Джерела господарського права
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Право України регулює майнові господарські та інші відносини господарських суб'єктів з їх контрагентами завдяки застосуванню двох основних нормативно-правових категорій: договір та господарський договір.
У господарському праві категорія договір використовується у загальному і спеціальному значеннях. Договір, який регулює ст.153 Цивільного кодексу, у господарському праві означає будь-яку майнову угоду між двома або більше суб'єктами господарського права. Наприклад, договір поставки підприємством продукції чи договір підряду на капітальне будівництво, з одного боку; договір купівлі-продажу підприємством меблів для офісу, канцелярських товарів і т. ін. — з іншого.
Джерела господарського права Конституція України; Закони Верховної Ради України; Укази Президента України; Постанови, декрети, розпорядження Кабмін України; Затверджені Положення Кабінету Міністрів України; Постанови АРК; Накази, інструкції та інші акти, прийняті Міністерством АРК;
Термін господарський договір у право України введено Арбітражним процесуальним кодексом України, який регулює порядок розгляду і вирішення господарських спорів, тобто спорів між підприємствами, установами та організаціями, які виникають при укладанні та виконанні господарських договорів (ст.1 АПК).
Господарський договір є лише частковою підставою виникнення господарських зобов'язань. З іншого боку, зміст господарського договору — це сукупність господарських зобов'язань сторін, тобто їх взаємних прав і обов'язків, що виникають саме з даного договору. Тобто категорія господарського договору є узагальненою щодо договірних господарських зобов'язань.
За суб'єктним складом розрізняються дво- і багатосторонні договори. Прикладом першого є поставка продукції (сторони — поставщик і покупець — ст.245 Цивільного кодексу). Прикладом другого договору є перевезення вантажів: у ньому беруть участь перевізник, вантажовідправник і вантажоодержувач — особа, уповноважена на одержання вантажу (ст.358 Цивільного кодексу).
Залежно від юридичної підстави укладення договору розрізняються три різновиди господарських договорів: — господарські договори, які визначені і регулюються як державні контракти. — господарські договори, які укладаються на підставі державних замовлень і зміст яких повинен відповідати цим замовленням. — господарські договори, які укладаються на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг на підставі господарських намірів сторін, юридичне виражених істотними умовами договорів (регульовані договори).
За способом оферти і визначення змісту Договори приєднання Договори, Зміст яких сторони визначають при їх укладенні
Схожі презентації
Категорії