X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сатирико-метафоричний зміст твору «Крихітка Цахес». Іронія та гротеск у творі

Завантажити презентацію

Сатирико-метафоричний зміст твору «Крихітка Цахес». Іронія та гротеск у творі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сатирико-метафоричний зміст твору «Крихітка Цахес». Іронія та гротеск у творі Е. Гофман «Крихітка Цахес»

Слайд 2

Експрес-опитування «Продовжити речення» Гофман народився… . Закінчив… факультет університету. Перший літературний твір — … . Фантастичні повісті-казки — … . 1819 року написана повість-казка… . З 1814 року до… Гофман живе в Берліні. Улюблене заняття Гофмана — … .

Слайд 3

Розгадай кросворд 1. Ім’я карлика-потвори. 2. Друг і однодумець Балтазара. 3. Ім’я князя, який запровадив «освіту». 4. Кохана Балтазара. 5. Ім’я феї, яка зробила «подарунок» малюку. 6. Ім’я поета-мрійника, що викрив малюка. 7. Назва князівства, у якому відбувалися описані події. 8. Ім’я мага, який розкрив таємницю малюка.

Слайд 4

Слайд 5

Ц А Х Е С Ф А Б І А Н П А Ф Н У Т І Й К А Н Д І Д А Р О Ж А Б А Л Т А З А Р К Е Р Е П Е С П Р О С П Е Р

Слайд 6

Робота над теорією літератури Що таке алегорія? Як її використовує Гофман? Алегорія — інакомовлення, у якому конкретний образ є формою розкриття абстрактного уявлення, судження, поняття. Суть алегорії становить внутрішнє порівняння певного явища з іншим. У творі Гофмана алегоричними є образи фей, головних, прямо протилежних літературних героїв, золотих волосинок тощо.

Слайд 7

Що таке «сатира»? Чим вона відрізняється від «гумору»? Сатира — різновид смішного, комічного; особливий спосіб художнього відображення дійсності, який полягає в осудливому осміянні негативного — суспільних явищ, людських вад тощо. На відміну від гумору сатира має гострий, непримиренний характер.

Слайд 8

У чому виявляється сатирична спрямованість повісті-казки? Сатирична спрямованість твору полягає, перш за все, у змалюванні звичаїв, що панують у князівстві, зображенні порядків у політиці та системі освіти, чинопочитання та само-засліпленості філістерів тощо.

Слайд 9

Що таке «гротеск»? Гротеск — вид художньої образності, для якого характерними є фантастична основа, тяжіння до особливих, незвичайних, ексцентричних, спотворених форм, поєднання в одному предметі або явищі несумісних, контрастних якостей (комічного з трагічним, реального з фантастичним тощо), що веде до абсурду; заперечення усталених художніх і літературних форм. Гротеск відкрито й свідомо створює особливий надприродний, химерний, дивний світ: саме таким демонструє його читачеві автор.

Слайд 10

Що таке «іронія»? Чи присутня іронія в повісті-казці? Іронія — негативна оцінка предмета чи явища через його висміювання. В іронічному висловлюванні комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований: говориться прямо протилежне тому, що потрібно розуміти. Мета іронії — не викликати сміх, не розважати, а підкреслювати всю серйозність, навіть трагічність ситуації.

Слайд 11

У повісті-казці з великою іронією, наприклад, відображається самозасліпленість оточення Цахеса і його відчуття значущості та величності.

Слайд 12

Чого автор досягає, використовуючи у творі іронію та гротеск?

Слайд 13

Робота в групах 1) Наскільки гуманним був подарунок феї Рожі Гожої? 2) Чи лише волосини затьмарили розум обивателям суспільства? Поясніть думку 3) Чи міг би Балтазар перемогти Цахеса без допомоги чаклуна? Поясніть думку. 4) Чому наречена Балтазара Кандіда також не бачила справжньої сутності Цахеса? 5) Чи заслуговує Цахес на співчуття? Поясніть думку.

Слайд 14

«Мікрофон» Над якими проблемами життя спонукала мене задуматись повість-казка “Крихітка Цахес”?

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література