X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поведінка тварин

Завантажити презентацію

Поведінка тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поведінка тварин

Слайд 2

Мета: ознайомити учнів з особливостями поведінки тварин розповісти про науку етологію

Слайд 3

Чи можуть тварини спілкуватися одна з одною? Як окремим із них вдається, не збиваючись зі шляху, переміщатися на великі відстані? Як, на перший погляд, беззахисні тварини захищаються від ворогів?   

Слайд 4

Слайд 5

Усі ці та інші питання здавна цікавлять людей. Частину загадок порівняно нещодавно вже вирішили, проте багато ще чого залишається таємницею.     Наука про поведінку тварин називається етологією. Вона займається такими проблеми, як, наприклад, скільки часу й як тварини сплять, як вони будують нори чи гнізда, яким чином спілкуються між собою, здобувають їжу, і т. п.

Слайд 6

Слайд 7

Поведінка тварини інстинктивно-біологічна. Діяльність спрямовується пізнавальною потребою та потребою в спілкуванні. У тварин не існує суспільства

Слайд 8

Слайд 9

ТАКСІСИ - стереотипне просторове переміщення найпростіших організмів в бік кращих умов середовища

Слайд 10

РЕФЛЕКСИ - проста стереотипна опосередкована нервовою системою безумовна реакція організму на специфічний подразник

Слайд 11

ИНСТИНКТИВНА ПОВЕДІНКА - вроджений, складний акт поведінки, загальний для всіх представників виду, заснований на безумовних рефлексах

Слайд 12

Слайд 13

НАУЧІННЯ - накопичення в процесі онтогенезу индивідуального досвіду, що має форму вироблених умовних зв’язків і відбивається в зміні інстинктивної поведінки

Слайд 14

Слайд 15

Вчені намагаються знайти відповіді і на такі питання, як, наприклад, чому деяким тваринам є притаманний сильно розвинений материнський інстинкт, а інші залишають своїх дитинчат невдовзі після народження; чому частина тварин занурюється у зимову сплячку, а інші - ні, та інше.    Тварини переміщаються у різні способи - вони можуть бігати, плазувати, стрибати, плавати чи літати. Давши відповідь на ті чи інші запитання, ми краще дізнаємося про тварин і краще будемо їх розуміти.

Слайд 16

Слайд 17

Територіальна поведінка Багато видів тварин захищають свій притулок і джерела їжі від конкурентів. Територіальна поведінка розвинулася як спосіб запобігання серйозним зіткненням між представниками одного і того ж виду. Зазвичай, щоб відігнати чужака, досить прийняти загрозливу позу, тому бійки між тваринами відбуваються нечасто. Так з'являються складні і дуже красиві ритуальні поєдинки. У невеликих ямках і щілинах коралового рифа живуть дивовижні раки-альфеуси. Одна з клішень цих раків більша за іншу і влаштована так, що рухомий палець може з силою притискатися до нерухомого, при цьому виникає різкий звук. Звуки, що лунають в результаті клацання, подібні до тріску хмизу, що горить. Альфеуси утворюють ЩІЛЬНІ скупчення, тому одночасне клацання сотень раків спричиняє сильний шум. Під час клацання виникають ультразвукові коливання. Учені вважають, що дрібні риби і ракоподібні отримують смертельний ультразвуковий удар. І ншим прикладом є актинії, захистом яких є жалючі клітини, від доторку до яких тварини гинуть.

Слайд 18

Слайд 19

Майже всі ссавці живуть на індивідуальних територіях. Вони по-різному мітять межі своєї ділянки і запекло захищають її, нерідко вступаючи у смертельну сутичку з „порушниками кордонів".

Слайд 20

Слайд 21

Світовий океан, звичайно ж, не е єдиним місцем існування багатьох тварин. Він ділиться на безліч біотопів, населених видами, які активно захищають свій життєвий простір.

Слайд 22

Суспільні тварини також всі гуртом живуть на індивідуальній ділянці. Відмінність полягає лише в тому, що всі вони разом - володарі однієї спільної території. Леви тримаються зграями, що складаються з двадцяти і більше особин, на території площею приблизно 400 км2. Вони не в змозі щодня обходити всю ділянку - тоді б у них не залишилося часу для полювання.    Всій зграї легко загнати здобич і захистити територію від вторгнення „ворога". На ділянці є зона, відведена для самок з дитинчатами, яка охороняється особливо ретельно. Багато тварин, що живуть на деревах, також мають свою індивідуальну територію. Гібони займають величезні ділянки, проте вони захищають тільки 75% своєї території. Коли гібони вирушають на пошуки їжі, самці ретельно охороняють межі власної ділянки.

Слайд 23

Жоден організм на Землі не може обійтися без води. Вона необхідна для підтримки життєдіяльності організмів тварин. Кількість і спосіб споживання води залежить від виду, навколишнього середовища і їжі.

Слайд 24

Зберігати тепло дуже важливо для тих тварин, які проживають у холодних кліматичних поясах, тому багато з них відзначаються пристосованою для таких умов будовою тіла.

Слайд 25

Усім тваринам необхідний сон, хоча деякі сплять лише декілька хвилин, а інші навіть до 20 годин на добу.

Слайд 26

Здатність бачити найбільше впливає на наше сприйняття світу. Для того, щоб бачити, всім тваринам необхідне освітлення. Предмети навколо нас поглинають світло або випромінюють електромагнітні хвилі, які фіксуються за допомогою очей, а потім мозок перетворить їх у зображення. Це є основою процесу, який називається баченням.

Слайд 27

Чому співають птахи Під час токування самці співають для того, щоб привернути увагу самок. Ця пісня попереджає про зайнятість гніздової ділянки і є одним з найважливіших засобів біокомунікацїі.

Слайд 28

Багато хто з нас дивується, коли бачить, що тварини здатні користуватися знаряддями праці, оскільки ми звикли вважати, що ця сфера є привілеєм людини.

Слайд 29

Шимпанзе, які мешкають у савані, використовують для боротьби з конкурентами гілки та камені. Одного разу експериментаторам вдалося спостерігати, як, озброївшись палицями, шимпанзе переслідували леопарда, аж поки той втік.

Слайд 30

Тварини-будівельники Завдяки архітектурним будівлям людина змінила зовнішній вигляд Землі. У тваринному світі ми також на кожному кроці зустрічаємо будівельників, діяльність яких викликає захоплення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія