X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Морфологічний розбір дієприкметника

Завантажити презентацію

Морфологічний розбір дієприкметника

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок – телепередача

Слайд 2

Повторити вивчене про дієприкметник; навчитися виконувати морфологічний розбір дієприкметника; розвивати логічне, образне, критичне мислення, уміння оперувати лінгвістичними термінами; виховувати естетичні смаки, свою зовнішню і внутрішню культуру.

Слайд 3

1. «Актуальне інтерв’ю». 2. «Наш родовід». 3. Лінгвістична гра «Модельєр». 4. «Модний вирок». 5.  Реклама нової телепередачі.

Слайд 4

Що називається дієприкметником? Що називається дієприкметниковим зворотом? Коли дієприкметниковий зворот виділяється комами? Коли дієприкметниковий зворот комами не виділяється? Коли не з дієприкметниками пишеться разом? Коли не з дієприкметниками пишеться окремо? Які суфікси мають дієприкметники активного стану? Які суфікси мають дієприкметники пасивного стану? Що слід запам’ятати про правопис суфіксів дієприкметників?

Слайд 5

До сьомого коліна: Перше коліно – я. Друге – батько й мати. У третьому – 2 бабусі і 2 дідусі. У четвертому – 4 прадіди і 4 прабабці. У п’ятому – 8 прапрадідів і 8 прапрабабусь. У шостому – 16 пращурів і 16 пращурок. У сьомому коліні ми нараховуємо 32 прапращури і стільки ж  прапращурок. Разом – 64.

Слайд 6

Ознаки дієслова: Вид; Час; Залежні слова. Ознаки прикметника: Питання; Рід; Число; Відмінок; залежить від іменника або займенника.

Слайд 7

Лілія Пустовіт: у її колекціях поєднані елементи романтизму з етнічним підтекстом.

Слайд 8

Слайд 9

Андре Тан у цьому році запустив дитячу лінію шкільного одягу. «У дітей має бути свобода вибору, сучасний смак і надихаючий імідж», - говорить модельєр.

Слайд 10

Слайд 11

Михайло Воронін — український модельєр, відомий також за межами України.

Слайд 12

Фірмові магазини Михайла Вороніна відкриті у Відні та Нью Йорку, постійно проводяться покази його колекцій у столицях світової моди. Сьогодні фабрика «Желань», очолювана ним багато років, — одна з трьох у Європі, що мають найсучасніше технологічне обладнання. Досягнення: 1993 рік — нагороджений «Золотим наперстком» (Париж) 1997 рік - удостоєний відзнаки «Краща торгівельна марка року» (Рим) 2001 рік – відзначений Міжнародним призом якості «Золота арка Європи» (Мадрид) 2005 рік – отримав Золотий ступінь визнання (Global quality management) (США).

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Ніким /не/ полагоджений модем; /не/змащений віз; /не/згасаюче вогнище; поле /не/ зоране вчасно; /не/впольований звір; /не/ замерзлий добре лід; /не/доплетений тин; /не/ побілені навесні хати; /не/закінчене діло.

Слайд 17

Зерно моди – стиль. Коко Шанель

Слайд 18

Слайд 19

1.Крок до зірок (повторити §§4-9, вивчити схему розбору). 2.Хвилина слави (скласти 5 речень з ДЗ, розібрати дієприкметники).

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

1.Матеріали сайтів: http://www.uchportal..ru http://www.teacherjournal.com.ua http://www.metodportal.com.ua http://www.osvita.ua http://www.pedsovet.su http://pixelbrush.ru/uploads/posts/201101/1294587545_shutterstock_7444009.jpg 2. Чернега Т.М. Авторський урок. Майстер-клас. 3. Силко О.Якби я була художником… Урок – тренінг. // Українська мова і література в школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010 - №11-12. 4.Марушкевич Л.Написання НЕ з дієприкметниками. Особистісно зорієнтований урок у системі проблемного навчання.// Дивослово. – 2010 - №12.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова