X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Г.Сковорода.Життя і творчість.Збірка поетичних творів «Сад божественних пісень».Збірка байок «Байки харківські»

Завантажити презентацію

Г.Сковорода.Життя і творчість.Збірка поетичних творів «Сад божественних пісень».Збірка байок «Байки харківські»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Г.Сковорода.Життя і творчість.Збірка поетичних творів «Сад божественних пісень».Збірка байок «Байки харківські» Українська література ( 9 клас)

Слайд 2

Тема: Ознайомити учнів з життям і творчою діяльністю Г.С.Сковороди; охарактеризувати збірку віршів; розкрити філософські погляди поета; проаналізувати ліричні твори з точки зору світоглядних позицій автора.

Слайд 3

Епіграф: Благословенні ви, сліди, Не змиті вічності дощами, Мандрівника Сковороди З припорошілими саквами, Що до цілющої води Простує, занедбавши храми. М.Рильський

Слайд 4

План уроку: 1.Перегляд презентації “Вивчаємо біографію письменника”. 2.Аналіз поетичної збірки “Сад божественних пісень”.

Слайд 5

Сторінками біографії Освіта Мандри На педагогічній ниві У пошуках свободи Людина,яку ловив світ Час для сліз і час для сміху(легенди та перекази про Г.Сковороду) Перегляд презентації “Вивчаємо біографію письменника”.

Слайд 6

Філософські погляди Г.С.Сковороди (прокоментувати висловлювання поета) “Бог і щастя – недалеко воно. Близько воно. У серці і душі твоїй ”. “Дух, Господь, отець, розум, істина – те, що керує вчинками і думками справжнього християнина.” “Уся сила десятислів’я вміщається в одному цьому імені - любов”(любов до ближнього, до батька і матері, до кожної людини, повага до чужої власності, чужого життя – це основи десяти заповідей Божих – десятислів’я)

Слайд 7

Тематична спрямованість поезій

Слайд 8

Аналіз поезії “Всякому місту – звичай і права” 1.Робота в групах “Коло ідей”. Визначити проблеми, порушені в поезії. 2.Робота в групах “Обміняйся думками”. Як ви розумієте слова: Знаю, що смерть – як коса замашна, Навіть царя не обійде вона. Байдуже смерті, мужик то чи цар,- Все пожере, як солому пожар. Хто ж бо зневажить страшну її сталь? Той, в кого совість, як чистий кришталь…

Слайд 9

Тема:Г.Сковорода. “Байки харківські.” Художнє вираження філософських ідей та педагогічних поглядів у байках. Мета:розширити знання учнів про постать Г.Сковороди, його філософські погляди, літературну творчість; проаналізувати збірку байок “Байки харківські.”

Слайд 10

Збірка байок “Байки харківські” Байка – це один із різновидів ліро-епічного жанру, невеликий алегоричний, здебільшого віршовий твір повчального змісту. Алегорія – це зображення абстрактної ідеї(поняття) за допомогою образу. Як троп алегорія використовується в байках, притчах.

Слайд 11

Основна думка байки “Бджола і Шершень”: Праця повинна стати для людини природною потребою, у праці людина відчуває радість буття, а в безділлі деградує.

Слайд 12

Аналіз байки “Бджола і Шершень”: ( робота в групах) 1.Як ви розумієте слова: “Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбивий, і досить із тебе”” 2.Дайте відповідь на запитання: “Символом чого є Бджола? Символом чого є Шершень?”

Слайд 13

“Згоден – Не згоден - Обґрунтуй” Чи можна вважати Бджолу щасливою? Чи актуальна на сьогодні ідея “сродної праці”? Чи можна сказати, що байки Сковороди – про нас, теперішніх?

Слайд 14

Літературний диктант 1.Г.Сковорода навчався… 2.Б.Хмельницький згадується в поезії… 3.З яким музичним інструментом не розлучався Г.Сковорода? 4.Як називав Г.Сковорода висновок у байці? 5.У літературній творчості Г.Сковороди переважають… 6.Скільки байок у збірці Г.Сковороди? 7.Які слова написані на могилі Сковороди? 8.Збірка віршів Г.Сковороди називається… 9.У якій формі написані байки поета? 10. “De libertate” в перекладі означає…

Слайд 15

М.Жулинський: “Доля дарувала Україні Сковороду, а ми морально зобов’язані вслухатися в його заповіти і жити сьогодні за його величавим посланням: “Знайдімо нове серце. Одягнімося в одежу нових нетлінних надій, в нутро братолюб’я. Тоді нам все живе просвітлиться, весь мир заграє і заскаче. Буде нам щодня великдень, не зайде сонце нам, і місяць не умалиться нам. Ми ж наречемося народом святим, людьми оновлення.” Хай справдиться його побажання, хай світлою і невмирущою буде пам’ять величного філоософа України.”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література