X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Завантажити презентацію

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ   „Кожна людина має право на життя, на свободу та особисту «недоторканість» Загальна декларація прав людини,стаття3

Слайд 2

Випадки торгівлі дітьми мають таку специфіку: · 69 % - використання в проституції, · 15 % - використання в жебрацтві, · 10 % - використання в примусовій праці, · 6 % - використання для виготовлення порнографічної продукції.

Слайд 3

Словар термінів: ВЕРБУВАЛЬНИК - людина, яка займається вербуванням. ВЕРБУВАННЯ – наймання, набір для яких-небудь робіт, залучення до якої-небудь діяльності, у тому числі протиправної, залучення до складу якої-небудь організації, у тому числі діяльність якої заборонена законом. ВІЗА – дозвіл на перебування в країні на певний період часу для осіб, які не є громадянами країни. ДЕПОРТАЦІЯ – висилка з країни особи, яка порушила візовий режим або перевищила термін перебування в країні, вказаний у візі.

Слайд 4

Словар термінів: ДИТЯЧА ПРОСТИТУЦІЯ – використання дитини з метою сексуальних дій для отримання оплати чи іншої винагороди у будь-якій формі. ДИТЯЧА ПОРНОГРАФІЯ – будь-яке, незалежно від форми, представлення дітей, що беруть участь у реальних чи уявних сексуальних діях, або показ статевих органів дитини із сексуальними намірами. ДИТЯЧИЙ СЕКС-ТУРИЗМ – вид сексуальної експлуатації дітей, що може використовуватися як громадянами країни, так і іноземцями переважно в курортних, прикордонних містах з метою отримання дешевих сексуальних послуг. ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ – процес подавання документів для отримання дозволу на проживання, що має особливості в кожній країні. ДОЗВІЛ НА РОБОТУ – необхідний документ для легального влаштування на роботу в інших країнах.

Слайд 5

Словар термінів: КРАЇНА ПОСТАЧАННЯ – країна, де особа проживала до того, як мігрувала чи була продана. КРАЇНА ПРИЗНАЧЕННЯ – країна, в якій проживає особа після міграції чи після того, як була продана. КРАЇНА ТРАНЗИТУ – країна, через яку пролягає маршрут з країни постачання до країни призначення. МІГРАЦІЯ (від лат. переходжу, переселяюсь): переміщення, переселення. ПОТЕРПІЛИЙ (ПОТЕРПІЛА) – особа, якій в результаті злочину завдано моральної, фізичної або майнової шкоди. ПРИМУСОВА ПРАЦЯ – виконання робіт чи надання послуг у ситуації, коли особа працює проти бажання, заробітна плата виплачується лише частково або зовсім не виплачується.

Слайд 6

Словар термінів: РАБСТВО – ситуації, які супроводжуються: борговою кабалою, тобто становищем або станом, що виникає внаслідок застави боржником у забезпечення боргу своєї особистої праці або праці залежної від нього особи. ТОРГІВЛЯ ДІТЬМИ – означає здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, переховування або одержання дитини шляхом погрози, або шляхом підкупу, у вигляді платежів чи вигод, для одержання згоди особи, що контролює дитину. ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – усі дії, пов’язані з вербуванням та/або перевезенням особи в межах або за межі країни з метою продажу, працевлаштування чи надання послуг, шляхом застосування прямого чи непрямого насильства, погрозою насилля, приниженням гідності, зловживанням владою, боргової залежності , ошукуванням чи будь-якими іншими видами примушування. ТРАФІКЕР (торговець) – особа чи група осіб, які (у випадку торгівлі людьми) продають інших осіб чи особу з метою отримання прибутку.

Слайд 7

Фактори, підвищуючи ризик дітей постраждалих від злочинів: бідність та необхідність заробляти на життя, щоб допомогти сім’ї; - прагнення до кращого життя; - нерозуміння батьками або особами, які опікуються дітьми, негативних наслідків, які можуть виникнути для дітей, що лишають сім’ю заради роботи; - недооцінка дітьми або батьками цінності освіти; - насилля в сім’ї або інші негативні явища; - політичні конфлікти або природні катастрофи; - традиція міграції в пошуках роботи; - традиція переселення сільських дітей до міст; - ґендерна дискримінація.

Слайд 8

Відомо про такі способи використання дітей: - примусові секс-послуги; - примусова праця; - примусове жебрацтво; - примусове донорство; - нелегальне усиновлення; - примусове використання в збройних конфліктах.

Слайд 9

Основними елементами в акті торгівлі є: - купівля-продаж дитини; - обман; - насильство; - боргова кабала; - експлуатація різних можливостей та здібностей людини.

Слайд 10

Причини втягнення дітей в експлуатацію: - примус батьків чи опікунів; - безпритульність; - нарко й алкогольна залежність; - уявлення про легкість і швидкість заробітку та непотрібність здобуття освіти; - недбале та безвідповідальне ставлення батьків, які не задовольняють основні життєві потреби дитини; - жорстоке поводження в сім’ї, сексуальне насильство, психологічний тиск або побої.

Слайд 11

Основні засоби залякування жертв: Основні засоби залякування жертв: 1. Боргова кабала; 2. Ізоляція; 3. Конфіскація паспортів чи документів; 4. Використання погроз насильства; 5. Контроль фінансів жертви; 6. Вживання алкогольних та наркотичних засобів

Слайд 12

Ланцюг злочинних дій торгівців людьми: Перевезення. Передача або прийом людей. Продаж - сплата або утримання. Використання насильницьких методів. Експлуатація.

Слайд 13

Фактори, підвищуючи ризик дітей, постраждалих від злочинів Перевезення. Передача або прийом людей. Продаж – сплата або отримання. Використання насильницьких методів. Експлуатація.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне