ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
НЕОБХІДНІСТЬ І ЦІЛІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ відсутність досконалої конкуренції; для певної категорії товарів (національна оборона) ціновий механізм не працює; виробництва з «зовнішнім ефектом» (освіта, медицина, навколишнє середовище), витрачають значні кошти і витрати виробництва не відображають суспільного характеру; наявність ринків (ринок робочої сили), де адаптація здійснюється повільно і досить болісно.
СУСПІЛЬНІ БЛАГА НЕМОЖЛИВО НАДАТИ ОДНОМУ СУБ’ЄКТУ; ДЕРЖАВА ЗАБЕЗПЕЧУЄ КОРИСТУВАННЯ НИМИ; ФІНАНСУВАННЯ ЇХ ВИРОБНИЦТВА ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА РАХУНОК ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
ІНСТРУМЕНТИ ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ Податково-бюджетна (фіскальна) політика – це заходи, які вживає уряд для стабілізації економіки. Цілі фіскальної політики полягають у підтримці стабільного економічного зростання, повної зайнятості ресурсів, стабільного рівня цін. Інструментами фіскальної політики є витрати й доходи державного бюджету: державні закупівлі товарів і послуг (G); трансфери (Tr); податки (Тх).
Податок – це примусове вилучення державою в домашніх господарств і фірм певної суми в обмін на товари й послуги. СТРУКТУРА ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ
ПРЯМИЙ ПОДАТОК – це податок на певну суму (дохід, спадщину, майно). Платник податку і носій податку – один і той самий економічний агент. НЕПРЯМИЙ ПОДАТОК – це частина ціни товару або послуги, входить до вартості покупок і являє собою податок на споживання, а не на дохід. ОПОДАТКОВУВАНА БАЗА – це величина з якої виплачується податок. Тх - сума податку; Y – величина оподатковуваної бази; t – ставка податку.
Схожі презентації
Категорії