Кафедра СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Соціальна робота в Україні - відносно молодий вид діяльності. Але існує безліч інших професій, які також сталі відомі українцям нещодавно. Але дотепер соціальна робота, на жаль, ще не зовсім відома і приваблива для української молоді. Ця спеціальність для людей із відкритою душею, та щирим серцем. Для кого слова «допомога» та «доброта» мають велике значення у житті та займають провідне місце у серці.
Що таке соціальна робота? Це професійна діяльність із надання допомоги індивідам, групам і спільнотам, посилення чи відновлення їх здатності до соціального функціонування та створення сприятливих умов для досягнення цих цілей.
Що таке соціальна робота? Діяльність фахівця із соціальної роботи спрямована на надання допомоги людям, що потребують її (що зна-ходяться у важкій життєвій ситуації), не здатним без сторонньої допомоги вирішити свої життєві проблеми, а у багатьох випадках і жити. Соціальна робота - це специфічний вид професійної діяльності, надання державного і недержавного спри-яння людині з метою забезпечення культурного, соці-ального і матеріального рівня її життя, надання інди-відуальної допомоги людині, сім'ї або групі осіб.
Метою соціальної роботи як професійної дія-льності є, з одного боку, задоволення інтересів клієнта, а з іншого боку – підтримка стабіль-ності в суспільстві. Оптимальний варіант вирі-шення даної проблеми – це знаходження ком-промісу між цими двома цілями. В іншому значенні соціальна робота – це при-кладна наука, що пов’язана з великим спектром знань як про окрему особистість, так і про все суспільство та функціонування його соціальних інститутів. Що таке соціальна робота?
Хто є клієнтами соціального працівника? Одинокі люди Безробітні Сироти Безпритульні Люди похилого віку Люди з асоціальною поведінкою (алкоголіки, наркомани, жінки секс-бізнесу та інші) ВІЛ-інфіковані, хворі на СНІД, туберкульоз Діти та молодь, схильні до правопорушень та інші групи людей.
Відповідно своїй фундаментальній і спеціальній підготовці фахівець із соціальної роботи може обіймати посади: керівника соціальних структур підприємств, організацій, ме-дичних, освітніх, туристичних, оздоровчих, спортивних уста-нов, гуманітарних фондів, асоціацій соціального призначення; керівника департаменту управління персоналом, відділу соці-ального планування, соціального забезпечення; керівника відділу кадрів; керівника адміністративного відділу; виконавчого директора (заступника директора із соціальних питань); керівника відділу освіти, школи, коледжу, училища; керівника (фахівця) служби зайнятості; практика-соціолога на підприємстві, в установі; консультанта з соціальних, психологічних питань; молодшого наукового співробітника науково-дослідних орга-нізацій з проблем соціології і соціального управління; викладача соціології і соціальної роботи.
Соціальну роботу здійснюють Міністерство праці та соціальної політики (центр зайнятості, територіальні центри з обслуговування оди-ноких непрацездатних громадян) Міністерство освіти і науки, молоді та спорту (школи-інтернати для дітей-сиріт, спецшколи-інтернати, центри соціальних служб для молоді, служби у справах неповнолітніх) Міністерство охорони здоров'я (центри планування сім'ї, Центри СНІДу, оціально-профілактичні установи) Недержавні організації (благодійні фонди, громадські об'єднання, відділення міжнародних організацій).
Підготовку соціальних працівників у Полтавському інституті економіки і права здійснює кафедра соціальної роботи, створена у 2001 році
Завідувач кафедри соціальної роботи Стрельник Олена Олександрівна – кандидат соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи Дисертацію на тему “Ґендерна нерівність та соціальний статус жінки у сучасному українському суспільстві» захистила у спеціалізованій Вченій раді Харківського національного університету. Освіта: у 1999 р. закінчила Харківський державний університет, одержала спеціальність «соціолог, викладач соціологічних дисциплін». Кандидат соціологічних наук із 2004 року. Сфери наукових досліджень: гендерна соціологія, бáтьківство та матери-нство, гендер та освіта, дослідження інва-лідності
Стрельник Олена Олександрівна – кандидат соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи Індивідуальні гранти на участь в 11 конференціях: 2011 р. – Міжнародна науково-практична конференція «Транс-формація маскулінності у ХХЇ столітті: глобальні виклики, норма-тивні очікування, статусні суперечності» (Москва, Heinrich Böll Stiftung); 2010 р. – Міжнародна конференція «Сучасні моделі сім’ї: транс-формації та тенденції розвитку» (Харків, Heinrich Böll Stiftung); 2009 р. – Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні практики впровадження гендерної освіти» (Луганськ, SIDA) 2008 р. – Всеукраїнська практична конференція “Актуалізація про-блем чоловіків в контексті їх рівних прав та можливостей» (м. Вінниця, SIDA); 2006 р. – третя Міжнародна зимова школа для викладачів соціально-гуманітарних дисциплін тему «Мистецтво викладання та оцінювання: ґендерна чутливість в аудиторії» (м. Харків, Харківський націона-льний університет) та інші.
Стрельник Олена Олександрівна – кандидат соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи Участь у проектах: з 2012 року – учасниця Між-народного проекту з підви-щення кваліфікації університе-тських викладачів «Гендер, сексуальність, влада» (фонд Сороса). Перемоги та нагороди: переможець Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Ґе-ндерні проблеми очима моло-ді» (м. Київ, 2005 рік). Наукові публікації: 47 публікацій, у тому числі од-ноосібний навчальний посіб-ник (з грифом МОН), розділ у колективній монографії та пу-блікація у зарубіжному видан-ні англійською мовою. На фото: Доповідь на Міжнародній науковій конференції «Трансформації маскулінності у ХХІ столітті: глобальні виклики, нормативні очікування, статусні суперечності» (м. Москва, липень 2011 року). Тема доповіді: «Маскулінність та інвалідність: стереотипи та ресурси опору». Участь за індивідуальним грантом (HeinrichBöllStiftung).
Стрельник Олена Олександрівна – кандидат соціологічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи Інша діяльність: досвід проведення наукових, навчальних та прикладних со-ціологічних досліджень з ши-рокого кола проблем; авторка семінарів-тренінгів із формування гендерної культу-ри для державних службовців, соціальних працівників, студе-нтів вишів, школярів. Громадянська активність: учасниця Партнерства «16 днів протидії гендерному на-сильству» у Полтавській об-ласті (спільно з НГО «Євро-пейський вибір»). На фото: Стрельник О.О. разом із Іриною Кльоциною – засновником напряму гендерної психології на пострадянському просторі.
Викладачі кафедри (зліва направо): Білоус О.В., Голованова Д.В., Щербань П.М., Глоба С.М., Бацман О.С., Свірідкіна О.В., Мякушко Н.С., Стрельник О.О.
У процесі навчання студенти вивчають такі дисципліни: соціологія; соціальна педагогіка; соціальна психологія; реабілітаційна педагогіка; психологія особистості; методи соціологічних досліджень; правові основи соціальної роботи; система служб соціальної роботи; теорія соціальної роботи; технології соціальної роботи; соціальна політика в Україні; основи державного соціального страхування; соціальна робота з інвалідами; соціальна робота у сфері зайнятості; соціальна робота з молоддю; соціальна робота з сім’єю та дітьми; соціальна робота з групами ризику; соціальна робота у силових структурах; практична психологія в системі соціальної роботи; конфліктологія; психологія управління; основи психоконсультації та психокорекції.
Студенти проходять практику в таких установах та організаціях Полтавський обласний центр зайнятості населення Центри соціальних служб для молоді Служби у справах неповнолітніх Обласне управління праці та соціального захисту населення Горбанівський геріатричний інтернат ветеранів війни та праці Школа-інтернат для дітей-сиріт Відділення медико-соціальної допомоги підліткам та молоді „Клініка, дружня до молоді” Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів "Соняшник" Центр реабілітації для дітей-інвалідів до 18 років Товариство “Червоний Хрест” УТОГ Територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Благодійна асоціація допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД «Світло надії» та інші.
На практиці у відділенні медико-соціальної допомоги підліткам та молоді „Клініка, дружня до молоді”
Випуск магістрів 2012 р. 16 березня 2012 р. відбулась цере-монія вручення дипломів магістрам спеціа-льності «Соціальна робота». Цього року дипломи одержали 9 ви-пускників. Випускників вітали директор Полтав-ського інституту економіки і права Мякушко Надія Семенівна, проректор із науково-педагогічної роботи Глоба Сергій Миколайович, декан соціально-гумані-тарного факультету Губарь Тетяна Воло-димирівна, завідувач кафедри соціальної роботи, доцент, кандидат соціологічних наук, професор кафедри Стрельник Олена Олександрівна та викладачі кафедри.
В свою чергу магістри подякували коле-ктиву інституту, викладачам за плідну працю з підготовки та виховання нового покоління фахівців соціальної сфери.
Ми вітаємо магістрів випускників і ніколи не забудемо їх особливої теплоти, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя в нашому Інституті. Щиро бажаємо професійного зростання, міцного здоров’я і добробуту. Нехай здобуті знання приносять користь державі, людям і суспільству.
Значний досвід практичної соціальної ро-боти набувають студенти, які є членами клубу «Волонтер-studio». Вже з І курсу ті з них, хто відчуває потребу реально допомагати знедоленим людям, залучаються до пра-ктичної діяльності на волонтерських засадах у численних соціальних агенціях та у ство-реній при інституті школі «Сходинки» для дітей-інвалідів, котрі не мають можливості навчатися у традиційних освітніх закладах.
Для того, щоб стати студентом спеціальності “Соціальна робота”, необхідно мати наступні результати ЗНО: Українська мова та література Історія України (профільний) Іноземна мова або Географія
Перспективи розвитку спеціальності Здійснення навчання з перепідготовки спеціалістів (друга вища освіта) за спеціальністю “Соціальна робота”; Здійснення навчання молодших спеціалістів за спеціальністю “Соціальна робота”; Створення Інституту третього віку – навчальний заклад для пенсіонерів, у якому вони мають можливість здійснити курсову підготовку з напрямів, що можуть допомогти людині орієнтуватися та співіснувати у сучасному суспільно-політичному житті.
Схожі презентації
Категорії