X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Морфологічний розбір дієприкметника. Повторення й узагальнення вивченого з теми «Дієприкметник».

Завантажити презентацію

Морфологічний розбір дієприкметника. Повторення й узагальнення вивченого з теми «Дієприкметник».

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок – телепередача

Слайд 2

Повторити вивчене про дієприкметник; навчитися виконувати морфологічний розбір дієприкметника; розвивати логічне, образне, критичне мислення, уміння оперувати лінгвістичними термінами; виховувати естетичні смаки, свою зовнішню і внутрішню культуру.

Слайд 3

1. «Актуальне інтерв’ю». 2. «Наш родовід». 3. Лінгвістична гра «Модельєр». 4. «Модний вирок». 5.  Реклама нової телепередачі.

Слайд 4

Що називається дієприкметником? Що називається дієприкметниковим зворотом? Коли дієприкметниковий зворот виділяється комами? Коли дієприкметниковий зворот комами не виділяється? Коли не з дієприкметниками пишеться разом? Коли не з дієприкметниками пишеться окремо? Які суфікси мають дієприкметники активного стану? Які суфікси мають дієприкметники пасивного стану? Що слід запам’ятати про правопис суфіксів дієприкметників?

Слайд 5

До сьомого коліна: Перше коліно – я. Друге – батько й мати. У третьому – 2 бабусі і 2 дідусі. У четвертому – 4 прадіди і 4 прабабці. У п’ятому – 8 прапрадідів і 8 прапрабабусь. У шостому – 16 пращурів і 16 пращурок. У сьомому коліні ми нараховуємо 32 прапращури і стільки ж  прапращурок. Разом – 64.

Слайд 6

Ознаки дієслова: Вид; Час; Залежні слова. Ознаки прикметника: Питання; Рід; Число; Відмінок; залежить від іменника або займенника.