X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види простих речень

Завантажити презентацію

Види простих речень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Простим реченням називають граматично й інтонаційно оформлену синтаксичну одиницю, що виражає закінчену думку і містить одну граматичну основу.

Слайд 10

За метою висловлювання

Слайд 11

За емоційним забарвленням

Слайд 12

За наявністю головних членів речення

Слайд 13

За наявністю другорядних членів речення

Слайд 14

За наявністю головних і другорядних членів речення

Слайд 15

За ускладненістю

Слайд 16

Слайд 17

А. Нестор прийшов до Києво-Печерської лаври сімнадцятилітнім юнаком і назавжди залишився тут. Б. Чорноризець знав такі мови слов’янську грецьку болгарську. В. Преподобний Нестор дотримуючись літописних форм і хронологічного викладу подій створив “Повість минулих літ”. Г. Він звів в одне ціле літописи створені попередниками. Г. Пригадаймо наприклад історію життя і смерті віщого Олега. Д. Славний Несторе вихваляємо тебе перед усім нашим народом!

Слайд 18

Завдання до тексту Вкажіть речення з однорідними членами. Яке з речень ускладнене звертанням? Виберіть речення, ускладнене відокремленою обставиною. Назвіть односкладні речення. Вкажіть речення, ускладнене відокремленим означенням.

Слайд 19

Граматично організована одиниця мови, яка складається з одного або кількох слів і виражає закінчену думку, називається: А словосполученням; В реченням; Б членом речення; Г фонемою. Головні члени речення – це: А головне й залежне слово; Б обставина й додаток; В означення й обставина; Г підмет і присудок.

Слайд 20

3. Знайдіть розповідне речення. А Хто ж од нас у світі дужчий? Б Зоре моя вечірняя, зійди над горою. В Густо – прегусто висипали зорі на небі. Г Сторононько рідна! Коханий мій краю! Чого все замовкло в тобі, заніміло? 4. Знайдіть односкладне речення. А Вишневий стяг зоря зняла над синім гаєм. Б Як робимо, так ходимо, як дбаємо, так маємо. В Я намалюю тебе серед березового гаю. Г Тіні копиць полохливо тремтять на осіяній луці.

Слайд 21

5. Знайдіть двоскладне речення. А За правду, браття, єднаймось щиро. Б Отак пролечу сніжком над долиною. В Мирослава впала на ноги, не випускаючи своєї зброї. Г Без верби і калини нема України. 6. Як називаються речення з одним головним членом? А односкладні; В складні; Б двоскладні; Г поширені.

Слайд 22

7. Котре із речень є поширеним? А Починається день. Б Зоряна ніч. В Сонце. Г Починається новий трудовий день. 8. Непоширене речення – це... А те, в якому немає другорядних членів речення; Б те, в якому є додаток; В те, в якому є означення; Г те, в якому є всі другорядні члени речення.

Слайд 23

9. Котре із речень непоширене односкладне? А Пісня лунає. Б Вечір. В Вечірня пісня полинула вдалину. Г Пісні лунають звідусіль. 10. Сором, досада, злість – усе разом прийшло в його голову. У реченні стоїть тире... А між підметом і присудком; Б при відокремленій прикладці; В перед узагальнюючим словом; Г у неповному реченні.

Слайд 24

11. Звертання у реченні... А виступає додатком; Б виступає означенням; В виступає підметом; Г не буває членом речення. 12. Чим ускладнене речення? Непорушно стоять дерева, загорнені в сутінь, рясно вкриті краплистою росою. А однорідними додатками; Б відокремленим означенням; В звертанням; Г вставним словом.

Слайд 25

День української писемності та мови

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Будеш, батьку, панувати, Поки живуть люди, Поки сонце з неба сяє, Тебе не забудуть! Т.Г.Шевченко

Слайд 31

Возвеличу малих отих рабів німих, Я на сторожі коло них поставлю слово!

Слайд 32

Слайд 33

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова