторна і — своя; в ній гримлять громи в негоду, в тиші — трелі солов'я. (Оксана Забужко)

Слайд 15

Слайд 16

НАРОДНА МУДРІСТЬ Завдання: доповни прислів’я. 1). Хто швидко читає,….. 2). Хто багато читає, ……. 3). Книга вчить, …….. 4). Не кажи «не вмію», а …….

Слайд 17

ТУРНІР ПОЕТІВ Завдання: з розсипаних складів склади рядок з вірша Т. Г. Шевченка. І команда. ВЕС, ЛЮ, НУ, РОЗ, ДА, НА, ЗЕМ, ВСТА, БУ, ЧОР, ЛА, ДИ, СОН. ІІ команда. ЧЕР, НАД, НА, ВО, ПИ, ША, НА, Ю, ТЬСЯ,, ЛИ, Є, ВО, КА.

Слайд 18

Завдання: Скласти римовані рядки з словами: КАЛИНА -- УКРАЇНА

Слайд 19

СКЛАДИ СЛОВА І команда. КУЛЬ, ФЕЛЬ, РОМА, ВОЗ, ПОРТ, АС, ШКА, ФАЛЬТ, ПАРА, БАБА. ІІ команда. ТІЛ, ЦВІТ, ПАД, МЕТР, ВАЙ, ЧИСТО, КОРО, ЛИСТО, ДИВО, ТЕРМО

Слайд 20

ЦЕ ПОЧАТОК, А ДЕ КІНЕЦЬ? Завдання: у другій частині знайди закінчення прислів’їв. На годину спізнився, краще трьох «сьогодні». Що запізниш одним днем, ніж на хвилину пізніше. Що нині утече, не доженеш і конем. Одне «зараз» то завтра не зловиш . Краще на п’ять хвилин раніше, за рік не доженеш .

Слайд 21

ЧИ ГОСТРЕ ТВОЄ ОКО? Завдання: Скільки слів у кожному рядку? Поділи на слова. БЕЗТЕРПІННЯНЕМАУМІННЯ. КНИГАВЧИТЬЯКНАСВІТІЖИТЬ. РОЗУМНИЙУЧИТЬДУРНИЙПОВЧАЄ.

Слайд 22

Зумій прочитати ПЕРШЕ завдання: зумій прочитати, користуючись цифровими підказками. 10 ВІ 36 МО 9 НО 3 ТА 18 СЛО 16 РІД 17 НЕ 2 ПОС 35 КА 33 ТЕ 5 В 28 ВЕ 22 ЧЕ 21 НА 13 НЯ 29 КО 34 РИНСЬ 26 ЛИ 6 ЯС 27 НО 11 ЯК 15 НЕШ 12 ПІС 30 ХА 37 ВО 7 НІЙ 25 КА 24 ВО 23 ДИ 14 ЛИ 4 ЄШ 32 МА 20 ТИ 8 ОБ 19 ВО 31 НА 1 ТИ

Слайд 23

ДРУГЕ завдання: зумій прочитати. ЛИТЬ БДЖО ЖА ЖА ЛА ЛОМ, ЧО А ЛО ВІК СЛО ВОМ.

Слайд 24

ПРОЯВИ КМІТЛИВІСТЬ 1.Коли я з Д – росту на гілці, Коли ж із Т – пливу на річці. 2.З И я плаваю у морі, З І ловлю мишей в коморі. 3.Люблять нас усі збирати Після дощику в ліску, А як перший звук відняти Будем плавати в ставку. 4.Дроворуби його мають Ним колоди розбивають, Перший звук як пропустити, В річці слід його ловити. 5.З дзвінким усе я заливаю З глухим на дереві зростаю. 6.З дзвінким листочки я скубу, З глухим же – зрізую траву.

Слайд 25

Слайд 26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова