X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Причини і наслідки деградації природних компонентів. Поняття стійкого “консервативного” і нестійкого “прогресивного” компонентів природи.

Завантажити презентацію

Причини і наслідки деградації природних компонентів. Поняття стійкого “консервативного” і нестійкого “прогресивного” компонентів природи.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття “деградація природи”. Причини і наслідки деградації природних компонентів. Поняття стійкого “консервативного” і нестійкого “прогресивного” компонентів природи.

Слайд 2

План Поняття “деградація природи”. Причини і наслідки деградації природних компонентів. Типологія геосистеми за співвідношенням природних і антропогенних угідь. Типологія компонентів природного середовища за стійкістю до деградаційних процесів. Нормативні показники якості природного серидовища.

Слайд 3

Поняття “деградація природи”. Під деградацією розуміють природне або антропогенне спрощення, зниження господарського й естетичного потенціалу ландшафту або його компонентів. Через надмірний антропогенний вплив природне середовище деградується, тобто погіршується природне середовище життєдіяльності людини. Деградація природного середовища сприяє погіршення якості його основних компонентів.

Слайд 4

Деградаційні процеси в атмосфері. Відбуваються в наслідок: Аерозольного забруднення. Пилового забруднення. Шумового забруднення. Радіаційного забруднення. Електромагнітного забруднення. Деякі забруднювальні речовини перебувають в атмосфері у зависливому стані впродовж кількох місяців. Вони сприяють погіршення прозорості атмосфери. Зміну її газового стану. Руйнування озонового екрану. Зміни теплового балансу тощо.

Слайд 5

Аерозольне забруднення. Аерозольне забруднення викликане людиною внаслідок роботи заводів.

Слайд 6

Пилове забруднення. На першій картинці пилове забруднення викликане людиною під час руйнування будинку, на другій ж пилове забруднення у Сеулі в результаті якої багато життів було під загрозою.

Слайд 7

Шумове забруднення. Шумове забруднення впливає негативно на людину: порушення сну. погіршує здібності до навчання, провокує підвищення кров‘яного тиску ночами і загрожує розвитком захворювань серцево-судинної системи.

Слайд 8

Радіаційне забруднення. На лівому рисунку зображено ступінь забруднення на території України, червоним кольором зображено найбільш забруднені.

Слайд 9

Електромагнітне забруднення. Як нам ще з фізики відомо навколо будь-якого провідника я електричне поле, а якщо є електричне то повинно бути і магнітне. І кожне з них негативно впливає на здоров'я людини: порушення сну. Серцеві хвороби.

Слайд 10

Причини деградації водного середовища. Механічне. Фізичне. Біологічне. При цьому погіршується хімічний склад води. Змінюється її прозорість. Насиченість природними газами. Змінюються смакові якості це все призводить до негативних явищ у функціонуванні живої природи.

Слайд 11

Механічна деградація води. Механічні процеси це вплив самої людини на воду, викиди різні у стічні води тощо.

Слайд 12

Фізичний та хімічний вплив. Під час фізичного впливу руйнується сама кристалічна решітка води вона завжди змінюється, Ще давно відомо добавляння різних хімічних речовин у воду з-під крану.

Слайд 13

Причини деградації грунтів. Ерозія ґрунтів. Засолення ґрунтів. Забруднення ґрунтів. Заболочення ґрунтів. Вони спричинені неправильною агротехнікою, забрудненням, порушенням структури ґрунту. Зменшення гумосу.

Слайд 14

Ерозія ґрунтів. Водна Вітрова Водна ерозія проявляється у змиванні верхнього шару ґрунту або розмиванні його в глибину під впливом талих, дощових і поливних (іригаційних) вод. Вітрова ерозія, або дефляція, виникає за умови сильних вітрів, які видувають ґрунт.

Слайд 15

Засолення ґрунтів. Засолення грунтів відбувається різними дорогами: через грунтові засолені води, що піднімаються до поверхні по капілярах, в приморських і приозерних (біля солоних озер) низовинах; за рахунок сноса солей з вищих місць; від неправильного зрошування, яке наводить до піднімання солей з глибоких шарів.

Слайд 16

Забруднення ґрунтів. Найбільше грунт забруднює сама людина, створюючи смітєзвалища тощо.

Слайд 17

Заболочення ґрунтів.

Слайд 18

Оцінка щодо деградації. Починаючи з 1945 року, у світі значної деградації зазнали близько 17%(понад 1,2 млрд. га) родючих земель, при чому 9 млн. га повністю не придатні

Слайд 19

Типологія геосистем. Співвідношення природних і деградованих угідь: Антропогенні(75%) Природно-антропогенні(50-75%) Антропогенно-природні(50-25%) Природні(25-0%) Ф. М. Мільков запровадив типологію геосистем за співвідношенням природних і деградованих угідь.

Слайд 20

Типологія компонентів природного середовища. За стійкістю деградаційних процесів: Стійкі ”консервативні”. Нестійкі “прогресивні”. До стійких відносять літогену основу ландшафту й атмосферу. Нестійкі - це живі організми та ґрунтовий покрив. У результаті тривалого господарського впливу природні ландшафти зазнали антропогенних змін та деградації.

Слайд 21

Нормативні показники якості природного середовища. У практиці господарювання запровадженні певні нормативи та норми викидів і концентрації забруднених речовин у природному середовищі, дотримання яких не призводить до деградації природних компонентів і геосистеми.

Слайд 22

Антропогенна перетвореність ландшафтів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія