Європа і АМЕРИКА в першій половині хіх століття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема 2. Європа і АМЕРИКА в першій половині хіх століття Урок 1. Політичне становище в Європі після Віденського конгресу. Урок 2. Велика Британія у першій половині ХІХ століття. Урок 3. Франція у період реставрації. Урок 4. Суспільно – політичні течії та рухи. Урок 5. Революція 1848 – 1849 років у Франції. Урок 6. Загальна характеристика революцій у Німеччині, Австрії, Угорщині та Італії. Урок 7. Утворення незалежних держав в Латинській Америці.
Завдання уроку Познайомитися з основними принципами міжнародних відносин в І половині ХІХ століття; Визначити основні напрямки політики «Священного союзу» та наслідки його діяльності;
Опорні поняття і дати Опорні поняття: Священний союз Політична реакція; Національно – визвольний рух; Революція. Опорні дати: 1815р. – утворення «Священного союзу»; 1820 – 1821рр. – революція в Неаполі; 1820 – 1823рр. -революція в Іспанії; 1821р. – революція в П»ємонті; 1821 – 1829рр. – національно – визвольний рух в Греції.
План Основні принципи перебудови системи міжнародних відносин після віденського конгресу. Утворення «Священного союзу». «Священний союз» у боротьбі проти революцій і національно – визвольного руху. Початок політичної реакції. Національний і революційний рух в Європі. Розпад «Священного союзу».
Чи можна дати позитивну оцінку діяльності «Священного союзу»? В чому були недоліки «венської» системи міжнародних відносин.
Актуалізація опорних знань Які європейські країни складали основу шостої та сьомої антифранцузьких коаліцій? Який політичний та економічний устрій панував в переважної більшості цих країн? Як ви думаєте, які завдання повинні були вирішити країни – переможиці? Де вирішувалися питання післявоєнного устрою Європи?
Територіальні зміни в Європі «… поділ між переможцями майна переможеного». Німецький публіцист Ф.Генц Росія отримала польські території; Пруссія – Рейн і Вестфалію; Австрія – Венецію та Ломбардію; Створювався Німецький союз ( 39 держав ). Європейські монархи ділять Європи. Карикатура
Принципи міжнародних відносин Відновлення кордонів держав та їхнього політичного устрою станом на 1792 р.; створення навколо Франції спеціального «бар»єру»; Всі учасники антифранцузьких коаліцій отримали компенсації; Створення системи політичної рівноваги; Створення європейського політичного союзу.
Священний союз 26.09.1815 р. – створення «Священного союзу». Учасники – Росія, Австрія, Пруссія. Приєднання до союзу Франції та Великої Британії. 4 конгреси «Священного союзу». Запровадження політичної реакції в європейських країнах Політична реакція – опір прогресу в суспільному житті з метою збереження й зміцнення старих порядків.
Національний і революційний рухи в Європі Національні і революційні рухи 20-х років ХІХ століття відбулися в Іспанії, італійських державах, Греції, Латинській Америці. Спільні риси: революційні виступи були підготовлені таємними товариствами; велику роль в революційних виступах відігравала армія; місцева буржуазія не завжди була послідовною.
Національний і революційний рухи в Європі На матеріалі підручника (с. 66 – 71 ) заповніть таблицю Грецька революція. Е. Делакруа. Які наслідки національно – визвольного та революційного рухів 20 – років ХІХ в Європі та Латинській Америці? Роки Країна Результати
Закріплення Чи можна дати позитивну оцінку діяльності «Священного союзу»? В чому були недоліки «венської» системи міжнародних відносин.
Схожі презентації
Категорії