X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
поведінка з незнайомими людьми

Завантажити презентацію

поведінка з незнайомими людьми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поведінка з незнайомими людьми у підїзді, на вулиці

Слайд 2

Ліфт відкрився. Як завжди Ти хотів зайти туди. Ти побачив, молодчина, Там стоїть чужий мужчина, Посміхається тобі: - Гей, малюк, заходь сюди! - Ні – кажи,- я почекаю, - Тато слідом поспішає. Не заходь у ліфт разом із незнайомими тобі людьми.

Слайд 3

Знайомство з правилами безпеки Перш ніж увійти до ліфта, треба пересвідчися, що ліфт приїхав, а перед тобою є підлога. У кабіні ліфта не грайся і не стрибай. У ліфті не катайся вверх-вниз, можливо саме зараз якась хвора людина жде лікаря, який має піднятися в ліфті. Якщо ліфт несподівано зупинився і ти не можеш вийти, поклич на допомогу.

Слайд 4

Ще 2 тисячі років тому в палаці давньоримського імператора Нерона вже існував ліфт. Вдруге його винайшов італійський художник, інженер Леонардо да Вінчі. Перший ліфт у звичайному багатоповерхо- вому будинку збудували в 1672 році у Німеччині. У наш час американські винахідники створили ліфт, що розмовляє. Він розповідає пасажирам, як поводитись під час аварії, обов'язково вітається, повідомляє новини, прогноз погоди. Довідкове бюро. Цікавинки

Слайд 5

Якщо в будинку є ліфт, необхідно дотримуватися додаткових заходів безпеки: • викликавши ліфт, не слід заходити в нього, якщо там вже є підозрілий пасажир; • не можна стояти в кабіні спиною до попутника; • піддавшись нападу, необхідно захищатися, стрибати, стукати по стінках кабіни, намагатися натиснути кнопки виклику диспетчера і «стоп». По можливості треба спробувати вискочити на майданчик або вулицю й покликати на допомогу.

Слайд 6

Допоможи Незнайкові - Як користуватися ліфтом? - Що Незнайкові робити, якщо він «застрягне» у ліфті?

Слайд 7

Будь обережним, ніколи не погоджуйся на пропозиції незнайомців. Обережно – незнайомець!

Слайд 8

Проаналізуй ситуацію Підійшов незнайомець і попросив допомогти знайти котика. Тобі запропонували покататися на машині. Тебе звуть подивитися кіно або мультфільм. Пропонують пограти у нову комп’ютерну гру. Тебе пригощають незнайомці чимось смачненьким.

Слайд 9

Дуже рада наша Ната,що її рідненький тато Вже купив магнітофон, відік, «супертелефон» І комп‘ютер, і годинник ще й новенький холодильник. Дівчинка до подруг милих полетіла, як на крилах. Щоб швиденько у дворі розповісти дітворі, І дорослим, і малечі про такі чудові речі… Злодії не зволікали: того ж дня їх обікрали. - Який висновок із цього можемо зробити для себе? Не розповідай, що вдома є цінні речі і гроші.

Слайд 10

Порадник Запам’ятайте, дорослі повинні звертатися по допомогу до дорослих, а не до дітей. Найкраще – взагалі не говорити з незнайомцями або ввічливо сказати: “Вибачте, я вам не зможу допомогти, я вас не знаю” – і швидко відійти або відбігти. Гуляти краще з друзями. Якщо людина здається вам підозрілою, небезпечною, перейдіть на інший бік вулиці. Частіше прислухайтеся до свого внутрішнього “сигналу небезпеки”. Якщо раптом хтось тягне вас за собою – виривайтеся, кусайтеся, кричіть.

Слайд 11

Закон “НЕ” Не розмовляй з незнайомцями; не сідай в машину до людей, яких ти не знаєш; не грайся дорогою зі школи додому; не гуляй з настанням темряви.

