X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розмноження тварин

Завантажити презентацію

Розмноження тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Назва тварини. До якої групи належить за зовнішньою будовою. Чим живиться. До якої групи належить за способом живлення. Яке її місце в ланцюзі живлення.

Слайд 3

Як люди розрізняють тварин? Чим різняться тварини одного виду? За якими ознаками тварин відносять до живої природи? Які ознаки є у тварин і немає у рослин? Які групи тварин за зовнішньою будовою існують у природі? Яка істотна ознака комах? Яких тварин називають рибами? До якої групи відноситься черепаха? З чого складається ланцюг живлення? З якої ланки завжди починається ланцюг живлення? На які групи поділяють тварин за способом живлення?

Слайд 4

Слайд 5

Метелики відкладають на листочках рослин яйця. Зазвичай ці яйця вони відкладають на зворотній стороні листочка.

Слайд 6

Через деякий час з яєць вилуплюється зелена гусінь. Спочатку гусінь з’їдає оболонку свого яйця, після цього починає об’їдати листки дерев.

Слайд 7

Коли настає час перетворюватись, гусінь переповзає у затишне місце. Там вона прикріплюється до листочка на гілці рослини й висить униз головою. Там гусінь і перетворюється на лялечку: зі свого рота випускає тоненьку ниточку, яку намотує на своє тіло.

Слайд 8

У такому вигляді лялечки перезимовують.

Слайд 9

Навесні зі свого старого будиночка – лялечки , який уже не потрібен, виповзає метелик. Він обсушує крильця і вилітає у нове життя.

Слайд 10

Слайд 11

Бабка відкладає яйця у воді, прикріплює їх до підводних частин рослин. Для відкладання яєць бабка опускається у воду, сповзає по стрілках рослин й поринає дуже глибоко. З яєць утворюються личинки. У воді вони ростуть, живляться, зимують під льодом. Влітку вони вибираються з води на які-небудь надводні предмети ) стеблини рослин), і тут з личинок вилюплюється доросла комаха – бабка.

Слайд 12

Слайд 13

Навесні у водоймах риби відкладають ікру. З ікринок з’являються мальки, схожі на дорослих риб. Мальків буває багато, але дорослими стає тільки частина з них.

Слайд 14

Слайд 15

Через 9 - 10 днів з ікринок з’являються пуголовки. Вони схожі на рибок, дихають киснем, розчиненим у воді.

Слайд 16

Поступово в пуголовків виростають ноги, відпадають хвости. Вони перетворюються на маленьких жабок, які дихають киснем у повітрі. Жабенята швидко ростуть і стають дорослими жабами.

Слайд 17

Черепахи, ящірки, змії, крокодили риють ямки в сухому грунті на берегах річок, морів, на узліссі. У них вони відкладають яйця і засипають їх. Через деякий час з них вилуплюються і вибираються на поверхню маленькі черепашки, ящірки, змії, крокодильчики. З яєць вилуплюється багато малюків, але виживає їх мало, бо вони часто стають поживою для хижаків.

Слайд 18

Майже всі птахи будують гнізда: на землі, на деревах, у дуплах, чи вилуплюють їх із глини чи землі.

Слайд 19

Влітку у пташенят виростає пір’я. Поки пташенята не навчаться літати, батьки – птахи годують їх і оберігають від хижаків.

Слайд 20

У звірів малята народжуються сліпими і безпорадними ) лисенята, білченята, мишенята). У деяких тварин ( у лосів, козуль, диких свиней) малята народжуються зрячими і уже через кілька годин зводяться на ніжки і йдуть за батьками. Малята бобрів уже через кілька днів після народження добре плавають. Усі звірі вигодовують своїх малят молоком.

Слайд 21

Опишіть тварину за планом: Назва тварини. До якої групи тварин відноситься за зовнішньою будовою До якої групи тварин відноситься за способом живлення. Як розмножується.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство