X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
кожа

Завантажити презентацію

кожа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація з основ здоров'я для учнів 7-их класів Типи шкіри. Особливості функціонування шкіри у підлітковому віці. Догляд за шкірою і волоссям. Підготувала Шевчук Лоліта Дмитрівна

Слайд 2

Епіграф уроку: Ще 5000 років тому писав Гермес Трисмегіст: « Що в середині, те і зовні, що в зовні, то й усередині».

Слайд 3

Цікава інформація 1. На 1 см2 брудної шкіри містяться приблизно 40 000 мікробів. 2. Волос людини в 500 разів товщий за стінки мильної бульбашки, у 5 разів товщий за капіляр, у 12 разів товщий за стінки альвеол і в 20 разів товщий за павутиння. 3. За 5 хв засмагання на сонці людина отримує таку кількість тепла, якою можна нагріти 4 склянки крижаної води.

Слайд 4

• синтетична (синтез вітаміну D, який утворюється під дією ультрафіолетових променів); • депо крові (у кровоносних судинах шкіри дорослої людини затримується близько 1 літра крові; • самоочищення (постійне злущення відмерлого шару шкіри запобігає проникненню бактерій в інша тканини та сприяє її відновленню). • терморегуляційна (регуляція теплообміну між організмом людини та навколишнім середовищем); • дихальна (виконує 1 % газообміну); • рецепторна (містить рецептори дотику, болю, температури); • захисна (захист від шкідливого зовнішнього впливу); • видільна (з потом виводиться вода та мінеральні речовини); • обмінна (регуляція водного, сольового, вуглеводного ті жирового обмінів); Головні функції шкіри:

Слайд 5

Особливості шкіри підлітків     1. Можлива зміна типу шкіри під впливом гормонів.   2. Утворення вугрів та прищів на обличчі.   3. Поява лупи на шкірі голови  

Слайд 6

Як визначити тип шкіри. Очистити шкіру водою кімнатної температури, Через 1-2 години притиснути до шкіри обличчя тонку паперову серветку, Проаналізувати результат (сухий тип шкіри не залишить жодних слідів, нормальна шкіра залишить ледь помітні сліди, жирна – залишить жирні плями, якщо на одних ділянках серветки залишилися жирні плями, а на інших ні – це свідчить про комбінований тип шкіри). Тип шкіри зазвичай відповідає типу волосся.

Слайд 7

Ознаки жирної шкіри: Ознаки сухої шкіри:   жирний блиск; великі пори (при уважному розгляді шкіра схожа на пористу губку); утворення вугрів і прищів у великій кількості. маленькі пори; лущення;   незначне утворення вугрів і прищів;   постійне відчуття стягнення та напруги;   шкіра позбавлена блиску (матова) Ознаки нормальної шкіри: Ознаки комбінованої шкіри:   пори практично непомітні;   відсутні прищі та вугрі. на лобі, носі та підборідді шкіра має ознаки жирного типу;  на щоках та шиї — сухого.  

Слайд 8

Взаємозв’язок стану шкіри та здоров’я   Шкіра людини — відображення стану організму людини. Якщо шкіра має здоровий вигляд — це ознака того, що всі системи організму функціонують злагоджено. Але якщо почалися негаразди зі шкірою (з’явилося висипання, почервоніння тощо), то слід негайно звернутися до лікаря. Перевага шкіри полягає в тому, що ми можемо бачити її «сигнали», що свідчать про порушення певних процесів в організмі.

Слайд 9

Взаємозв’язок стану шкіри та здоров’я:   1. Бліда шкіра, вертикальні червоні плями — ознака туберкульозу.   2. Шкіра в’яла, колір шкіри блідий із синюшним відтінком, загострення носа — ознака тяжких захворювань черевної порожнини.   3. Колір шкіри періодично змінюється від червоного до блідого — ознака неврозів.   4. Колір шкіри з жовтуватим відтінком — ознака захворювань печінки або жовчного міхура.   5. Колір шкіри зеленувато-блідий — ознака отруєння.   6. Бліда шкіра, синюшний колір губ, носа, вух, холодний піт — ознака спазма легень.   7. Виступаючі, розширені кровоносні судини (судинна сітка) — ознака постійного вживання алкоголю.   8. Гримаса, схожа на сміх (сардонічний сміх),— ознака правця.   9.Червоний колір, одутлість — ознака підвищеного артеріального тиску.

Слайд 10

Німецький поет Генріх Гейме говорив: «Єдина краса, яку я знаю, - це здоров’я». Повноцінний сон, достатня кількість води, овочів та фруктів у щоденному раціоні, позитивні емоції, здоровий спосіб життя збережуть і покращать не тільки стан вашої шкіри, а й загальне самопочуття.

Слайд 11

Запитання до учнів   — Чому в шкірі підлітків збільшується утворення сальних речовин?   — Із чим пов’язана поява вугрів на шкірі підлітків?   — Чому лікарі пов’язують збільшення вугрової висипки з ефектом «брудних рук»?   — Чи повинні підлітки знати свій тип шкіри? Як це перевірити?  

Слайд 12

Домашнє завдання   Опрацювати урок 10 (стор.70) чи § 11 (стор.78)   Проект «Краса людини: зовнішня та внутрішня».

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)