X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИДИ ПОМИЛОК

Завантажити презентацію

ВИДИ ПОМИЛОК

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ “ВИДИ ПОМИЛОК”

Слайд 2

ВИДИ ПОМИЛОК орфографічні пунктуаційні лексичні граматичні стилістичні

Слайд 3

О Р Ф О Г Р А Ф І Ч Н І П О М И Л К И

Слайд 4

Через дефіс пишуться прислівники Утворені за допомогою часток будь-, небудь-, казна-, хтозна-: будь-де, казна-коли Прислівники із частками то-, -от, но-, таки-: тільки-но, як-от Прикметник чи займенник + прийменник по-: по-нашому, по-перше Утворені з двох повторюваних прислівників часто-густо, пліч-о-пліч

Слайд 5

П У Н К Т У А Ц І Й Н І П О М И Л К И

Слайд 6

Слайд 7

Прочитайте речення, поясніть вживання в них тире, поставте, де необхідно, розділові знаки 1. Зорі висять над землею, місяць – над морем. 2. Стоять над Бугом солдати грудьми, ліворуч – громи, і праворуч – громи. 3. Хлопчик повеселішав, коли полковий кравець замість штанців пошив галіфе й гімнастерку, а швець – маленькі чобітки з вушками. 4. Літо дає коріння, а осінь насіння. 5. Припливає до моря останній лід, а назустріч йому журавлі. 6. Тут я одразу став меншим, а світ більшим.

Слайд 8

Л Е К С И Ч Н І П О М И Л К И

Слайд 9

Знайдіть і виправте у реченні лексичні помилки 1. Радіокоментатор розповість по радіо про хід спортивного матчу. 2. Український режисер Олександр Довженко першим створив перший звуковий фільм. 3. За допомогою комп’ютерної мережі Інтернет послання дійде швидко за лічені секунди на інший кінець світу. 4. Передплату преси, газет і журналів продовжено ще на місяць.

Слайд 10

Знайдіть і виправте у реченні лексичні помилки 1. Біля школи учні зробили насадки дерев. 2. Як приємно вести спостереження за небесними світилами у теплу серпневу ніч! 3. Спортсмен дуже хвилювався, тому що робив свій перший виступ. 4. Учитель математики проводив перевірку виконання контрольного завдання. 5. Учні поставили досліди на поведінці тварин.

Слайд 11

Виправте у тексті лексичні помилки Будь-якої пори привабливий калиновий кущ. Навесні кущ прикрашений ніжними зеленими суцвіттями. А літньої пори кущ чарує розкішною зеленню лапатого листя. На початку осені кущ пишається золотим убранням. Узимку ж кущ вабить добре примороженими, вже цілком їстівними ягодами. Краса калини оспівана в багатьох піснях, казках і легендах.

Слайд 12

Г Р А М А Т И Ч Н І П О М И Л К И

Слайд 13

Знайдіть і виправте у реченні граматичні помилки 1. Марина сказала Наталі, що я теж побувала в Карпатах. 2. Завтра ми складаємо іспит по англійській мові. 3. Вулиця вела до річки, на якій росли яблуні. 4. Воротар ударив по м’ячу кулаком, який упав недалеко від воріт. 5. Написавши переказ, наші зошити були здані вчителеві. 6. Ідучи до школи, почався дощ. 7. Повертаючись додому, мені зустрівся однокласник.

Слайд 14

С Т И Л І С Т И Ч Н І П О М И Л К И

Слайд 15

Знайдіть і виправте у реченні стилістичні помилки 1. Земля – планета, що кружляє навколо Сонця. 2. Великим кострубатим дубам було байдуже, що ішли опади у вигляді снігу. 3. При низькій температурі пара перетворюється у невеликі кристали льоду і утворює казкові сніжинки. 4. Хлопчик вивів із гаража коня похилого віку. 5. Мій олівець зламаний і тому, на жаль, не працює.

Слайд 16

Чергування у – в, і – й У, і пишеться: між літерами, що позначають приголосні (п.: Цілий день був у квартирі); на початку речення перед приголосними (п.: І маю жаль я до осінньої рослини); після паузи (після коми, двокрапки, тире тощо) перед приголосним (п.: Вибачте, у нас по-простому).

Слайд 17

Чергування у – в, і – й В, й пишеться: між літерами, що позначають голосні (п.: Літо й осінь я проводжу в селі); після голосного перед приголосним (п.: Росла в гаю конвалія); Перед літерою на позначення голосного звука (п.: Їдуть в Умань).

Слайд 18

ВІРУСИ

Слайд 19

Твір

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова