X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
диктант,мовлення

Завантажити презентацію

диктант,мовлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

I РІВЕНЬ Диктант або списування Серпень Серпневими ночами в повітрі відчуваємо прохолоду. Прозорішою і холодною стає вода в річках і озерах. Але підводні мешканці почувають себе добре. Підросли молоденькі рибки і навчилися рятуватись від хижаків. Тихими серпневими ночами виходить на полювання вусатий володар річкових глибин -сом. Птахи починають міняти старе обшарпане пір'я на новеньке вбрання. Їм треба готуватись до довгої холодної зими. (За 10. Старостенком.) (57 сл.)

Слайд 8

Граматичні завдання Визначити граматичну основу в третьому реченні. Записати по два слова з ненаголошеними голосними [Е], [И] в корені, написати перевірні слова, визначити корінь. Розібрати за будовою слова стежина, пташиний.(1 варіант). Розібрати за будовою слова дубок, швидкий (2 варіант).

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

II РІВЕНЬ Диктант або списування У липні Липень! Сонце в цьому місяці скорочує свій шлях. Меншає світловий день. У зелені дерев і трав з'явилися червоні й чорні кольори. Стигнуть вишні, смородина, чорниці. У берези починає осипатись насіння. Вітер далеко відносить його від материнського дерева. Старі птахи починають линяти. Дикі качки й гуси змушені ховатись у глухих зарослях очерету. Солов'ї й зозулі майже не співають. Усе пташине населення дбає про своє потомство. (За Ю. Старостенком.) (65 сл.)

Слайд 18

Граматичні завдання Зробити звуко - буквений аналіз слова: ґедзь; дзень. Розібрати за будовою слова: дерев'яний, подруга; маленький, подарунок. Визначити граматичну основу, другорядні члени речення в: 2 реченні; 7 реченні.

Слайд 19

Граматичні завдання Визначити частини мови в: 6 реченні; 8 реченні. Подані слова поділити для переносу: яскраві, струмочки. Встановити зв'язок слів у реченні: У небі розквітла барвиста веселка. (1 в.) Пливуть над лугами ранкові тумани. (2 в.)

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

ІII РІВЕНЬ Диктант або списування

Слайд 26

Восени Дрібні осінні дощики зовсім не схожі на літні грози. Вони йдуть безперестанку. Земля вже не просихає скоро. Вітер дме постійно, далеко розносить стигле насіння дерев і трав. Листя на деревах починає зрідка жовтіти ще наприкінці серпня. У вересні ви помічаєте, як на все ще зеленій березі з'являються зовсім жовті, золотисті гілочки. Першою розвинулась береза. Вона ж першою починає жовтіти. З кожним днем все більше й більше стає жовтого листя. Незабаром і тремтлива осика стоїть уся червона, багряна, золотава, але поривчастий осінній вітер зриває й це останнє вбрання. Він крутить і повітрі легким листям, устеляє ним мокру землю. (За К. Ушинським.) (96 слів.)

Слайд 27

Граматичні завдання Зробити звуко - буквений аналіз слів: п'ють, дощі; віє, просьба. Визначити знайомі частини мови в 4 реченні; 5 реченні. Визначити граматичну основу речення, встановити зв'язок між членами речення. На горизонті з'явилась темна хмара. (1 в.) Діти купаються в теплій річці. ( 2в.)

Слайд 28

Граматичні завдання Дібрати споріднені слова і позначити в них корінь: влітку; похід. Дібрати антоніми до слів: тепла - … сумна - … повільний - … важкі - … швидко - … дзвінкий - … .

Слайд 29

Граматичні завдання Утвори назви кольорів від таких слів: вишня - ... , малина -…; небо -... , абрикос -… . Позначити наголоси в таких словах: виразно, читання, предмет; ознака, завдання, шофер. Доповни прислів'я: Землю сонце прикрашає, а людину … . Маленька праця краща за велике … .

Слайд 30

Шаблон: Доброгорська Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова