X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

Завантажити презентацію

РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН Навчальна презентація до уроку “ Як розмножуються тварини. Контрольна робота “ Урок з курсу “Я і Україна. Природознавство ” 3 клас Кислівська ЗОШ І-ІІІ ст. Куп'янської РДА Харківської області Вчитель: Чумак Н.В.

Слайд 2

Куди повзе –  За собою хату везе. (Черепаха)

Слайд 3

Тіло як у черв’ячка, Вуса наче у жучка, Крила гарні, кольорові, Наче квіточки казкові. (Метелик)

Слайд 4

В річці риба проживає- Довгу морду вона має,  Гострі зуби, хижу вдачу – В річці всі від неї плачуть.  (Щука) 

Слайд 5

Що то воно: у воді водиться, З хвостом родиться, А як виростає, Хвіст відпадає? (Жаба)

Слайд 6

Я в траві без ніг повзу,  Жабок і зайців ловлю. Я не лагідна й не добра, Я велика чорна ... (Кобра)

Слайд 7

Уночі гуляє, А вдень спочиває, Має круглі очі, Бачить серед ночі. (Сова)

Слайд 8

Вдалині посеред ночі засвітились хижі очі. Від його пісень у звірів морозець біжить по шкірі. (Вовк)

Слайд 9

РОЗМНОЖЕННЯ КОМАХ КОМАХА ЯЙЦЕ ЛИЧИНКА ЛЯЛЕЧКА Комахи розмножуються, відкладаючи яйця. З яєць розвиваються личинки. У метеликів, комарів, мух, бджіл, мурашок, джмелів личинки не подібні на дорослих комах: у метеликів – це гусінь; у мухи вони схожі на черв’яка. Личинки дуже багато їдять, тому швидко ростуть. Їжа личинок відрізняється від їжі дорослих комах. Наприклад, метелик - білан капустяний живиться нектаром, а його гусінь – листям капусти. Через деякий час личинки перетворюються на нерухомі лялечки, з яких з’являються комахи, схожі на своїх батьків.

Слайд 10

РОЗМНОЖЕННЯ КОМАХ КОМАХА ЯЙЦЯ ЛИЧИНКИ Лялечки є не у всіх комах. Наприклад, лялечок немає у коників, попелиць, бабок. З яєць розвиваються личинки схожі на дорослих комах, лише значно менші і без крил. Личинки цих комах живляться тією ж їжею, що і дорослі комахи, ростуть і перетворюються на дорослих комах.

Слайд 11

РОЗМНОЖЕННЯ РИБ ікра мальок риба Навесні до початку літа риби розмножуються, відкладаючи ікру у воду, на дно водойм або на підводні рослини. З ікринок поступово розвиваються мальки, які схожі на дорослих риб. Мальок росте і перетворюється на дорослу рибу. Більшість риб відкладає дуже багато ікри (наприклад, короп від 100 тис. до 1 млн. ікринок). Причиною такої великої плодючості риб є те, що більшість риб не турбується про своє потомство. Ікринки і мальок у природі підстерігає не одна небезпека: ними живляться риби, земноводні, птахи. Вчені підрахували, що в деяких риб дорослою стає лише 1 особина із 1000 мальків.

Слайд 12

РОЗМНОЖЕННЯ ЗЕМНОВОДНИХ ікра жаба пуголовок Навесні у ставках, озерах, на річках чути справжні жаб’ячі концерти – це означає, що в них почався період розмноження. Розмножуються жаби, відкладаючи до 8 тис. ікринок у воду чи на підводні рослини, у тих місцях, які добре прогріваються сонячними променями. Через 8–10 днів з ікринок виходять пуголовки. Пуголовки схожі на риб: у них немає ніг, органом руху є хвіст. Вони подібні на риб не лише зовні, пуголовки, як і риби, дихають розчиненим у воді киснем. На відміну від жаб, які є хижаками, пуголовки живляться рослинною їжею, зішкрібаючи роговими щелепами стебла підводних рослин. Через деякий час у пуголовка з’являються ноги, хвіст щоразу стає меншим і зовсім зникає. Якщо поспостерігати за пуголовками в цей період, то можна побачити, що вони підпливають до поверхні води. Справа у тому, що пуголовки, які підросли, дихають киснем повітря. Нарешті настає день, коли жабенята виповзають на берег, вони ростуть і стають дорослими жабами. Розвиток жаби з ікринки триває 2–3 місяці.

Слайд 13

РОЗМНОЖЕННЯ ПЛАЗУНІВ яйце маля плазун На відміну від риб і земноводних, плазуни – це справжні сухопутні тварини. Їх розмноження зовсім не пов’язане з водою. Розмножуються плазуни навесні, відкладаючи яйця. Черепаха відкладає 5–10 яєць довжиною близько 3 см у ямку, яку риє задніми ногами у сухому ґрунті чи піску, потім засипає і залишає напризволяще. Яйця черепахи подібні на яйця птахів. Вони вкриті твердою оболонкою, яка захищає яйця від пересихання. Яйця зігріваються сонячним теплом. Через 2–3 місяці з яєць вилуплюються маленькі черепашки, які вилазять на поверхню.

Слайд 14

РОЗМНОЖЕННЯ ПТАХІВ яйце пташенята птах Навесні настає важливий період у житті птахів – період розмноження. Повсюди чути гучні пісні або барабанний дріб дятла, що стукає по сухому дереву. Пісню зяблика важко сплутати, вона дуже дзвінка і не схожа на пісні інших птахів. Розмножуються птахи, відкладаючи яйця. Птахи відкладають яйця у спеціально збудовані гнізда, які розміщують на деревах, на землі, у дуплах, у норах. Майже усі птахи, на відміну від риб, земноводних і плазунів, не покидають яйця, а насиджують їх, зігріваючи теплом свого тіла, зокрема, зяблик насиджує яйця 12–13 днів, після чого з них вилуплюються пташенята. Птахи – дбайливі батьки. Вони турбуються про пташенят: годують, захищають від ворогів, вчать літати. У зяблика, наприклад, пташенята вилуплюються голі, сліпі й безпорадні. Пташенята покидають гнізда тоді, коли навчаться літати і самостійно добувати їжу. Вони швидко ростуть і потребують багато їжі, тому батькам не до співів. Цілий день птахи зайняті пошуками їжі для своїх пташенят. Підраховано, що синиця прилітає до свого гнізда з комахами для пташенят до 400 разів на день.

Слайд 15

РОЗМНОЖЕННЯ ЗВІРІВ малята звір Звірі розмножуються навесні, народжуючи малят, яких матері вигодовують молоком. Усі звірі – турботливі батьки. Ціле літо вони піклуються про дітей, доки ті не стануть самостійними. Зрячих і вкритих шерстю малят народжують корови, лосі, козулі, олені, коні, зайці. У мишей, кролів, лисиць, вовків, котів, їжаків, ведмедів, білок малята народжуються сліпими і безпорадними.

Слайд 16

Використані джерела Ресурси інтернету http://mama-tato.com.ua/article/a-434.html http://zagadki.at.ua/publ/priroda/tvarinnij_svit/zagadki_pro_tvarin/5-1-0-11 http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/453-zagadky-pro-zvirjat.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія