X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Західноєвропейські держави в XVI – в першій половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Західноєвропейські держави в XVI – в першій половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міжнародні відносини в XVI – в першій половині XVII ст. Тридцятилітня війна 1618 – 1648 рр. Західноєвропейські держави в XVI – в першій половині XVII ст.

Слайд 2

План Характер міжнародних відносин. Народження постійної дипломатії. Тридцятилітня війна. Вестфальський мир.

Слайд 3

Опорні поняття і дати уроку Опорні поняття Тридцятилітня війна Вестфальський мир Система європейського балансу Дипломатія Опорні дати 1618 – 1648 рр. – Тридцятилітня війна 24 жовтня 1648 р. – підписання Вестфальського миру

Слайд 4

Народження постійної дипломатії Дипломатія Система європейського балансу – це така система міжнародних відносин, за якої провідні європейські держави не мали достатніх ( власних ) сил, щоб завдати поразки противнику.

Слайд 5

Актуалізація опорних знань Які європейські держави в XVI ст. вийшли на передові позиції? За рахунок чого ці держави стали сильними? Які суперечності існували в Європі у XVI ст.? Які війни називаються релігійними? Що таке війна? Який привід могли використати країни, щоб розпочати війну? Війна – це суспільно – політичне явище, коли держава переходить від мирної зовнішньої політики до проведення її насильницькими методами.

Слайд 6

Характер міжнародних відносин Чому в першій половині XVII ст. європейські держави були втягнуті у війну, яка тривала з 1618 по 1648 р., через що й отримала назву Тридцятилітня? Франція і Англія, з одного боку, та імперія Габсбургів, з іншого, боролися за панування в Європі. Країни Північної Європи ( Нідерланди, Данія, Швеція ) прагнули панувати на Балтійському морі і не бажали зміцнення імперії Габсбургів. Протиріччя всередині Священної Римської імперії.

Слайд 7

Тридцятилітня війна 1618 – 1648 рр. Причини Загострення протиріч між прихильниками католицизму і протестантами. 2. Загострення боротьби між Габсбургами та їх противниками за панування в Європі Характер Спочатку війна носила характер релігійної боротьби між католиками і протестантами. 2. Після того як у війну вступила Франція - війна набула характеру боротьби за панування у Європі

Слайд 8

Коаліції у війні ( учасники ) Габсбурзька коаліція ( Католицька ліга ): Священна Римська імперія Католицька Ліга ( Німеччина) Іспанія Португалія Австрія Баварія Антигабсбурзька коаліція ( Євангелічна ліга ): Швеція Богемія Данія Нідерланди Франція Шотландія Англія Саксонія Герб Габсбурґів

Слайд 9

Слайд 10

Тридцятилітня війна Тридцятилітня війна – загальноєвропейський збройний конфлікт, який тривав з 23 травня 1618 року по 24 жовтня 1648 року між двома угрупуваннями: габсбургзькою та антигабсбургзькою коаліціями. Війна розпочалася як релігійний конфлікт між протестантськими князівствами Священної Римської імперії і католицькою династією Габсбургів. На завершальному етапі війна втратила виключно релігійний характер.

Слайд 11

Привід до початку війни Чехія входила у склад імперії Габсбургів і зазнавала національного гніту. У 1617 році королем Чехії було обрано прихильника Габсбургів Фердінанда Штірійського , що викликало невдоволення чехів. У столиці Чехії Празі вибухнуло повстання, в ході якого повсталі захопили Празький замок і викинули у вікна трьох королівських радників (“празька дефенестрація”). На королівський престол чехи запросили голову Євангелічної ліги Фрідріха Пфальцського. У відповідь Фердінанд Штірійський розпочав воєнні дії. 8 листопада 1620 року біля Білої гори війська Католицької ліги розгромили чеських протестанітв.

Слайд 12

Тридцятилітня війна Прочитати пп.4,5,6 і дайте відповіді на запитання: Які періоди Тридцятилітньої війни можна виділити? Чеський період ( 1618 – 1623 рр.) Данський період ( 1624 – 1629 рр.) Шведський період ( 1630 – 1634 рр.) Французький період ( 1635 – 1648 рр.) 2. Чим закінчилася війна?

Слайд 13

Умови Вестфальського миру Швеція – отримала всю Західну та частину Східної Померанії, до неї відійшли також Бремен, Ферден, Вісмар; дістала право контролювати гирла великих річок Везери, Ельби й Одеру; втручатися в імперські справи, отримала величезну грошову котрибуцію, перетворилася на велику європейську державу. Франція – отримала Ельзас і Лотарингію ( Мец, Туль, Верден); під її контроль перейшли 10 імперських міст. Нідерланди, Швейцарія – визнана їхня повна незалежність. Німеччина – закріплено політичну роздробленість ще на 200 років; перетворення на формальне об”єднання розрізнених територій із спільним монархом та рейхстагом, були визнані рівноправними всі віри

Слайд 14

Наслідки Тридцятилітньої війни Війна тривала переважно на землях Німеччини. Населення Німеччини зменшилося з 16 до 6 млн. чол. Населення Чехії зменшилося з 3 млн. до 700 тис.чол. Населення Франції скороти лося на 1 млн.чол. У Німеччині панувала чума. В районах ведення бойових дій зруйновані міста і села, занепад господарства, торгівлі і культури. Дерево з повішенними, гравюра Жака Калло

Слайд 15

Висновки У міжнародних відносинах Європи XVI століття сформувалася система європейського балансу і, одночасно, виникло об”єднання держав, що ворогували за віросповідальними ознаками. Тридцятилітня війна 1618 – 1648 рр. стала продовженням релігійних зіткнень попереднього століття європейської історії. Унаслідок війни вплив династії Габсбургів у Європі суттєво ослаб.

Слайд 16

Узагальнення Які причини і характер Тридцятилітньої війни? Що стало приводом до початку війни? Які коаліції сформувалися в ході Тридцятилітньої війни? Як змінився характер війни? Чому? Які умови Вестфальського миру?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія