X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прогноз погоди. Спостереження за погодою і обробка зібраних матеріалів.

Завантажити презентацію

Прогноз погоди. Спостереження за погодою і обробка зібраних матеріалів.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Прогноз погоди. Спостереження за погодою і обробка зібраних матеріалів.

Слайд 2

Завдання уроку: поглибити знання про особливості погоди та її складові елементи; дати характеристику небезпечним атмосферним явищам, які проявляються на території України в різні періоди року; закріпити уміння будувати графіки ходу температур за місяць, розу вітрів, діаграми хмарності та опадів; довести думку про важливість знань про погоду для людей.

Слайд 3

- Що таке атмосфера? - Які ви знаєте шари атмосфери? - З яких газів складається атмосфера? - Яке значення має атмосфера для планети? - Що відбувається з температурою із підняттям угору? - Які показники характеризують атмосферу? - Як обчислюють середню температуру? Інтелектуальна розминка:

Слайд 4

- Як знаходять амплітуду коливання температури? Що таке атмосферний тиск? Чим вимірюється атмосферний тиск? Який показник тиску вважаєтьсянормальним? Що таке вітер? Що таке хмарність? Які бувають дні за хмарністю? Висновок: які ж показники допоможуть охарактеризувати погоду?

Слайд 5

Яка сьогодні погода? Чи можемо ми проаналізувати і передбачити погоду? Дмитро Іванович Менделєєв сказав: «Атмосфера – велика лабораторія погоди». Чи погоджуємося ми із цими словами?

Слайд 6

Земна атмосфера повсякчасно впливає на життя й діяльність людей. Ми великою мірою залежимо від її складу та стану приземного шару — погоди, від процесів та явищ, що її супроводжують. Деякі з них людина використовує з користю для себе як кліматичні ресурси. Однак чимало серед них і таких, що можуть завдати значної шкоди. Небезпечні погодні явища часто виникають досить несподівано, проявляються як стихійні і завдають значних збитків населенню та господарству. Здебільшого вони пов'язані з особливостями атмосферної циркуляції, іноді на них впливає рельєф місцевості.

Слайд 7

Шпаргалка

Слайд 8

ДОЩ, ЗЛИВИ

Слайд 9

БЛИСКАВКА, ГРОЗА

Слайд 10

ЗАМОРОЗКИ

Слайд 11

РОСА

Слайд 12

ВЕСЕЛКА

Слайд 13

ТУМАН

Слайд 14

ТУМАН снігопад

Слайд 15

Робота з підручником. Користуючись матеріалами підручника (п.21, ст.120-125), опишіть 2-3 реченнями явище із слайда.

Слайд 16

іній

Слайд 17

град

Слайд 18

сильний вітер

Слайд 19

смерч

Слайд 20

спека, засуха, суховії

Слайд 21

град пилова буря

Слайд 22

ожеледиця

Слайд 23

снігопад

Слайд 24

снігова лавина

Слайд 25

«Домашня заготовка» - «Завбачення погоди»

Слайд 26

Висновок: Для чого людям необхідно завчасно знати погоду? Куди надходять дані про погоду? Які особливості мають синоптичні карти?

Слайд 27

План виконання роботи: 5.1. Побудова графіку ходу температури. 5.2.Побудова рози вітрів. 5.3.Побудова діаграми хмарності. 5.4.Побудова діаграми опадів. 5.5.Опис погоди.

Слайд 28

Які показники погоди ви аналізували? Які дані необхідні для характеристики погоди? Висновок:

Слайд 29

Підсумок уроку. «Ланцюжок» - Яку тему ми вивчили на уроці? - Які показники погоди характеризували? Які небезпечні явища зустрічаються на території України? - Чи згодні ви зі словами Д.І.Менделєєва, що атмосфера – це велика лабораторія погоди? Доведіть свою думку.

Слайд 30

Домашнє завдання. 1.Опрацювати параграф 21. 2. Творча робота – підібрати народні прикмети про погоду. 3. Письмово – заповнити таблицю. Небезпечні атмосферні явища: Назва явища Опис Території, на яких проявляються

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія