X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спостереження за ознаками художніх, науково-популярних та ділових текстів. Складання тексту-інструкції

Завантажити презентацію

Спостереження за ознаками художніх, науково-популярних та ділових текстів. Складання тексту-інструкції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перевіримо домашнє завдання Словниковий диктант Ввічливий, духмяні, сльози, запрошення. Вивчаємо нове слово слов'яни

Слайд 2

Ознаки художніх, науково-популярних та ділових текстів. Складання тексту-інструкції. Соколова Надія Ігорівна КЗ «Кочетоцька санаторна школа-інтернат I-ІІІ ступенів»

Слайд 3

Тексти бувають: -Художнього стилю; -Наукового стилю; -Ділового стилю. Художній стиль: В ньому використовують поетичне та емоційне мовлення. Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько неволі з тобою… (Тарас Шевченко)

Слайд 4

Науковий стиль Використовується в науковій літературі, газетах, журналах. Насичений чіткими визначеннями та термінами. Бактерії - найдрібніші живі мікроорганізми або мікроби. Існує декілька видів бактерій за формою: кульки, палички, коми, спіралі. Вони швидко розмножуються. Кожні 20 хвилин 1 бактерія ділиться навпіл. За добу може утворитися декілька мільярдів нових.

Слайд 5

Діловий стиль Використовується в ділових документах та паперах. Речення чіткі, короткі, стислі. За рік для загальноосвітніх шкіл друкують понад 1 мільйона підручників, з яких 400 екземплярів для учнів початкової школи, решта – література, призначена середньої та старшої школи.

Слайд 6

Визначте стиль тексту: У статті 27 Конституції записано: “Кожна людина має право на життя”. Це означає, до держава повинна боронити життя та безпеку громадян. Діловий стиль Мабуть, кожна дівчинка вміє плести віночок –з жовтих кульбабок, кленових листочків. Красуні сплітають його короною або з'єднують в барвисте коло лісові або лугові квіти. Всі метали складаються з молекул, а молекули містять атоми. При нагріванні молекули металів починають рухатися. В охолодженному стані вони нерухомі. Науковий стиль Художній стиль

Слайд 7

Пальчикова гімнастика

Слайд 8

Заголовок Текст-інструкція С. 37 впр. 75 Прочитайте інструкцію. -Що виготовляють за допомогою цієї інструкції? -Які речення використовують у інструкції? -До якого стилю можна віднести текст-інстукцію? Складіть інструкцію до виготовлення паперового літачка. Ставте собі питання: що треба зробити? Запишемо її.

Слайд 9

Підсумок уроку -З якими стилями ви ознайомились? -Коротко розкажіть про кожен. -Як складати інструкцію? -Яке питання слід собі ставити перед придумуванням речення? Домашнє завдання С. 38 впр. 76 Складіть та запишіть інструкцію до гри на малюнку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова