впевнена манера спілкування
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Римський поет Сиріус говорив: "Ми цікавимося людьми тоді, коли вони цікавляться нами." Ларошфуко казав: "Якщо Ви хочете мати ворогів - намагайтеся показати їм, що ви кращі за них. Але якщо Ви хочете мати друзів - дайте їм можливість показати їхні переваги".
Правило номер один: цікавтеся людьми і їхніми проблемами. Якщо ви хочете отримати допомогу, спочатку допоможіть самі. Правило номер два: усміхайтеся. Кожному приємно зустрічати усміхнену людину, про неї рідко думають погано.
12 простих способів переконати у своїй правоті: Уникайте суперечок. Будь-яких. Ніколи не кажіть людині прямо, що вона не права. Якщо Ви самі не праві визнайте це в категоричній формі. Змусьте людину відповідати "так" на початку розмови.
Дайте людині можливість розповісти про свої успіхи, а не вислуховувати про Ваші. Починайте розмову тільки з дружнього тону. Дайте людині можливість відчути, що Ваша ідея належить їй. Дивіться на все очами співрозмовника. Ставтеся з розумінням до ідей і бажань співрозмовника.
Покажіть, що прийнявши Вашу позицію, людина зробить чесно і благородно. Правда має бути показана цікаво, наглядно, рішуче. Найефективніший спосіб змусити людину зробити будь- що - це викликати в неї прагнення до змагання.
Коли спілкуєтеся - звертайте увагу на деталі! Довіряйте мимовільним жестам більше, ніж словам, погляду - більше, ніж жестам, реакції зіниць - більше, ніж напрямку погляду. Дуже важливим є напрямок погляду співбесідника.
Погляд: Якщо співрозмовник підняв голову і дивиться вгору, це може значити, що він задумався. Рекомендується не заважати людині міркувати, краще зачекати, доки він не вирішить відновити контакт.
Якщо співрозмовник зсунув брови і зробив рух головою, значить він не зовсім зрозумів ваші слова і хотів би щось уточнити. Активізуйте з ним бесіду, не чекайте доки він перепитає, йому може бути незручно.
Якщо співрозмовник дивиться убік, значить, він ставиться до вас без поваги, він зневажає ваші пропозиції. Краще припиніть розмову з цією особою.
Жести: Руки в кишенях - ця людина звикла домінувати або просто погано вихована. Схрещені руки - співрозмовник "закривається", він не хоче говорити відверто. Руки в "замку" за спиною - поза впевненої у собі людини. З нею не просто знайти спільну мову, але ця людина варта зусиль.
Захоплення однієї руки іншою за спиною - співрозмовник намагається "зібратися" та налаштуватися на щось серйозне. Почісування долонь - людина на щось чекає. Під час розмови збирає з одягу пилинки - людина з вами категорично не погоджується, але щось заважає їй про це сказати.
Постукування пальцями - означає очікування. Або людина дуже на щось чекає, або прагне щоб ваша розмова якнайшвидше припинилась. Голова на долоні - людині нудно або вона сумує. Руки за головою - співрозмовник знає набагато більше, ніж говорить.
Торкається обличчя - в чомусь сумнівається. Тримає голову прямо - нейтралітет, вбік – зацікавленість вашими словами. Схрещені ноги - жест "самозахисту", людина не планує перед вами "відкриватися".
Погойдування ногою - розмова вже набридла. Руки на поясі - ця людина готова до рішучих дій. Причому, негайно. Клацання ковпачком ручки - нерви, невпевненість, хвилювання.
Жести з використанням окулярів. Маніпуляції з окулярами часто служать для того, щоб затягти час: їх без кінця знімають і надягають, протирають скло, посмоктують дужки. Якщо відразу чи незабаром після того, як ви запропонували партнеру оголосити його рішення, він займеться своїми окулярами, не квапте його. Краще промовчати і дочекатися, доки він усе-таки прийме рішення.
Схожі презентації
Категорії