Адміністративне право України як галузь права і як наука.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План Поняття адміністративного права. Система та джерела адміністративного права. Адміністративне право як наука.
1. Поняття адміністративного права . Адміністративне право – це самостійна галузь права, яка регулює відносини у сфері управління виконавчо-розпорядчої діяльності державних органів, а також регулює відносини пов’язані зі скоєнням адміністративних правопорушень.
Предмет адміністративного права – це сукупність суспільних відносин, які виникають у сфері управління виконавчо-розпорядчої діяльності державних органів, а також під час скоєння адміністративних деліктів.
Завдання адміністративного права – це правове регулювання організаційних, управлінських стосунків у суспільстві та правоохоронній діяльності держави, що включає встановлення різного характеру правових заборон .
2. Система та джерела адміністративного права. Система адміністративного права – внутрішня сфера галузі, послідовна розстановка її елементів, норм та інститутів, які її складають.
Норма адміністративного права – це загальнообов’язкове, формально визначене правило поведінки, яке встановлене або санкціоноване державою і виступає регулятором найбільш важливих суспільних відносин, які виникають у сфері управляння виконавчо-розпорядчої діяльності державних органів, а також під час скоєння адміністративних деліктів.
Джерела адміністративного права: Конституція України. Закони України. Нормативно - правові акти видані Президентом України. Постанови Верховної Ради України. Нормативно – правові акти Центральних органів виконавчої влади. Міжнародні договори.
3.Адміністративне право як наука. Наука адміністративного права – це сукупність наукових уявлень, знань та теоретичних положень про галузь адміністративного права та проблем її регулювання.
Функції адміністративного права: - теоретично - пізнавальна ( теоретичне осмислення змісту адміністративного права); практично – прикладна (вдосконалення адміністративного законодавства і практика його застосування); виховна (безпосередній вплив на свідомість громадян і виховання їх в дусі закону).
Схожі презентації
Категорії