Кафедра теорії та методики викладання шкільних предметів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кафедра теорії та методики викладання шкільних предметів науковий підрозділ Волинського ІППО
Бондаренко Г.В. - кандидат історичних наук, професор, член-кореспондент Академії історичних наук, заслужений працівник народної освіти України, лауреат премії імені Д. Яворницького Ілляшенко В.Я. – кандидат фізико-математичних наук, доцент Дзямулич В.І. – старший викладач Пушкар Н.С. – старший викладач, народний вчитель Козак О.С. – старший викладач Мокійчук Н.Г. – старший викладач Свиридюк Т.В. – старший викладач Дьоміна А.В. – доцент Бондарук Л.М. – старший лаборант Кратко М.І. – доктор фізико-математичних наук, профессор, Кобель Г.П. – доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, Сомов В.М. – старший викладач; Тирак Р.О. – старший викладач. На кафедрі працювали:
Ясінська Н. В. - завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент; Миць М. Я. – доцент кафедри, кандидат історичних наук; Трачук Т. В. – доцент кафедри, кандидат педагогічних наук; Юровчик В. Г. – старший викладач, кандидат географічних наук; Мацюк Л. М. – старший лаборант. Працівники кафедри:
Наукова проблема кафедри: “Методика моделювання фахової майстерності педагога в системі післядипломної педагогічної освіти”
ЗАВДАННЯ КАФЕДРИ: виконання навчального навантаження за допомогою класичних та активних й інтерактивних технологій; впровадження у навчальний процес сучасних лекцій, спецкурсів та семінарів з теорії та методики викладання шкільних предметів; розробка моделей структурування змісту та методів роботи з педагогами в системі післядипломної педагогічної освіти, спрямовані на удосконалення фахової майстерності; створення інформаційних та дидактичних матеріалів на електронних носіях для забезпечення курсової, міжкурсової та дистанційної освіти; удосконалення наукового і методичного забезпечення навчального процесу; пропагування інноваційних методів навчальної та виховної роботи; виконання наукової теми з метою вдосконалення власної професійної майстерності й компетентності слухачів; участь у різного рівня конференціях, семінарах тощо, які спрямовані на вдосконалення системи навчання та виховання загальної та післядипломної освіти; вивчення і запровадження передового педагогічного досвіду роботи педагогів області та держави; співпраця з керівниками і викладачами освітніх закладів нового типу; впровадження нових методів і передових технологій з використанням ІКТ; здійснення аналізу нових шкільних програм і підручників.
НАУКОВЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ З ПИТАНЬ: методика викладання шкільних предметів; міжпредметні зв'язки у викладанні основ наук; організація роботи з обдарованими дітьми; особливості підготовки учнів до розв'язування олімпіадних задач з хімії, фізики, математики, біології; реалізація принципів наступності при викладанні математики загальноосвітніх дисциплін між початковою та основною школою; сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу; розробка змісту, організація та проведення групових тематичних та індивідуальних консультацій.
забезпечення навчального процесу на курсах підвищення кваліфікації педагогічних кадрів області; організація та проведення науково-практичних конференцій, семінарів, педагогічних читань, круглих столів; співпраця кафедри з районними методичними кабінетами; видавнича діяльність; рецензування науково-методичних праць вчителів, викладачів області.
26 жовтня 2010 року у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти на базі кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів відбувся семінар-тренінг для педагогів з використання посібника для вчителя «Зелений пакет» та карток із завданнями «Дилеми». Крім того, вчителям було надано інформацію щодо майбутньої структури інтерактивного диску із додатковими матеріали та відеоколекції фільмів про природу. Вчителі, а це представники різних районів Волинської області із багатим досвідом педагогічної діяльності, проявили неабиякий інтерес до матеріалів Зеленого пакету та готовність використовувати надані навчальні ресурси у своїй роботі. Вчителька Великоглушанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любешівського району Волинської області Калиновська Олена Тимофіївна так висловила свої враження від Зеленого пакету: Дякуєм «зеленим» світу цього, Що створили нам «Пакет Зелений». Хай живішим буде світ від нього, Легше дихається і тобі, й для мене. Зичимо вам успіхів у ділі, Що струмочками зливаються у річку. Справ потрібних, добрих і натхненних – Зберегти довкілля нам навічно!
Схожі презентації
Категорії