Каліграфічні хвилинки ( за творами О. Олеся). А-и
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентацію підготувала вчитель - методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна за матеріалами Ясенчук Людмили Іванівни. (за творами Олександра Олеся)
А а а а в н а а л а с В е с н а А ж с п р а в д і й д е в е с н а . О с ь с т а л а б і л я с т а в у , В с м і х н у л а с я я с н а І к и н у л а к у п а в у .
Як ви розумієте зміст 1-го речення? Назвіть граматичну основу речення. Поясніть правопис слова весна. Назвіть кількість букв та звуків у слові ясна. Що означає слово купава? Чи є тут слова вжиті в переносному значенні? Опишіть образ весни, яку ви побачили.
Б б б б б и б л о б Б е р і з ц і Б е р і з ц і м о л о д і й С е р е ж к и п о ч е п и л а , Б и л и н о ч ц і б л і д і й - Д з в і н о ч о к , щ о б д з в о н и л а .
Чи зрозуміли ви про що йдеться у вірші? Знайдіть слова з ненаголошеними голосними. Назвіть слова, правопис яких слід перевірити за словником. Назвіть слова, вжиті в переносному значенні. Як ви уявили собі цю картину весни?
В В в в о в и я в с в і з в Б о р о в и к В и й ш о в в п о л е б о р о в и к Т а й у з я в с я в б о к и , Б о в і н б а ч и т и н е з в и к О б р і ї ш и р о к і .
Який настрій викликають ці рядки? Що мав на увазі автор, описуючи «Вийшов в поле боровик...»? Де ростуть боровики? Поясніть правопис слів в поле, узявся, в боки. Назвіть синоніми до слова обрії. Правопис яких слів потрібно пояснити в тексті? Яка картина перед вами «простяглась»?
Г г г г г р г о о г л П о г л я д Г р о з а п р и й ш л а ... З і т х н у л и т р а в и , К в і т к и г о л о в к и п і д н я л и , І с о н ц е т е п л е і л а с к а в е , С п и н и л о п о г л я д н а з е м л і .
Поясніть вираз «І сонце тепле і ласкаве спинило погляд на землі». Доберіть означення до слова погляд. Як ви розумієте вислів зітхнули трави? Чому в кінці першого речення стоїть такий розділовий знак -...? Доберіть антоніми до слів спинило, ласкаве, тепле.
Д д д д д н д р д о Д н і п р о Д н і п р о , Д н і п р о ! Т и п о к о х а в , Я к м а т і р , У к р а ї н у , Т и р і д н и м б р а т о м ї ї с т а в І д р у г о м д о з а г и н у .
Як ви розумієте зміст другого речення? Доберіть синонім до слова покохав. Знайдіть слова, вжиті в переносному значенні. Чому в кінці першого речення стоїть знак оклику? Доберіть антоніми до слів рідним, друг.
Є Є є є є м є н Є с л о в а , щ о б і л і - б і л і , Я к к о н в а л і ї к в і т к и , Л а г і д н і , я к у с м і х р а н к у . Н і ж н о с я й н і , я к з і р к и .
Як ви розумієте зміст цих рядків? Доберіть слова, щоб були білі-білі…, лагідні..., ніжносяйні.... Доберіть споріднені слова до слова усміх; розберіть їх за будовою. Доберіть антоніми до слів білі, лагідні, ранок.
Ж ж ж ж и ж у Ж и в Ж и в с о б і з а й ч и к в б у з и н о в і й х а т ц і , М и в с я з м и с к и . С п а в н а к а н а п ц і , М а в к о ж у х а і с і р е н ь к і к а п ц і .
Який жанр творів починається зазвичай словом - жив? В якому значенні вжито ці слова? Знайдіть однорідні члени речення. В якому значенні вжито слова - хатці, канапці, капці? Доберіть синоніми до слова капці.
З з з з з и м з а З и м а З и м а п р и й ш л а . Х о л о д н и м и р у к а м и С к у в а л а р і к и і с т а в к и , З а с л а л а н и в и к и л и м а м и , Д о с е л з а с и п а л а с т е ж к и .
Поясніть значення виразу «Холодними руками скувала ріки і ставки...». Знайдіть слова, у яких є префікси. Поясніть правопис слова стежки. Доберіть синоніми до слова ниви.
и и ж и л и л и о л и с и О ж и л и Д е р е в а о ж и л и ! В е с н а ї х в с і х в і т а л а І л и с т о м і з п о л и Ї х р я с н о о б с и п а л а .
Як ви розумієте слова «Дерева ожили!»? Поясніть розділовий знак у кінці першого речення. Знайдіть слова з ненаголошеними голосними. Доберіть слова, якими можна їх перевірити. Як ви розумієте слова із поли? Знайдіть займенники у вірші.
Шаблон: Писаревська Т. І. Хвилинка каліграфії, Ясенчук Людмила Іванівна, учитель початкових класів. Форум педагогічних ідей «УРОК»
Схожі презентації
Категорії