X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українські землі в 60-80-і роки XVII століття

Завантажити презентацію

Українські землі в 60-80-і роки XVII століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українські землі в 60-80-і роки XVII століття Урок 1. Політичне життя в Україні в 1656-1657 рр. Урок 2. Гетьманщина в роки правління гетьмана І.Виговського. Урок 3. Поділ Гетьманщини . Урок 4. Занепад Правобережної Гетьманщини. Урок 5. Політичний устрій Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України в ІІ половині XVII століття. Урок 6. Запорізька Січ у ІІ половині XVII століття. Урок 7. Господарське та культурно – церковне життя українських земель у ІІ половині XVII століття. Урок 8. Урок узагальнення.

Слайд 2

Політичне життя в Україні в 1656 – 1657 роках

Слайд 3

Завдання уроку визначити причини зміни зовнішньополітичної орієнтації Б.Хмельницького; познайомитися з діями українського війська у Польщі у 1657р.; визначити становище України після смерті Б.Хмельницького; Давати оцінку Б.Хмельницькому як людині, політику й полководцю.

Слайд 4

План вивчення Зовнішня політика Б.Хмельницького в 1656 – 1657 рр. Похід українського війська до Галичини та Польщі в 1656 – 1657 рр. Б.Хмельницький – політик і дипломат. Становище в Гетьманщині після смерті Б.Хмельницького

Слайд 5

Опорні поняття і дати Опорні поняття: зовнішня політика Опорні дати: 24 жовтня 1656р. – Віленське перемир”я 27 липня 1657 р. – смерть Б.Хмельницького

Слайд 6

Актуалізація опорних знань Які причини укладання українсько – московського договору 1654р.? Які результати воєнних дій українсько – московських військ проти Речі Посполитої в 1655 році?

Слайд 7

Віленське перемир”я ( 24.10.1656 ) На основі відеофрагменту визначте: Яка країна істотно втрутилася на розвиток відносин в трикутнику держав: Московська держава – Річ Посполита – Гетьманщина? Чому Московська держава підписала Віленське перемир”я з Польщею? Чи враховували умови Віленського перемир”я інтереси Гетьманщини? Яка була реакція України на Віленське перемир”я? Причини укладення Віленського перемир”я : Московська держава прагнула уникнути війни на два фронти – проти Речі Посполитої та Швеції; Річ Посполита прагнула отримати перемир”я з Московською державою для відновлення сил. Умови Віленського перемир”я: Спільні воєнні дії Речі Посполитою та Московської держави проти Швеції; Обрання російського царя королем Речі Посполитої; Територія Гетьманщини визначалася в межах Київського воєводства

Слайд 8

Зовнішня політика Б.Хмельницького в 1656 – 1657 рр. Віленське перемир”я Б.Хмельницький сприйняв як порушення російським царем договору 1654 року. Пошук гетьманом нових союзників. 08.10.1656р. – угода між Україною та Трансільванією про військовий союз проти Речі Посполитої. Встановлення дипломатичних відносин зі Швецією. У червні 1657 р. шведський король Карл Х погодився передати гетьману українські землі, які були у складі Речі Посполитої.

Слайд 9

Зовнішня політика Б.Хмельницького в 1656 – 1657 рр. Прочитайте джерело на с.164 – 165 і визначте: Як Б.Хмельницький пояснює причини зміцнення відносин зі Швецією? Дайте оцінку описаним подіям?

Слайд 10

Похід українського війська до Галичини та Польщі в 1656 – 1657 рр. На основі відеофрагменту визначте: Яка причина походу А.Ждановича в Галичину і Польщу? Яких успіхів досягло об”єдане українсько – трансільванське військо? Чи вдалося остаточно вирішити питання незалежності українських земель через новий союз? Трансільванія виявилася слабким союзником. Швеція була втягнута у війну проти Данії. Московський цар висловив незадоволення самовільними діями Б.Хмельницького. Погіршення стану здоров”я гетьмана

Слайд 11

Смерть Б.Хмельницького Місце захоронення Хмельницького в Іллінській церкві Т. Шевченко. Смерть Богдана Хмельницького (1837-38)

Слайд 12

“Будь славен вовік, о муже ізбранне, Вольности отче, герою Богдане!” Г. Сковорода ( XVIII cт.) “… Ой, Богдане! Нерозумний сину! Подивись тепер на матір, На свою Вкраїну, Що, колисаючи, співала Про свою недолю, Що, співаючи, ридала, Виглядала долю. Ой Богдане, Богданочку! Якби була знала, У колисці б задушила, Під серцем приспала. Т.Г.Шевченко. “Розрита могила”. ( ХІХ ст. ) Оцінка діяльності Б.Хмельницького

Слайд 13

“ Ми забули вже, що з нації вийшов один з найбільш геніальних державних мужів Східної Європи, який для України зробив більше, ніж слушно прозваний “Великим” Петро зробив п”ятдесят літ пізніше для Московщини. Бо Петро Великий тільки реформував готову вже державу….. А Богдан Хмельницький творив нову європейську державу і відбудував націю серед гуркоту падаючих румовищ старої, ним же поваленої Речі Посполитої…” В.Липинський, український історик, ХХ ст. У чому полягає відмінність оцінок гетьмана Б.Хмельницького у XVIII , ХІХ та ХХ столітті? У чому, на ваш погляд, полягало основне завдання діяльності Б.Хмельницького?

Слайд 14

Б.Хмельницький – політик і дипломат. Що можна віднести до здобутків в діяльності Б.Хмельницького? Що в діяльності Б.Хмельницького можна віднести до помилок та прорахунків?

Слайд 15

Становище в Гетьманщині після смерті Б.Хмельницького На основі п. 4 § 22 визначте: Чи мала Гетьманщина після смерті Б.Хмельницького надійного союзника? Які вимоги висунула Московська держава до українського уряду? Яким було внутрішньополітичне становище України після смерті Б.Хмельницького?

Слайд 16

Закріплення Чим була зумовлена зміна зовнішньополітичної орієнтації Б.Хмельницького? В якому становищі опинилася Україна після смерті Б.Хмельницького?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України