Видатні харків’яни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сковорода Григорій Савич (1722 - 1794) Видатний український літератор, педагог, філософ народився 22 листопада (3 грудня) 1722р. у селі Чернухи Лубенського полка, навчався у Києво – Могилянській академії, відвідував Угорщину, Відень, Прагу, Братиславу та інші міста. Вивчав мови (старогрецьку, німецьку, італійську, латинську мову та інші). Був викладачем поетики у Переяславському колегіумі у 1750 році, викладачем поетики та грецької мови у Харківському колегіумі з 1759 – 1764, 1768 роках. Розробляв свою особисту систему філософії, писав вірші та музику, його збірка - “Сад божественних пісень”. Г. С. Сковорода займався перекладами віршів та філософських трактатів з стародавніх мов. Помер Г. С. Сковорода у с. Пан – Іванівка (зараз с. Сковородинівка Харківської обл.,).
Багалій Дмитро Іванович (1857 - 1932) Його називали головним істориком Харкова та Слобідського краю. Народився у Києві, вступив на історико – філологічний факультет Київського університету. Після закінчення університету залишився там працювати. У 1883 році запрошується на кафедру російської історії до Харківського університету. Серед його кращих робіт: “Магдебурзьке право в Лівобережній Україні” , “Колонізація Новоросійського краю”, Новий історик Малоросії” та інші. Д.І. Багалій написав дослідження “Історія Слобідської України”. У 1906 році він був обраний ректором Харківського університету.
Алчевська Христина Данилівна (1841 - 1920) Народилася на Чернігівщині, батько був вчителем. Після переїзду до Харкова поступила на роботу до недільної школи вчителем, але школа була зачинена, тоді Алчевська почала навчати учениць вдома. Алчевська Х. Д. видала бібліографічний довідник “Що читати народу” , була авторитетом в області методики викладання грамоти дорослим. У 1910 році була обрана віце – президентом Міжнародної ліги просвіти. Була одружена з Олексієм Алчевським - відомим банкіром, промисловцем, меценатом. Подружжя мало 6 дітей.
Бекетов Олексій Миколайович (1862 – 1941) Бекетов О. М. був визначним архітектором, який народився у Харкові у родині М. М. Бекетова. У 20 років Бекетов поступає на архітектурний факультет Петербурзької академії мистецтв. У 1888р., він захищає диплом і повертається додому. О.М. Бекетов являється автором проекту будівель Комерційного училища, Земельного банку, будівлі бібліотеки ім. Короленка, комплексу Харківського медичного товариства (зараз Інститут ім. І.І. Мечнікова), Комерційного інституту, приватних будинків Соколова, Алчевських та інших. Бекетов був викладачем в Інституті комунального господарства. За своє життя створив проекти близько 100 будинків.
Каразін Василь Назарович (1773 - 1842) Народився у с. Кручик (Богодухівський район Харківської обл.,). Навчався у приватних пансіонах Кременчука та Харкова. У 1802 році був організатором будівництва університету у Харкові, який відкрився у 1805 році В.Н. Каразін цікавився гуманітарними науками, був членом багатьох природничо – наукових товариств, цікавився мовою та історією України. Восени 1842 року поїхав до свого сина у Миколаїв і там помер. У цьому місті В.Н. Каразін і похований, над його могилою був збудований мавзолей.
Схожі презентації
Категорії