Діяльність антигітлерівської коаліції
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Діяльність антигітлерівської коаліції Підготував: учень 11-Б класу, Сквирського ліцею Гальчинський Сергій
Антигітлерівська коаліція - це військово-політичний союз держав і народів, що боролися в період Великої Вітчизняної війни проти розв'язавших цю цю війну блоку держав - агресорів Німеччини, Італії, Японії і їх сателітів. Антигітлерівська коаліція включала СРСР, США, Великобританію, Францію і Китай, а також Югославію, Польщу, Чехословакію і ін. країни, що брали участь у військових діях або надавали допомогу союзникам.
Передумови утворення антигітлерівської коаліції Визвольні цілі у війні для більшості країн; Загальна небезпека, що відходила від фашистського блоку.
22 червня 1941 року прем'єр-міністр Англії У.Черчилль, а 24 червня президент США Ф. Рузвельт заявили про намір їх країн надати допомогу Радянському Союзу в його боротьбі проти Німеччини.
29 вересня - 1 жовтня 1941 р. відбулася конференція трьох держав, що прийняли рішення про англо-американські постачання озброєння і стратегічних матеріалів на найближчих 9 місяців.
Уряд США надав Радянському Союзу кредит в сумі 1 млрд. доларів, і осінню 1941 року стали здійснюватися постачання в СРСР
26 травня 1942 року в Лондоні був підписаний договір між СРСР і Великобританією про союз у війні проти гітлерівської Німеччини і її спільників в Європі.
Особливе значення мала перша зустріч лідерів трьох великих держав в Тегерані (1943 р.) Тегеранська конференція укріпила співпрацю лідерів держав антифашистської коаліції за погодженням планів подальших військових дій проти Німеччини, відкриттю другого фронту.
Відкриття другого фронту (червень - грудень 1944) 6 червня 1944 американські, британські і канадські війська під командуванням генерала Ейзенхауера почали висадку в Нормандії (Північна Франція). 15 серпня американо-французькі війська висадилися на побережжі Південної Франції. (Південно-французька операція)
Операція (грудень 1944 - січень 1945) Арденн .Німецькі війська втратили стратегічну ініціативу після цього бою. Колмарськая операція(20 січня - 9 лютого 1945) проведена з метою ліквідації оточеного в районі Кольмара німецького угрупування. Підсумки: 6-а група союзних армій вийшла на Рейн, 19-а німецька армія оточена і знищена. Ельзассько-лотарінгськая операція (1- 2 січня 1945) Американські солдати 75-ої піхотної дивізії в Арденнах. Німецька бронетехніка під час наступу Арденн
Завершення війни. Розгром Німеччини Маас-Рейнська операція (8 січня — 24 березня 1945). Рурська операція (23 березня — 18 квітня 1945), є найкрупнішою операцією на оточення з тих, що проводилися англо-американськими військами на західному фронті. Союзники захопили весь південь Німеччини і західну частину Австрії вступили до Чехословакії.
Схожі презентації
Категорії