Видатні особи Миколаєва
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Потьомкін-Таврійський Григорій Олександрович(1739-1791) Князь,генерал-фельдмаршал,головно- командувач Чорноморським флотом, Новоросійський генерал-губернатор. У 1789 р. заснував місто Миколаїв, а також дав йому ім`я.
Вже після визволення Північного Причорномор'я від турецьких завойовників і виходу Російської держави до Чорного моря завдяки Потьомкіну почалося інтенсивне заселення Миколаївського півострова. Росії потрібен був свій флот. І за велінням Потьомкіна в гирлі ріки Інгул під безпосереднім керівництвом полковника М.Л.Фалєєва у 1788 році була закладена нова верф. Довкола верфі почало рости містечко. Ім'я своє воно отримало через рік, після переможного штурму Очакова російськими військами, у день Святого Миколая, заступника моряків. На його честь і назвали нове місто. Будівництво кораблів на верфі
Фалєєв Михайло Леонтійович (1730-1792) «Перший громадянин» міста Миколаєва, що поклав в основу верфі перші камені. Фалєєв був видатною особистістю не тільки в силу свого багатства, а й завдяки дивовижним вчинкам, адже постачав армію товаром і провіантом, а також за свої кошти розчистив частину дніпровських порогів і відкрив водний шлях до Херсону. У 1788 р. побудував флотилію.
Князєв Іван Іванович (1760-1823 рр.) Військовий інженер, перший архітектор міста Миколаєва. І.І. Князєв розробив перший генеральний план міста Миколаєва та ряд проектів будівель для Морського відомства. Разом з архітектором Ф.П.Деволаном Князєв також працював над проектами порту і верфі. Йому Миколаїв зобов'язаний своїми широкими, прямими вулицями і квадратними кварталами, орієнтованими в центрі за напрямами сторін світу.І.І. Князєв
Грейг Олексій Самуїлович (1775-1845 Головний командир флотів і портів, віце-адмірал, військовий губернатор Севастополя і Миколаєва. Шотландець за походженням, він проявив себе в Росії як талановита людина з найширшим науковим кругозором. Крім мореплавання і кораблебудування, коло його інтересів охоплювали математику, фізику, астрономію, медицину, юриспруденцію, економіку. Всі ці знання він застосував, керуючи суднобудуванням та міським господарством.
Грейг побудував у Миколаєві Морську астрономічну обсерваторію. При ньому були зведені будинок Офіцерських зборів, перша міська пристань, ринок, багато споруд в стилі класицизму. У 1823 році почалося освітлення вулиць, було встановлено 48 світильників. Відкрилося перше училище - приходська школа з відділенням для дівчаток, а в 1833 році - повітове трикласне училище. Губернаторство Олексія Грейга - золота епоха для Миколаєва.
Лазарєв Михайло Петрович Після переведення Олексія Самуїловича Грейга до Петербурга, "миколаївську" естафету в 1833 році прийняв контр-адмірал Михайло Петрович Лазарєв. До цього часу адміралтейство працювало з повним навантаженням, будувалися цілі серії нових по конструкції кораблів різних типів. Михайло Лазарєв продовжив роботу по розвитку верфі, а відповідно, і міста. Це закон: розвивається верф - розвивається і місто. У 1838 році Михайло Лазарєв починає велику перебудову Миколаївської адміралтейської верфі. Було побудовано більше п'ятидесяти будівель і споруд, у тому числі канатний і ливарний заводи, три суднобудівних елінги, добудована пристань.
Глазенап Богдан Олександрович (1811-1892) Після поразки в Кримській війні, згідно з Паризьким договором 1856 року, Росія втратила права мати військовий флот на Чорному морі. Для Миколаєва настали чорні дні: почалося скорочення адміралтейства, верфі працювали лише частково. З довоєнних семи робочих екіпажів залишився один - трохи більше тисячі майстрових. Без роботи залишилося безліч миколаївців. Купці зменшили завезення товарів і накрутили ціни. Жителі залишали місто. Рятівником Миколаєва у цей важкий період справедливо називають контр-адмірала Богдана Олександровича фон Глазенапа, призначеного військовим.
Перед новим губернатором стояла важливе завдання, відродити місто, яке повільно вмирало. Перше за що взявся Глазенап -це розробка програми по відновленню і розвитку міста. Для цього він постановив декілька цілей : •розширення внутрішньої торгівлі; •відкриття зовнішньої торгівлі; •розвиток освіті серед людей; •підвищення розвитку культури суспільства; •розвиток шляхів сполучення з Росією і зарубіжним світом Миколаївський ринок
Степан Йосипович Макаров (1849-1904) Видатний військово-морський діяч,вчений,навколосвітній мореплавець,полярний дослідник і океанограф,кораблебудівник,віце-адмірал,флотоводець.
•С.О.Макаров - автор ряду великих робіт з різних питань військово-морської справи: тактиці, кораблебудування, артилерії, мінній справі. •Винайшов нові наконечники до бронебійних снарядів, що отримали назву «Макарівські ковпачки». •Його книга «Міркування з питань морської тактики» - перша капітальна праця з морської тактики парового флоту. •У співдружності з А. С. Поповим домігся обладнання кораблів і берегових частин радіоустановками. •Розробив російську семафорну абетку.
Леонтович Микола Павлович Миколаїв відомий своїм зоопарком, можливо,не менше ніж побудованими авіаносцями. У цьому - заслуга Миколи Павловича Леонтовича, який обіймав посаду міського голови на початку ХХ століття. У ці роки йшли війни, відбувалися революції, страйки. Але Леонтович, вирішуючи складні проблеми життєвого устрою Миколаєва, завжди був любителем тварин і намагався урізноманітнити життя земляків.
Миколаївський зоопарк засновано у 1901 р. Він є найкращим в Україні та одним із найкращих в Європі! Пам`ятний знак М.П.Леонтовичу
Цікаві факти •Понад 53 роки В.І.Даль працював над своїм словником •Словник вміщує 200 тис. слів і 30 тис. приказок •Словник не тільки дає нам інформацію про мову, а й про народний побут,прикмети,повір*я, інші етнографічні відомості.
Микола Аркас Народився у 1853 році,. У двадцятирічному віці розпочав службу у морському відомстві міста Миколаєва. Щодня йому боліла Україна, в якої відбирали історію, культуру, мову.
Миколі Аркасу завдячують заснуванням Товариства “Просвіта” в Миколаєві. Композитор, поет, збирач фольклору, автор популярної праці з історії України, громадський діяч доклав багато зусиль до розвитку просвітянського руху, а відтак ,українського національного відродження Південної України. Пам*ятник Миколі Аркасу у м.Миколаїв,на вул.Адміральській
Схожі презентації
Категорії