X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сучасні вимоги до будівництва в районах з високою сейсмічністю

Завантажити презентацію

Сучасні вимоги до будівництва в районах з високою сейсмічністю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СУЧАСНІ ВИМОГИ ДО БУДІВНИЦТВА В РАЙОНАХ З ВИСОКОЮ СЕЙСМІЧНІСТЮ

Слайд 2

Сейсмічними називають райони, піддані землетрусам. При проектуванні будівель і споруд, зведених у сейсмічних районах, крім розрахунку конструкцій на звичайні навантаження (власна вага, тимчасові та інші навантаження) проводяться розрахунки на дію сейсмічних сил, які умовно приймають діють горизонтально.

Слайд 3

Розглянуті нижче конструктивні заходи, що підвищують сейсмостійкість будівлі, ставляться до будівництва в зонах 7, 8 і 9-бальною сейсміки. В умовах більш високої сейсмічності будівництво капітальних будівель заборонено.

Слайд 4

Будівлі повинні мати просту форму плану (квадрат, прямокутник, коло і т.п.). Будівля складної форми має бути поділене на відсіки простої форми. У кожному відсіку необхідно дотримуватися жорсткість і симетричність розташування несучих вертикальних конструкцій.

Слайд 5

Великопанельні будинку слід проектувати з поздовжніми і поперечними стінами однаковою жорсткості, що утворюють разом з перекриттями жорстку стійку систему. Зовнішні стіни розраховують на горизонтальне навантаження. Відстань між поперечними стінами приймають не більше 6 м. Панелі перекриттів виготовляють розміром на кімнату і з рифленими гранями для подальшого замонолічування.

Слайд 6

Кількість поверхів будинків з несучими кам'яними стінами не повинна перевищувати в районах, сейсмічністю 7, 8 і 9 балів, відповідно, 6, 5 і 4 поверхів. При цьому відношення висоти поверху до товщини стіни повинно бути не більше 12. Відстань між осями поперечних стін дозволяється застосовувати в межах від 9 до 18 м залежно від категорії кладок та розрахункової сейсмічності. У всіх поздовжніх і поперечних стінах на рівні перекриттів влаштовують антисейсмічні пояси, які утворюють суцільну, безперервно армовану горизонтальну раму.

Слайд 7

Внутрішнє планування будівлі повинна сприяти симетричному і рівномірному розподілу жорсткостей несучих елементів і мас. Тут особливу роль виконують міжповерхові перекриття і покриття, які повинні зв'язати по горизонталі в одне ціле несучі стіни і тим самим забезпечити розподіл сейсмічної сили в межах поверху. Досвід показує, що ті будівлі, перекриття яких недостатньо жорстко пов'язані з несучими стінами, при землетрусах пошкоджуються сильніше.

Слайд 8

З досвіду наслідків сильних землетрусів, що пройшли у великих населених пунктах Земної кулі, відомо, що каркасні будівлі найбільш сейсмостійкі, при цьому каркасні будинки великої поверховості переносять сейсмічні впливи не гірше малоповерхових будівель подібної ж конструкції.

Слайд 9

Розрахунок на конструювання таких споруд, що зводяться в сейсмічних районах, ведеться на основі тих же принципів, що і споруд, що зводяться в районах, не схильних сейсмічним впливам. Різниця полягає лише в тому, що, крім звичайних розрахунків, повинен розглядатися також і випадок сейсмічної дії, коли їх несуча здатність визначається вже не експлуатаційними вимогами, а граничним станом з міцності.

Слайд 10

Вельми раціональним для сейсмостійкого будівництва є також застосування металевих каркасів. Металеві конструкції внаслідок високої міцності виходять легкими і відносно малогабаритними, що визначає доцільність їх застосування в сейсмічних районах.

Слайд 11

ПОРЯД З ЦИМ, МЕТАЛЕВІ КОНСТРУКЦІЇ МАЮТЬ НЕДОЛІКИ: СХИЛЬНІСТЬ КОРОЗІЇ, ВТРАТА НЕСУЧОЇ ЗДАТНОСТІ ПРИ ПІДВИЩЕНИХ ТЕМПЕРАТУРАХ. ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ МОЖУТЬ ВИНИКАТИ ПОЖЕЖІ, ЩО ВИМАГАЄ ІЗОЛЯЦІЇ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ ВОГНЕТРИВКИМИ НЕТЕПЛОПРОВІДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ ОБЛИЦЮВАННЯ.

Слайд 12

HTTPS://ALLOFREMONT.COM.UA/STROITELSTVO_V_SEJSMICHESKIX_RAJONAX_47 HTTPS://OTHERREFERATS.ALLBEST.RU/CONSTRUCTION/00394124_0.HTML#TEXT ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія