X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗВЕРТАННЯ НЕПОШИРЕНІ Й ПОШИРЕНІ В РЕЧЕННІ

Завантажити презентацію

ЗВЕРТАННЯ НЕПОШИРЕНІ Й ПОШИРЕНІ В РЕЧЕННІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗВЕРТАННЯ НЕПОШИРЕНІ Й ПОШИРЕНІ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Експрес-опитування 1.Що таке звертання? 2.Чи виконує звертання синтаксичну роль головного або другорядного члена речення? 3.Розказати про інтонаційні особливості речень зі звертанням. 4.Які особливості мають речення зі звертаннями в усному мовленні? 5.Які особливості мають речення із звертаннями в писемному мовленні?

Слайд 3

Колективна робота з текстом 1.Прочитати виразно текст, дотримуючись особливостей інтонації при звертанні. 2.З’ясувати стиль і тип мовлення, жанр висловлювання. 3.Описати обставини й умови використання цього тексту. Чому автор називає мову стражденницею, великомученицею? 4.Доповнити текст власними міркуваннями за темою висловлювання. 5.Переказати текст від першої особи, використовуючи слова-звертання. 6.З’ясувати лексичне значення виділених слів (за контекстом або за тлумачним словником).

Слайд 4

Робота з опорною таблицею 1.Розглянути таблицю і скласти розповідь про види звертань за будовою і способи їх вираження. 2.Дібрати 2–3 приклади речень із непоширеними й поширеними звертаннями з творів художньої літератури. Що означає Називає того, до кого звертаються з мовленням Вид за будовою непоширене (одне слово) поширене (сполучення слів) Спосіб вираження іменником: Ніночко, у тебе ж глибокий потяг до літератури! (О. Донченко) іменним словосполученням або цілим реченням: Дорогий діду, а які у сонця ключі? (М. Стельмах); Хто в полі, хто в лісі, стережися (Леся Українка)

Слайд 5

Лінгвістичне дослідження 1.Переписати речення. Підкреслити підмети, знайти звертання. 2.Яку функцію виконують звертання в реченнях? 3.Визначити, які засоби використано авторами для підсилення емоційного забарвлення речень. 4.З’ясувати, чим виражені звертання. Визначити їх вид за будовою.