X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особисті немайнові права і обов’язки батьків і дітей

Завантажити презентацію

Особисті немайнові права і обов’язки батьків і дітей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

на тему: “ Особисті немайнові права і обов’язки батьків і дітей “ Презентація з дисципліни: “ Сімейне право ”

Слайд 2

Рівність прав та обов’язків батьків щодо дитини (ст.141 СК) Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

Слайд 3

рівність прав та обов’язків дітей щодо батьків (ст.142 СК) Діти мають рівні права та обов’язки щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.

Слайд 4

Слайд 5

Обов’язок батьків забрати дитину з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я (ст.143 СК) 1. Мати, батько дитини, які перебувають у шлюбі, зобов’язані забрати дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я. 2. Мати, яка не перебуває у шлюбі, зобов’язана забрати дитину із пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я. 3. дитина може бути залишена батьками у пологовому будинку або іншому закладі охорони здоров’я, якщо вона має істотні вади фізичного і (або) психічного розвитку, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

Слайд 6

4. Якщо батьки не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, забрати дитину мають право її баба, дід, інші родичі з дозволу органу опіки та піклування.

Слайд 7

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. (ч.1 ст.144 СК) Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. (ч.1 ст.145 СК)

Слайд 8

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. (ст. 146 СК) По батькові дитини визначається за іменем батька. По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Слайд 9

Ст. 148 СК регламентує зміну прізвища дитини її батьками. Ст. 149 СК регламентує зміну по батькові дитини.

Слайд 10

Ст.150 СК Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини 1.Батьки зобов’язані виховувати дитину у дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. 2.батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. 3.батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитинною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Слайд 11

4.Батьки зобов’язані поважати дитину. 5.передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї. 6.Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. 7.Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Слайд 12

Слайд 13

Права батьків щодо виховання дитини (ст. 151 СК) 1.Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини. 2.Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. 3.Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які не суперечать закону, моральним засадам суспільства.

Слайд 14

Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання (ст.152 СК) 1.Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом. 2.Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов’язків щодо неї. 3.Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Слайд 15

4.Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

Слайд 16

Право батьків та дитини на спілкування (ст.153 СК) Мати, батько, дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Слайд 17

Права батьків по захисту дитини (ст.154 СК) 1.Батьки мають право на самозахист своєї дитини,повнолітніх дочки та сина. 2.Батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень.

Слайд 18

3.Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом.

Слайд 19

Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов’язків(ст.155 СК) 1.Здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають грунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. 2.Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. 3.Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

Слайд 20

4.Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Слайд 21

Права та обов’язки неповнолітніх батьків (ст.156 СК) 1.Неповнолітні батьки мають такі ж права та обов’язки щодо дитини, як і повнолітні батьки, і можуть їх здійснювати самостійно. 2.Неповнолітні батьки, які досягли 14 років, мають право на звернення до суду за захистом прав та інтересів своєї дитини. 3.Неповнолітні батьки у суді мають право на безоплатну правову допомогу.

Слайд 22

Вирішення батьками питань щодо виховання дитини (ст.157 СК) Питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Слайд 23

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство