X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СНІД – чума ХХІ століття

Завантажити презентацію

СНІД – чума ХХІ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СНІД – чума ХХІ століття 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Слайд 2

Що означає синдром набутого імунного дефіциту?  Синдром — тому що у хворих виникає безліч різних симптомів і опортуністичних (супутніх) захворювань. Набутий — тому що це стан, який виникає внаслідок заражен ня, а не передається генетичним шляхом. Імунний — тому що уражає імунну систему організму, яка бо реться із хворобами. Дефіцит — тому що імунна система перестає працювати належ ним чином.

Слайд 3

Що означає синдром набутого імунного дефіциту? Статевий контакт із ВІЛ-інфікованою людиною, коли спер ма чи вагінальні виділення інфікованої людини потрапляють на слизові оболонки, із яких вірус потрапляє у кров людини.

Слайд 4

Контакт крові з кров'ю Це відбувається, як правило, при ін'єкціях, коли використовують уже використаний інструмен тарій. Ще нещодавно, коли не проводилось обов'язкове тесту вання донорської крові, це відбувалося під час переливання крові або через продукти з інфікованої крові. Дуже рідко передача ВІЛ можлива у випадках професійних травм працівників охорони здоров'я, приміром унаслідок уколу інфікованою голкою. На щастя, дослідження свідчать, що менше 1% людей, які випадко во ушкодили шкіру зараженою ВІЛ голкою, інфікувалися.

Слайд 5

Від матері до дитини. Вертикальна передача від матері до дитини під час вагіт ності, при пологах та під час годування (через молоко матері). Середній ризик передачі під час вагітності коливається в межах 25—30%, але може бути й вищим, коли в матері більш високе вірусне навантаження або розвинувся СНІД. Годування грудь ми несе ризик передачі, і його варто уникати.

Слайд 6

Визначення ВІЛ Як правило, ВІЛ визначається тестом на ВІЛ-антитіла. Пер шим роблять тест, як правило, крові, але можливо і слини. Оскільки тест може бути позитивним навіть у неінфікованої людини — проводиться повторний тест. Період часу між інфікуванням і розвитком антитіл може бути різним. У більшості антитіла до ВІЛ починають вироблятися приблизно через 45 днів після інфікування. Але іноді розвиток антитіл може тривати до шести і більше місяців. Це одна з причин, коли від-сутність антитіл не і завжди означає відсутність інфекції. Важливо мати на увазі, що і тест на ВІЛ-анти тіла не є тестом на СНІД. Це лише тест на один із наслідків ВІЛ-інфекції, тобто непряма вказівка на присутність вірусу в організмі людини. Приміром, наявність у слині антитіл до ВІЛ не означає, що там присутній і вірус. Тест також не може показати, чи розів'ється в людини СНІД. Існують також деякі лабораторні тести, спрямовані на по шук самого вірусу або його частин. їх не слід плутати з тестом на ВІЛ-антитіла. Антиген є тією частиною вірусу, що стимулює вироблення ан титіл. Людина з негативною реакцією на антитіла і позитивною на антигени має вірус, але її організм ще не виробив антитіл.

Слайд 7

ТИ НЕ ЗАРАЗИШСЯ ВІЛ, ЯКЩО ДОТРИМУВАТИМЕШСЯ ПРОСТИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ Елементарні-правила безпеки Будь обережним! Ніколи не грайся шприцами, які ти випадково знайшов на вулиці, і навіть не торкайся їх! Використовуй засоби контрацепції під час статевих стосунків. Уникай всяких контактів з чужою кров'ю. Якщо це все-таки трапилось, добре промий шкіру проточною водою та негайно повідом дорослих Слідкуй за тим, щоб медичний працівник, який тебе обслуговує, використовував гумові рукавички та одноразові шприци. ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ НЕ ЗАВАЖАЄ ДРУЖИТИ!

Слайд 8

1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Наразі в Україні, за даними ООН, заражені, щонайменше, 1,6% дорослого населення. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією

Слайд 9

Це стосується кожного!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота