Морфологічний розбір дієприкметника
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Повторити вивчене про дієприкметник; навчитися виконувати морфологічний розбір дієприкметника; розвивати логічне, образне, критичне мислення, уміння оперувати лінгвістичними термінами; виховувати естетичні смаки, свою зовнішню і внутрішню культуру.
1. «Актуальне інтерв’ю». 2. «Наш родовід». 3. Лінгвістична гра «Модельєр». 4. «Модний вирок». 5. Реклама нової телепередачі.
Що називається дієприкметником? Що називається дієприкметниковим зворотом? Коли дієприкметниковий зворот виділяється комами? Коли дієприкметниковий зворот комами не виділяється? Коли не з дієприкметниками пишеться разом? Коли не з дієприкметниками пишеться окремо? Які суфікси мають дієприкметники активного стану? Які суфікси мають дієприкметники пасивного стану? Що слід запам’ятати про правопис суфіксів дієприкметників?
До сьомого коліна: Перше коліно – я. Друге – батько й мати. У третьому – 2 бабусі і 2 дідусі. У четвертому – 4 прадіди і 4 прабабці. У п’ятому – 8 прапрадідів і 8 прапрабабусь. У шостому – 16 пращурів і 16 пращурок. У сьомому коліні ми нараховуємо 32 прапращури і стільки ж прапращурок. Разом – 64.
Ознаки дієслова: Вид; Час; Залежні слова. Ознаки прикметника: Питання; Рід; Число; Відмінок; залежить від іменника або займенника.
Андре Тан у цьому році запустив дитячу лінію шкільного одягу. «У дітей має бути свобода вибору, сучасний смак і надихаючий імідж», - говорить модельєр.
Фірмові магазини Михайла Вороніна відкриті у Відні та Нью Йорку, постійно проводяться покази його колекцій у столицях світової моди. Сьогодні фабрика «Желань», очолювана ним багато років, — одна з трьох у Європі, що мають найсучасніше технологічне обладнання. Досягнення: 1993 рік — нагороджений «Золотим наперстком» (Париж) 1997 рік - удостоєний відзнаки «Краща торгівельна марка року» (Рим) 2001 рік – відзначений Міжнародним призом якості «Золота арка Європи» (Мадрид) 2005 рік – отримав Золотий ступінь визнання (Global quality management) (США).
Ніким /не/ полагоджений модем; /не/змащений віз; /не/згасаюче вогнище; поле /не/ зоране вчасно; /не/впольований звір; /не/ замерзлий добре лід; /не/доплетений тин; /не/ побілені навесні хати; /не/закінчене діло.
1.Крок до зірок (повторити §§4-9, вивчити схему розбору). 2.Хвилина слави (скласти 5 речень з ДЗ, розібрати дієприкметники).
1.Матеріали сайтів: http://www.uchportal..ru http://www.teacherjournal.com.ua http://www.metodportal.com.ua http://www.osvita.ua http://www.pedsovet.su http://pixelbrush.ru/uploads/posts/201101/1294587545_shutterstock_7444009.jpg 2. Чернега Т.М. Авторський урок. Майстер-клас. 3. Силко О.Якби я була художником… Урок – тренінг. // Українська мова і література в школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010 - №11-12. 4.Марушкевич Л.Написання НЕ з дієприкметниками. Особистісно зорієнтований урок у системі проблемного навчання.// Дивослово. – 2010 - №12.
Схожі презентації
Категорії