Пломбування кореневих каналів в тимчасових та постійних зубах у дітей з врахуванням стану кореня. Види кореневих пломб. Покази. Техніка пломбування кореневих каналів.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пломбування кореневих каналів в тимчасових та постійних зубах у дітей з врахуванням стану кореня. Види кореневих пломб. Покази. Техніка пломбування кореневих каналів.
Корені 37 до-сягли нормальної довжини, проте канал залишається дуже широким на протязі всієї довжини. Апікальний отвір широкий — стадія реформованої верхівки кореня.
Вимоги до матеріалів, що застосовуються для пломбування кореневих каналів: 1) не викликати подразнення тканин періодонту; 2) не володіти токсичною, алергенною, мутагенною та канцерогенною дією; 3) мати антисептичні та протизапальні властивості, сприяти регенерації періапікальних тканин; 4) легко вводитися в канал і за необхідності виводитися з нього; 5) повільно твердіти в каналі; 6) бути рентгеноконтрастними;
7) не розсмоктуватися в каналі і розсмоктуватися у разі виведення за верхівку кореня; 8) після твердіння матеріал повинен утворювати щільну, однорідну масу, що не має щілин; 9) не забарвлювати тканини зуба; 10) не порушувати адгезії, крайового прилягання й твердіння постійних пломбувальних матеріалів.
Згідно з сучасною класифікацією матеріали для заповнення кореневих каналів розділяють на два види: силери (від англ. "to seal" — запечатувати, герметизувати) — матеріали, що закупорюють, герметизують канали, та філери (від англ. "to fill" — заповнювати, пломбувати) — речовини і засоби, що заповнюють просвіт каналу.
Силери поділяються на декілька груп: Препарати на основі оксиду цинку й евгенолу. Матеріали на основі епоксидних смол. Полімерні матеріали, що містять гідроксид кальцію. Склоіономерні цементи. Матеріали на основі фосфату кальцію.
Методика пломбування кореневого каналу. Пломбування включає наступні етапи: 1. Вибір методу пломбування. 2. Підготовка матеріалу і інструментів. 3. Ізоляція зуба від слини. 4. Антисептична обробка. 5. Висушування каналу. 6. Пломбування каналу. 7.. Рентгенівський контроль пломбування. 8. Пломбування порожнини.
Способи пломбування кореневого каналу: 1. Спосіб центрального штифта або одного конуса. 2. Багатоконусні способи пломбування кореневого каналу: - спосіб холодної латеральної конденсації гутаперчі; - спосіб теплої латеральної конденсації гутаперчі; 3. Обтурація кореневих каналів системою "Термафіл"; 4. Депофорез мідно-кальцієвим гідроксидом з подальшою обтурацією його атацамітом.
Схожі презентації
Категорії