Розбір прийменника як частини мови. Узагальнення вивченого з теми «Прийменник»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Епіграф: Якщо людина сама стежить за власним здоров,ям, то важко знайти лікаря, який знав би, що краще й корисніше для її здоров,я, ніж вона сама. (Сократ)
НА УРОЦІ МИ: Узагальнимо знання про прийменник як службову частину мови, формуватимемо вміння морфологічного розбору прийменника, удосконалюватимемо орфографічні навички, розвиватимемо мовленнєву культуру, виховуватимемо необхідність попередженого відношення до здоров,я свого і оточуючих, превентивні знання.
«Кубування» Теми для обговорення: 1 група – «Прийменник, як частина мови»; 2 група – «Інфекційні захворювання». 1. Опишіть це. Як виглядає? 2. Порівняйте це. На що схоже? Чим відрізняється від інших? 3. Встановіть асоціації. Про що змушує задуматися? 4. Знайдіть застосування цьому. Де з цим зустрічаємося? Як використовуємо? 5. Чому про це потрібно знати, говорити? 6. Це добре чи погано? Аргументуйте “за” й “проти”.
Виписати з тексту всі прийменники, пояснити орфограми у написанні складних слів. Зробити: фонетичний аналіз слова інфекції , морфологічний розбір – організм, словотвірний – мікроорганізми. До інфекційних хвороб належать грип, ангіна, свинка, вітряна віспа, холера, СНІД та інші. Найкращим способом захисту від інфекційних хвороб є запобігання проникненню інфекції в організм. Для цього треба знати шляхи поширення інфекції. Деякі хвороботворні мікроорганізми передаються через повітря з крапельками слизу, слини.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА №6 (Валеопауза для пальців.) Миємо» руки. 2. Сильно тремо долоні до відчуття тепла, надавлюючи на кожен палець. 3. Фалангами пальців однієї руки тремо по нігтям іншої.
ПОХІДНИЙ НЕПОХІДНИЙ ПРОСТИЙ СКЛАДЕНИЙ СКЛАДНИЙ ІМЕННИК ЧИСЛІВНИК ЗАЙМЕННИК ЧЕРЕЗ ДЕФІС ОКРЕМО РАЗОМ
1. Робота у групах «Круглий стіл». Учні поділяються на 3 групи, у кожної – один аркуш і олівці різного кольору. Кожен учень записує свою одну думку з наданої проблеми. І група (теорія) – «Особливості прийменника» ІІ група (практика) – «Розбір прийменника як частини мови» ІІІ група (виховна мета) – «Основні симптоми грипу» (використати епіграф до уроку)
“СЕНКАН” Сенкан – це білий вірш, у якому синтезовано інформацію в стислому вислові з п’яти рядків. Щоб скласти сенкан дотримуйтеся наступних правил: Перший рядок складається з одного слова (іменника) – назва поняття. У другому рядку представлений опис, що складається з двох слів (прикметників). Третій рядок визначає характерні дії й складається з трьох слів (дієслів). У четвертому рядку формується фраза, що складається з чотирьох і більше слів і виражає ставлення до теми. П’ятий рядок складається з одного слова (синоніма до теми), в якому відбито суть або висновок.
Грип Заразний, інфекційний Розповсюджується, загрожує, передається. Грип – це не гриб, його шукати не треба – він сам тебе знайде, якщо ти не захистиш себе від нього. Страшна хвороба, інфекція, хворобливий мікроорганізм. “СЕНКАН”
На уроці я навчився… Я дізналася, що… Мені сподобалося… Мої очікування … На уроці було цікавого… На уроці мені сподобались такі види роботи… Своїми враженнями від уроку я поділюсь із… Рефлексія
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Повторити теоретичний матеріал з теми «Прийменник» 2. Скласти узагальнюючу таблицю «Прийменник як частина мови». 3. Завдання на вибір: Скласти «сенкан» із ключовими словами – «ВІЛ- інфекція», «СНІД»; Скласти кросворд «Інфекційні хвороби» Намалювати плакати, малюнки на тему «Обережно – СНІД!»
Схожі презентації
Категорії