X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Завантажити презентацію

ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Слайд 2

ЛЕКСИЧНІ ТА МОВЛЕННЄВІ ВПРАВИ Це завдання практичного характеру для вправляння дітей в активному вживанні слів – означень, антонімів, створенні синонімічного ряду тощо. Діти залюбки виконують наступні вправи, в яких треба: Підібрати синоніми до заданих слів; Замінити слово іншим, близьким за значенням; Завершити порівняння, метафору; Перетворити непоширене речення в поширене; Відгадати слово; “розфарбувати” слова тощо.

Слайд 3

МОВЛЕННЄВІ ПЕРЛИНКИ Справжнім багатством за своєю суттю і навчальною цінністю є приказки і прислів’я. Невимушене спілкування з дошкільниками, що виникає під час обговорення, тлумачення цих “перлинок”, має велике значення для розвитку у дітей мовлення і пізнання ними світу, усвідомлення одвічних загальнолюдських цінностей.

Слайд 4

Без мови не підійдеш до корови. Щебече, як соловейко, а кусає, як гадюка. Янгольський голосок та чортова думка. На його слові можна мур мурувати На ласкаве слово не кидайся, а за грубе не гнівайся. Не бачила оком – не плещи язиком. Вола в'яжуть мотузками, а людину - словами Слова ласкаві, та думки лукаві.

Слайд 5

МОВЛЕННЄВІ ЛОГІЧНІ ЗАДАЧІ - це розповіді – загадки про природу, відповіді на які дитина може дати лише тоді, коли чітко усвідомлює закономірності та причино – наслідкові зв'язки між явищами та об'єктами в природі. Проблемні запитання спонукають до пізнання, розвивають логічне мислення, активізують мовлення: у дітей виникає бажання висловлюватися,говорити, ділитися своїми припущеннями, знаннями.

Слайд 6

«Кожен по-своєму готується до зими. Стрибає білка - непосида. Збирає горіхи, жолуді, розпихає їх по дуплах, у щилинах дерев, вішає на кущики. Цілий день працює білка і все поглядає на сусіда - їжака, який до осені зовсім ледачим став: мало бігає по лісі, не ловить мишей, забереться в сухе листя да дрімає. - Чому ти, їжак, зовсім розлінувався? - Запитує білка. - Чому до зими не готуєшся, корм не запасаєш? Взимку їсти нічого буде. Розсміявся їжак і щось тихо сказав білці, так тихо, що я не почула». А ти здогадався, що сказав їжачок? Чому він запасів на зиму не робить? Чому йому гриби і жолуді не потрібні?

Слайд 7

МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ АБО “ДЕРЕВО РІШЕНЬ” містить декілька етапів. Спочатку треба обрати проблему, яка не має однозначного розв'язання (ситуації з життя, епізоди казок), скажімо: «Що потрібно дереву для щастя?». Потім розглядаємо схему— «дерево рішень», у якій стовбур «дерева» — квадрат — позначає цю проблему, «гілки» — прямі лінії — шляхи її розв'язання, а «листочки» — кружечки — її рішення. Пропонуємо дітям, розбившись на підгрупи і спілкуючись між собою, знайти рішення обраної проблеми. Діти, досягнувши взаємної домовленості шляхом обговорення, знаходять своє рішення і малюють його на аркуші паперу: гніздо, метелика, пташку, дощик тощо. Після цього кожна підгрупа розміщує свій малюнок на «дереві рішень» і презентує його.Треба вчити дітей вислуховувати кожного, хто хоче висловитись. Оцінюємо діяльність дітей лише позитивно.

Слайд 8

Що потрібно людині для щастя.

Слайд 9

При оцінюванні кажемо : “цікаво, незвичайно, добре, чудово, оригінально”

Слайд 10

МЕТОД “МІКРОФОН” - Це різновид групового обговорення певної проблеми, що дає можливість кожній дитині висловитись у порядку черги, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку . Правила: Говорити лише тоді, коли отримуєш уявний мікрофон; Говорити швидко і стисло; Не оцінювати висловлювання товаришів.

Слайд 11

Метод «Показуха» Діти діляться  на команди , Кожна команда задумує слово  і використовуючи невербальні  засоби, представляє це слово іншій команді ,яка має його відгадати,і назвати словом. Метод «Ланцюжок»Перша  дитина називає  об’єкт , друга його властивості , третя  новий об’єкт з тими самими властивостями . Наприклад.  Морква  , морква солодка.,  солодким  буває цукор , цукор білий, білим буває сніг.

Слайд 12

МЕТОД БАГАТОКАНАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Заснований на принципаз теорії розвязання винахідницьких завдань (ТРВЗ) Розглядання картин проводимо в такій послідовності: Виокремлення об'єктів, зображених на картині; Уявлення об'єктів через уявне сприймання їх різними аналізаторами. Творчи завдання: “прослухати” звуки через уявні навушники; вести віртуальні діалоги від імені зображених персонажів; Уявно торкнутися до картини, визначаючи тепло, чи холодно, яка поверхня різних об'єктів “відчути аромати” картини. “вийти за межі зображенного”

Слайд 13

Слайд 14

ІГРОТЕКА Особливу увагу приділяйте іграм, які спрямовані на розвиток зв'язного мовлення, формування вмінь комунікативної діяльності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Педагогіка