Слайд 12

Якщо ти граєшся на вулиці: - постарайся, щоб твої ігри проходили на очах батьків або родичів; - якщо ти хочеш піти у сусідній двір, ти повинен обов'язково попередити батьків, куди, з ким ти йдеш і у скільки повернешся; - якщо ти з друзями граєшся у хованки, не використовуй при цьому машини, які стоять, підвали, кущі, безлюдні місця та ін.; - якщо тобі здалося, що за тобою йдуть - перейди на інший бік дороги, зайди в магазин, на автобусну зупинку, звернися до будь-якої дорослої людини; - якщо ти десь затримався, попроси батьків зустріти тебе біля метро або автобуса, уникай ходити через парк або ліс.

Слайд 13

Основні правила розмови по телефону з незнайомцями: не називай свого ім’я, прізвища; не називай домашню адресу; ніколи не називай номер свого телефону; не розмовляй з незнайомцями довго, тим більше не говори, що батьків немає вдома.

Слайд 14

Якщо ви заблукали… В магазині. Потрібно підійти до касира чи продавця і сказати, що ви загубились. В театрі або музеї. Підійти до адміністратора, чергового, людини, яка продає квитки. В метро. Звернутися до чергового по станції або до чергового біля ескалатора. На вулиці. Попросити допомоги у міліціонера.

Слайд 15

Завжди памятай: свою домашню адресу; номер домашнього телефону, телефони рідних, робочі телефони батьків; безпечні місця у дворі для ігор; безпечну дорогу додому; завжди можна подзвонити безкоштовно в міліцію – 102 – і розповісти, де ти і що трапилось.

Слайд 16

Спілкування з тваринами Дiти — дуже допитливi й довiрливi iстоти. Iнколи вони досить безпечно поводяться iз собаками, можуть годувати їх iз рук або, не замислюючись про наслiдки, забрати цуценя чи кошеня в мами, щоб приголубити його. У тваринному свiтi така поведiнка iнодi сприймається як загроза. Тварина може напасти, захищаючи сво’їх дитинчат або тарiлку з їжею.

Слайд 17

У разі нападу собаки слід: • розвернутися до собаки боком і голосно віддати кілька команд («Фу!», «Не можна!", "Сидіти!", "Лежати!"); • не роблячи різких рухів, покликати господаря (якщо він недалеко); • якщо поруч нікого немає, негайно йти від собаки, не прискорюючи руху; • не можна кричати, махати руками, кидати каміння і палиці, дивитися собаці в очі; • якщо собака готується до стрибка (присідає), треба притиснути підборіддя до грудей та виставити вперед лікті; • в разі укусу негайно звернутися в травмпункт.

Слайд 18

За сторінками казок Що трапилося із Півником, який повірив Лисиці у казці “Про Котика і Півника”? Що сталося з Колобком, який пішов гуляти без дозволу? Назвіть казку, в якій герой замість школи пішов у ляльковий театр? Що з ним трапилось? Якого правила безпеки не знала царівна з “Казки про мертву царівну та сім богатирів” О.Пушкіна?

Слайд 19

- Яким був Колобок за характером? - Чому його з‘їла лисичка? Висновок. Колобок всім звірам розповідав, який він смачний. Діти, а чи можна про все розповідати незнайомим людям?

Слайд 20

Робота в парах Як ти будеш діяти у цих ситуаціях: 1. Дзвінок у двері. - Пожежа! Всі горимо! Відчиняйте двері! Рятуйтесь! 2. Дзвінок у двері. У вічко дверей бачите маленьку гарненьку дівчинку чи хлопчика. Дитина просить попити. 3. Телефонний дзвінок. - Я – мамина колега по роботі. Твоя мама нездужає. Я зараз підійду до тебе, візьму для мами в домашній аптечці ліки. Ти хочеш, щоб мама одужала. Відчини двері. 4. Чужа жінка запрошує тебе в гості, обіцяючи дати іграшку, цукерки. 5. На вулиці тебе зустріли хулігани.

Слайд 21

Складіть діалог за малюнками

Слайд 22

Твоя безпека залежить від твоєї поведінки

Слайд 23

Презентацію підготувала Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. В.І.Чуйкова

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)