Видатні особи Миколаєва
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Над проектом працювали Студенти групи Т-163 МДКЕХТ Садовська Олена Рущак Іванна Олейник Олег Миколаїв, 2013.
1.Вступ 2.Фалєєв Михайло Леонтійович 3. Потьомкін-Таврійський Григорій Олександрович 4. Князєв Іван Іванович 5.Грейг Олексій Самуїлович 6.Лазарєв Михайло Петрович 7.Глазенап Богдан Олександрович 8.Леонтович Микола Павлович 9.Айзман Давид Якович 10.Январьов Еміль Ізраїльович 11.Ліфанов Ігор Романович 12.Даль Володимир Іванович 13.Висновок Список використаної літератури
“ Перший громадянин" міста Миколаєва, що поклав в основу верфі перші камені. Фалєєв був видатною особистістю не тільки в силу свого багатства, а й завдяки дивовижним вчинкам. У минуломукременчуцький (за деякими штурму Очакова. провіантом армію, за свої кошти розчистив частину дніпровських порогів і відкрив водний шлях до Херсону. У 1788 році побудував флотилію.
Князь, генерал-фельдмаршал, головнокомандувач Чорноморським флотом, Новоросійський генерал-губернатор. Князь заснував Миколаїв в 1788 р., дав ім'я місту 27.08.1789 р.
Військовий інженер, перший архітектор міста Миколаєва. І.І. Князєв розробив перший генеральний план міста Миколаєва та ряд проектів будівель для Морського відомства. Разом з архітектором Ф.П.Деволаном Князєв також працював над проектами порту і верфі. Йому Миколаїв зобов'язаний своїми широкими, прямими вулицями і квадратними кварталами, орієнтованими в центрі за напрямами сторін світу.
Головний командир флотів і портів, віце-адмірал, військовий губернатор Севастополя і Миколаєва. Шотландець за походженням, він проявив себе в Росії як талановита людина з найширшим науковим кругозором. Крім мореплавання і кораблебудування, коло його інтересів охоплювали математику, фізику, астрономію, медицину, юриспруденцію, економіку. Всі ці знання він застосував, керуючи суднобудуванням та міським господарством..
Грейг побудував у Миколаєві Морську астрономічну обсерваторію. При ньому були зведені будинок Офіцерських зборів, перша міська пристань, ринок, багато споруд в стилі класицизму. У 1823 році почалося освітлення вулиць, було встановлено 48 світильників. Відкрилося перше училище - приходська школа з відділенням для дівчаток, а в 1833 році - повітове трикласне училище. Губернаторство Олексія Грейга - золота епоха для Миколаєва.
Після переведення Олексія Самуїловича Грейга до Петербурга, "миколаївську" естафету в 1833 році прийняв контр-адмірал Михайло Петрович Лазарєв. До цього часу адміралтейство працювало з повним навантаженням, будувалися цілі серії нових по конструкції кораблів різних типів. Михайло Лазарєв продовжив роботу по розвитку верфі, а відповідно, і міста. Це закон: розвивається верф - розвивається і місто. У 1838 році Михайло Лазарєв починає велику перебудову Миколаївської адміралтейської верфі. Було побудовано більше п'ятидесяти будівель і споруд, у тому числі канатний і ливарний заводи, три суднобудівних елінги, добудована пристань.
Після поразки в Кримській війні, згідно з Паризьким договором 1856 року, Росія втратила права мати військовий флот на Чорному морі. Для Миколаєва настали чорні дні: почалося скорочення адміралтейства, верфі працювали лише частково. З довоєнних семи робочих екіпажів залишився один - трохи більше тисячі майстрових. Без роботи залишилося безліч миколаївців. Купці зменшили завезення товарів і накрутили ціни. Жителі залишали місто. Рятівником Миколаєва у цей важкий період справедливо називають контр-адмірала Богдана Олександровича фон Глазенапа, призначеного військовим.
Миколаїв відомий своїм зоопарком, можливо не менше ніж побудованими авіаносцями. У цьому - заслуга Миколи Павловича Леонтовича, який обіймав посаду міського голови на початку ХХ століття. У ці роки йшли війни, відбувалися революції, страйки. Але Леонтович, вирішуючи складні проблеми життєвого устрою Миколаєва, завжди був любителем тварин і намагався урізноманітнити життя земляків.
9 вересня 2001 року, до 100-річного ювілею зоопарку відкрився пам'ятник Миколі Павловичу Леонтовичу, засновнику Миколаївського зоопарку. Перед городянами представ пам’ятник із сірого граніту. Гроші для встановлення пам'ятника виділили співробітники банку «Аваль». Освятив пам’ятний знак Архієпископ Миколаївський і Вознесенський Питирим. Автори пам'ятника: Інна і Юрій Макушини
26 березня 1869 в Миколаєві народився відомий єврейський прозаїк і драматург Давид Якович Айзман. З кінця 1880-х років друкував численні нариси та оповідання в миколаївській газеті «Південець». Автор трагедії «Терновий кущ» (1905), п'єси «Дружини» (1906), п'єси-казки «Світлий бог» (1914), комедії «Консул Гранат» (1923). та ін
Народився Январьов Еміль Ізраїльович 30 січня 1931 року в Миколаєві.В роки Великої Вітчизняної війни разом з родиною евакуювався до Середньої Азії. Після звільнення Миколаєва у 1944 році, повернувся до рідного міста.У 1952 році закінчив Миколаївський педагогічний інститут. Перші вірші були надруковані в миколаївських газетах «Південна правда» та «Бугская заря» у 1948 році. З 1955 року почав постійно друкуватися в збірниках «День поэзии», альманахах, журналах «Юность», «Радуга». У співдружності з поетом М. Владимовим написав драму «Це було в Миколаєві».У 1997 році в миколаївському видавництві «Возможности Киммерии» вийшла поетична збірка «Документ», за яку Е. Январьову була присуджена Всеукраїнська літературна премія ім. М.Ушакова (1999).
Ігор Ліфанов народився 25 грудня 1965 року в місті Миколаєві. Там же пройшло його дитинство. Після закінчення школи, зробив спробу поступити в театральне, але невдало. Потім Ігоря забрали у Владівосток на службу до Морфлоту. Після трьох років служби вернувся до рідного міста, рік пропрацювавши в Миколаєві, поїхав до Москви знову поступати в театральне. Але ця спроба була також невдалою, тоді курс набирав відомий актор, народний артист СРСР В.І. Коршунов. Озвучував «Зоряні війни».
Професійний моряк, учасник військових битв, лікар, етнограф, письменник, нарешті, автор відомого всьому світу словника російської мови. Володимир Іванович народився в Луганську, але дитячі роки й отроцтво провів у Миколаєві, тут служив після закінчення Морського корпусу в Санкт-Петербурзі. Подвиг усього життя В.Даля - чотири томи "Тлумачного словника живої великоросійської мови", який він писав протягом 53 років. Роботу над словником розпочав відбуваючи службу у місті Миколаєві.
Микола Аркас(1853 – 1909): біографія // Література рідного краю: письменники Миколаївщини: посібник – хрестоматія. – Миколаїв, 2003. – С. 18 - 23. Умеренков А. Корабелы живут над Бугом: очерк: изд 2-е, доп. и перераб. – Одесса: Маяк, 1983. – С. 99. Тюрін А. Вшанували пам'ять видатного земляка // Рідне Прибужжя. – 2001. – 11 верес. Николаев помнит Васляева: [відкриття меморіальної дошки В. Васляєву] // Вечерний Николаев. – 2007. – 25 сент. – С. 2. Павлик И. С. Николаев: улицы рассказывают: путеводитель / И. С. Павлик, В.Р. Лифанов, Л. Д. Мычаковская. – Одесса: Маяк, 1988. – С. 16. Миколаївська область:1937 – 2007: історичний альманах. – Миколаїв: Атол, 2007. – С.29. Умеренков А. Корабелы живут над Бугом: Очерк: Изд 2-е, доп. и перераб. – Одесса: Маяк, 1983. – С. 101 – 102.
Завдяки цій творчій роботі ми удосконалили свої знання про відомих особистостей нашого міста; дізналися багато нового з їх життя; поширили знання щодо вкладу кожного з них у розвиток Миколаєва; удосконалили навики роботи у колективі; відпрацювали власні вміння створювати презентації; збагатили досвід при складанні реферату.
Схожі презентації
Категорії