X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чума

Завантажити презентацію

Чума

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чорна смерть. Чума. ПІДГОТУВАВ Крижановський Максим 10 А клас www.themegallery.com LOGO

Слайд 2

Найменування Слово «чума» походить від латинського «плага», яке означає «біду» або «заразу». Термін «Чорна смерть» зв’язаний з ти, що під час хвороби у людей з’являлись незрозумілі чорні нариви на тілі.

Слайд 3

Історія В 6 столітті вперше згадується про чуму в Єгипті. Загинуло 100 млн. чоловік В 14 столітті чума досталась до Европи з Китая. Загинуло 20 млн. чоловік або кожний третій мешканець Европи. Спилахи чуми продовжувались в Росії і Європі з 16 по 17 століття. Загинуло 400 тисяч чоловік. В 20 столітті маштабні епідемії чуми зареєстровані в Індії. Загинуло 12 млн. чоловік.

Слайд 4

Слайд 5

ЕПІДЕМІОЛОГІЯ ЧУМИ Джерела збудника – гризуни (ховрахи, бабаки, щури, зайці, піщанки), верблюди, хвора людина (особливо з легеневою формою). Механізми передачі – трансмісивний (переносник - блоха); контактний; аліментарний; крапельний. Сезонність - рання весна (період виходу з нір зимовосплячих тварин, їх гону і спарювання), а також улітку і на початку осені, коли гризуни найактивніші, а інфіковані блохи можуть нападати і на людину. Сприйнятливість – загальна (100 %). Природно-осередкова інфекція - осередки природні (первинні) і синантропні (вторинні).

Слайд 6

Інкубаційний період триває від декількох годин (у разі аерогенного зараження) до 1-2, максимум – 6 діб (при всіх формах). Імунітет – постінфекційний, відносний за тривалістю і напруженістю.

Слайд 7

Класифікація чуми Клінічні форми: шкірна, бубонна, шкірно-бубонна; первинно-легенева, вторинно-легенева, кишкова, первинно-септична, вторинно-септична, інші форми. Ступінь тяжкості: легкий, середньої тяжкості, тяжкий. Ускладнення: інфекційно-токсичний шок, менінгіт, аденофлегмона та ін.

Слайд 8

Чумний бубон, який прорвався

Слайд 9

Лікарі у середині століття не знали, що викликає поширення хвороби. Тому для захисту себе від хвороби винайшли дивний костюм лікаря. Лікарі

Слайд 10

Одяг лікаря Капелюх В 14-му столітті лікарі вважали, що крислатий капелюх, частково захищав лікаря від хвороби. Пташина маска Клюв бул наповнений оцетом, солодким маслом та іншими сильно пахнущими засобами, які блокували запах від хворого чумою.

Слайд 11

Одяг лікаря Лікарі думали, що червоне скло захищає від чуми. Чорне пальто думали зменшить контакт з пацієнтом. Під пальто все тіло було намазано воском або жиром, щоб зробити, як би прослойку між хворобю і лікарем.

Слайд 12

Дякую!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина