X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НЕГАТИВНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ГМО

Завантажити презентацію

НЕГАТИВНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ГМО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НЕГАТИВНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ ГМО

Слайд 2

ІІ група звичайна соя ІІІ група ізолят білків ГМ-соєвого борошна І група звичайний корм+ ГМ-соєве борошно ІV група звичайний корм

Слайд 3

Понад половини пацюків (51,6%) з першого покоління померло протягом 3 тижнів життя, у контрольній ж групі – менше 10%. Живих в ГМ-групах більш як третина виявились у 1,5-2 рази меншими за розмірами та вагою, ніж пацюки з контрольної групи, вони були слабші й недорозвинені. Коли схрестили самок та самців першого покоління із групи «ГМ-соя», що вижили, то вони не дали потомства. У пацюків, які харчувалися ГМ-соєю, був відсутній інстинкт материнства. У цих тварин також спостерігалась підвищена тривога і виявилося дуже багато агресивних особин.

Слайд 4

В експериментах з бельгійською блакитною коровою застосовувався ген, що відповідав за збільшення м'язової маси. У результаті отримали породу, в якої набагато тонші стегна й вужчий таз, а розміри народжуваних телят набагато більші, ніж у звичайної корови.

Слайд 5

Корови, які жують ніби звичайну, але незвичайно соковиту траву, чи свинки, які їдять модифіковані комбікорми, набирають вагу на очах.

Слайд 6

Використання генетично модифікованих рослин може призвести до таких наслідків: загибелі грунтотвірних мікроорганізмів і безхребетних тварин в результаті залишення на полях фрагментів трангенних рослин , що містять токсини;

Слайд 7

втраті різноманітності генофонду диких співродичів культурних рослин в генетичних центрах їх походження внаслідок перезапилення їх з спорідненими трансгенними рослинами.

Слайд 8

неконтрольованому перенесенні генетичних конструкцій, особливо тих, що визначають різні типи стійкості до пестицидів, шкідників і хвороб рослин внаслідок їх перезапилення з дикоростучими спорідненими і предковими видами, в звязку з чим відбувається зниження біорізноманіття дикоростучих предкових форм культурних рослин і формуванням нових форм «супербур’янів».

Слайд 9

Ще однією проблемою є заміна в екологічній ніші основного шкідника, проти якого створено цільовий токсин, на нецільового. Колорадський жук, знищений в результаті вирощування ГМ-картоплі, замінюється на озиму совку, дротяника або, навіть, попелицею.

Слайд 10

Особливе місце в цьому негативі займає загибель нецільових комах-запилювачів і медозбірних комах. В Азербайжані і США в деяких районах в результаті висівання трансгенної кукурудзи і картоплі відбулася масова загибель бджіл.

Слайд 11

Висновки: ГЕННА ІНЖЕНЕРІЯ ДОКОРІННО ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОГО ВИВЕДЕННЯ НОВИХ СОРТІВ І ПОРІД. СЬОГОДНІ ГЕННА ІHЖЕНЕРІЯ ТЕХНІЧНО НЕДОСКОНАЛА, ВОНА НЕ В ЗМОЗІ УПРАВЛЯТИ ПРОЦЕСОМ ВМОНТУВАННЯ НОВОГО ГЕНА. У РЕЗУЛЬТАТІ ШТУЧНОГО ДОДАВАННЯ ЧУЖОРІДНОГО ГЕНА, МОЖУТЬ УТВОРИТИСЯ НЕПЕРЕДБАЧЕНІ НЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ. НЕ ІСНУЄ АБСОЛЮТНО НАДІЙНИХ МЕТОДІВ ПЕРЕВІРКИ НА БЕЗПЕЧНІСТЬ.

Слайд 12

ІСНУЮЧІ ВИМОГИ ЩОДО ПЕРЕВІРКИ НА БЕЗПЕЧНІСТЬ УКРАЙ НЕДОСТАТНІ. ЗНАННЯ ПРО ВПЛИВ ГМО НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ДУЖЕ ОБМЕЖЕНІ. МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ НОВІ І НЕБЕЗПЕЧНІ ВІРУСИ. ЗНАННЯ ПРО СПАДКОВІ НОСІЇ — ДНК — ДУЖЕ НЕПОВНІ. ГЕННА ІНЖЕНЕРІЯ НЕ ДОПОМОЖЕ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ГОЛОДУ.

Слайд 13

Підготувала Учениця 11-А класу Попова Яна

Слайд 14

Дякую за перегляд.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)