X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МОЖЛИВОСТІ БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

Завантажити презентацію

МОЖЛИВОСТІ БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МОЖЛИВОСТІ БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

Слайд 2

Біотехнологія тварин Біотехнологія тварин — галузь біотехнології, яка ґрунтується на використанні біологічних процесів і об’єктів для економічно важливих виробництв і створення високопродуктивних порід тварин. Суть, стратегія і перспектива біотехнології тварин полягає в тому, що вона дає реальну можливість змінити генетичну програму, яка визначає функціонування і продуктивність живих організмів з метою більш повного задоволення економічних та інших потреб людини. Досягнуто певних успіхів у підвищенні репродуктивного потенціалу, прискореному розмноженні особин із потрібними показниками і зменшенні кількості інфекційних захворювань тварин.

Слайд 3

МОЖЛИВОСТІ БІОТЕХНОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН Ксенотрансплантація Партеногенез Клонування соматичних клітин Клонування ембріональних клітин Отримання химер Виведення трансгенних тварин Запліднення ооцитів in vitro Прогноз і поділ сперми за статтю Збереження зникаючих видів і порід тварин Оздоровлення стада від інфекційних хвороб Ділення ембріона на частини (однояйцеві близнята) Підсадка або пересадка ембріонів Кріоконсервація сперми і ембріонів Трансплантація ембріонів для прискореного відтворення тварин Штучне запліднення тварин

Слайд 4

Трансплантація ембріонів У практиці тваринництва все частіше використовуються досягнення в галузі ембріології — від розробки технології трансплантації ембріонів до використання методів клітинної і генетичної інженерії. Трансплантація – це пересадка запліднених яйцеклітин чи ембріонів від цінних тварин низькопродуктивним тваринам з метою інтенсифікації відтворення високопродуктивних племінних тварин. У 1951р. у США у результаті пересадки ембріонів було одержано перше телятко.

Слайд 5

Метод трансплантації ембріонів в Україні У нашій країні перше таке теля було народжене у 1977р. Сьогодні існує понад 20 науково-дослідних центрів і пунктів по трансплантації ембріонів. Основне практичне значення методу трансплантації ембріонів полягає в тому, щоб максимально використати відтворювальну здатність корів з високим генетичним потенціалом для одержання биків-плідників. Через високу ціну телят-трансплантантів використання цього методу у широкій тваринницькій практиці є поки що недоцільним. Метод трансплантації ембріонів широко використовується для швидкого збільшення чисельності рідкісних, “екзотичних” порід. Таким способом було збільшено чисельність тварин симментальської, лімузинської, шаролезької породи.

Слайд 6

Цінність методу трансплантації ембріонів Нині метод трансплантації особливе значення приділяє відбору бугаїв-плідників для покращення популяції тварин. Підраховано, що генетичне покращення продуктивності в молочному скотарстві на 76 % залежить від відбору бугаїв за і тільки на 33% — від відбору за продуктивністю матерів. Метод трансплантації ембріонів має велику цінність для впровадження таких генетичних програм, як: - швидке створення цінних родин, ліній і типів тварин у товарних стадах; - розповсюдження в породі мутантних генів, що підвищують стійкість до захворювань; - виявлення та видалення рецесивних генів.

Слайд 7

Розділення ембріонів Пересадка і заморожування ембріонів відкривають широкі перспективи для розробки і вдосконалення нових методів біотехнології тварин, таких як: одержання ідентичних близнюків шляхом розділення ембріонів;

Слайд 8

Запліднення у пробірці запліднення яйцеклітин in vitro, культивування ембріонів (це досягається шляхом вилучення із яєчників ооцитів, культивування їх поза організмом і наступного запліднення у пробірці) .

Слайд 9

Клонування тварин Клонування тварин — штучне одержання генетичних копій без статевого розмноження (шляхом трансплантації ядра клітини). Сукупність таких потомків — копій, які походять від однієї тварини, називають клоном. У 1997 р. вчені Рослінського інституту провели успішні експеримени з генетичного клонування вівці. Ядро соматичної клітини молочної залози вівці ввели в яйцеклітину без ядра. Утворену диплоїдну зиготу стимулювали до дроблення електрошоком і трансплантували у вівцю-реципієнта. Через 148 днів у неї народилась жива овечка — Доллі. Успішне соматичне та ядерне клонування нині здійснено у різних видів сільськогосподарських тварин (великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз).

Слайд 10

Ксенотрансплантація В разі успіху ксенотрансплантація здатна забезпечити органом-трансплантантом людей, які потребують пересадки серця, нирок та інших органів. Орган для пересадки може бути отриманий з химерної чи клонованої свині, що містить в клітинах геном майбутнього реципієнта.

Слайд 11

Використання партеногенезу Партеногенез – розвиток особин із яйцеклітини без участі сперматозоїда. Вченим вдалось створити партеногенетичну клітину ссавців і використати її для отримання ембріональних стовбурових клітин.

Слайд 12

Одержання химер Химери — особини, які розвиваються із ембріональних клітин двох чи більшої кількості тварин, які відносяться до різних порід і навіть до різних видів. У тварин-химер частина клітин має походження від однієї пари батьків, а частина — від іншої. Таким чином химерні тварини мають чотирьох батьків. Химерні тварини — унікальний об’кт для теоретичних. Виникає можливість простежити, як з окремих клітин розвиваються клони, тканини, органи. У багатьох країнах були одержані химерні телята, вівці і навіть міжвидові гібриди – вівцекози. Практичне значення химер полягає в створенні високоцінних тварин, які безпосередньо використовуються у виробництві, а також підвищенні резистентності химер до ряду захворювань.

Слайд 13

Селекція ембріонів і сперми На початку нового тисячоліття у виробничу практику увійшов лазерно-цитометричний метод розділення сперматозоїдів різної статі з достовірністю 85-90%, що дає змогу впливати на співвідношення статей.

Слайд 14

Створення трансгенних тварин Головними напрямками біотехнології розмноження є: клітинна інженерія, в основі якої знаходиться культивування in vitro клітин та ембріонів і генетична інженерія, яка направлена на одержання трансгенних тварин завдяки конструюванню in vitro рекомбінантних ДНК, клонуванню генів, та введенню чужорідної ДНК в геном зиготи.

Слайд 15

Генна інженерія Нині генна інженерія тварин розвивається в таких напрямках: отримання тварин-біореакторів, що продукують біологічно активні білки для медицини та інших потреб; інтеграція в геном с/г тварин генних конструкцій, що регулюють обмін речовин, а відповідно і параметри продуктивності тварин з подальшим використанням їх у селекційному процесі; створення трансгенних тварин-донорів для ксенотрансплантації; моделювання генетичних патологій і аномалій людини; отримання трансгенних тварин, генетично стійких до ряду хвороб.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне