X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Деградовані ґрунти: причини і перспективи використання

Завантажити презентацію

Деградовані ґрунти: причини і перспективи використання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Деградовані ґрунти: причини і перспективи використання

Слайд 2

ВИЗНАЧЕННЯ Деградація ґрунтів – це зменшення їх родючості або втрата властивостей, характерних їм як природному тілу (підкислення, засолення, вилуговування, ерозія, підтоплення, заболочення, забруднення, опіщанення тощо).

Слайд 3

Основні види деградації ґрунтів у світі Підкислення Втрата біорізноманіття Ущільнення Забруднення

Слайд 4

Основні види деградації ґрунтів у світі Втрата поживних речовин Втрата органічного вуглецю Засолення Водна і вітрова ерозія

Слайд 5

Ступінь деградованості ґрунтів буває слабкою, середньою та сильною. На слабодеградованих ґрунтах ознаки погіршення їх властивостей ледь помітні, проте рівень врожайності тут зменшується на 10%. На середньодеградованих ґрунтах ознаки погіршення їх властивостей настільки чітко окреслені, що зумовлюють перехід до іншого типу чи різновиду. Зменшення врожайності при цьому сягає 50%.

Слайд 6

Продуктивність вирощуваних культур на сильнодеградованих ґрунтах зменшується більш ніж на 50%. При цьому можуть зберігатися морфологічні ознаки ґрунтової відміни, проте вони стають малопридатними для вирощування культурних рослин.

Слайд 7

ПРИЧИНИ ДЕГРАДАЦІЇ ҐРУНТІВ Засолення ґрунтів Зниження рівня підземних вод Вітрова і водна ерозія Знищення лісів (вирубування дерев, чагарникових) Надмірне навантаження на пасовища (перевипасання худоби) Інтенсивна оранка і засолення ґрунтів Падіння рівня ґрунтових вод Випалювання торішньої сухої трави Как средство связи

Слайд 8

КОЛИ ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ НЕ ПЕРЕВИЩУЄ ЕКОЛОГІЧНО ДОПУСТИМЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА ГРУНТ, ВІН НЕ ДЕГРАДУЄ. АЛЕ ВАРТО ПЕРЕСТУПИТИ ЦЕЙ ПОРІГ, ЯК ГРУНТ ПОЧИНАЄ ДЕГРАДУВАТИ. ПОТРІБНО ЧІТКО УСВІДОМИТИ, ЩО ДЕГРАДОВАНІ ЗЕМЛІ ДУЖЕ ВАЖКО, А ІНОДІ ЗОВСІМ НЕМОЖЛИВО ВІДРОДИТИ.

Слайд 9

Особливо великими темпами відбувалося погіршення земельних угідь країни в 90-х роках минулого століття у зв’язку із загостренням кризових явищ в економіці України. Через відсутність коштів було припинено впровадження системи землеробства з контурно-меліоративною організацією території, зрошувані землі стали занедбаними, на них не здійснювались меліоративні заходи; землеробство велося за різко від’ємним балансом органічної речовини, основних біогенних елементів, що зумовило втрату близько 10% його енергетичного потенціалу. CИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Слайд 10

Непоправної шкоди земельному покриву України завдають ерозійні процеси. Так, річні втрати грунту по країні сягають близько 600 млн. тонн, що еквівалентно втраті майже 120 тис. га земель з гумусовим горизонтом товщиною 50 см. При цьому у втраченому грунті міститься понад 18 млн. тонн гумусу та велика кількість елементів живлення рослин, що в кілька разів перевищує їх винос вирощуваними культурами.

Слайд 11

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ДЕГРАДАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ҐРУНТАХ УКРАЇНИ Деякі вчені, зокрема Булигін С.Ю., Сайко В.Ф., пропонують скоротити площу ріллі в Україні приблизно на 10 млн. га шляхом переведення малопродуктивних земель (деградованих, малорозвинених, низькотехнологічних і т.ін.) в сіножаті, пасовища та під заліснення. Булигін С.Ю

Слайд 12

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ПРИПИНЕННЯ ДЕГРАДАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ҐРУНТАХ УКРАЇНИ Досвід багатьох країн Заходу свідчить про нагальну потребу переходу до ландшафтного принципу господарювання на землі, при якому досягається найкращий виробничий, економічний та природоохоронний ефект. Це означає, що в межах водозбірних площ повинні створюватись агроландшафти, де були б збалансовані такі його складові, як площа сільгоспугідь, рілля, луки, пасовища, багаторічні плодово-ягідні насадження, ліси, лісосмуги, водні джерела.

Слайд 13

Вчені НААН України звітують, що розораність земель в Україні є найвищою в світі й досягає 57% території країни та майже 80% сільськогосподарських угідь. Інтенсивне сільськогосподарське використання земель впливає на зменшення родючості ґрунтів у зв’язку з їхнім переущільненням, руйнуванням структури, водопроникністю та аераційною здатністю з усіма екологічними наслідками.

Слайд 14

https://lib.chmnu.edu.ua/pdf/posibnuku/2/135.pdf http://en.naas.gov.ua/academi/1/36/ http://greenfund.com.ua/2020/01/14/osnovni-vydy-degradatsiyi-gruntiv-u-sviti/ http://tomrda.gov.ua/news/978677867565645/ ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА:

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія